Otse põhisisu juurde

Eestlased noppisid kuhjaga medaleid Riia Sprindifestivalilt

Meeste 100 m vabaltujumise esikolmik
Riias toimunud sprindifestivalil võitsid eestlased 28 medalit ning püstitati ka võistluse rekordeid. 6-7 novembrini Läti pealinnas toimunud võistlusel osales 397 ujujat viiest riigist. Kohal olid ka paljud Eesti tipud, kes kontrollisid enda vormi enne Euroopa lühiraja- ja Põhjamaade juunioride meistrivõistlusi. Naistest osutus eestlastest kõige edukamaks Margaret Markvardt ja meestest Pjotr Degtjarjov aga nüüd kõigest lähemalt.

Parim Eesti naine oli tänavu Margaret Markvardt, kes pälvis neli individuaalselt medalit. 100 m liblikujumises õnnestus võita või siis täpsemalt õeldes jagada kuldmedalit ajaga 1.01.22, mis tähistab ka uut võistluste rekordit. Anita Stepanenko nimele kuuluvast Eesti juunioride rekordist jäi puudu vaid 31 sajandikku. Lisaks 100 m liblikujumise võidule saavutas Markvardt hõbemedalid 50 m liblik- ja 200 m kompleksujumises. Pronksise autasu saavutas ta 100 m kompleksujumises. 

Hooaja avastardid Degtjarjovil tehtud
Eesti meestest saavutas enim medaleid Pjotr Degtjarjov. Tema jaoks oli ka tegemist hooaja avavõistlusega millega võib jääda rahule nii tema kui ka tema treener Vladimir Sidorkin. Degtjarjov pälvis kuldmedali 100 m vabaltujumises ajaga 48.73. Noormehe isiklik rekord on 48.18 ja Eesti rekord kuulub tema treenerile ajaga 47.99. Kaks hõbedast autasu pälvis 22-aastane ujuja veel 50 m vabaltujumises (22.27) ja 100 m kompleksujumises (55.11).

Ära märkimist väärib kindlasti ka neiu nimega Kätlin Sepp. 100 m selili eelujumises läbis ta distantsi kõige kiirema ajaga 1.01.41. Finaalis kahjuks ujumise ajal ninaklamber kadus ning Sepp pidi leppima ajaga 1.01.60. Tema nimel olev Eesti rekord on 1.00.67. Poole pikemal distantsil, 200 m seliliujumises, näitas Sepp taas head tulemust saades finaalis kirja ajaks 2.13.66. Mõlemal alal saavutas ta auväärse teise koha. 

Võiduröömu sai maitsta ka Martti Aljand. 100 m kompleksujumine, mis on talle lühiraja EM-ilt toonud kaks medalit, tõi seekord mehele kõige kuldsema autasu. Finaalis läbis Aljand distantsi ajaga 54.65, mis tähistab ka tema hooaja tippmarki. Selle soorituse eest saavutas ta 796 FINA punkti, mis oli nende võistluste paremuselt kuues tulemus, mis andis talle ka eriauhinna. Ülejäänutel aladel startis ta treeningpükstega ning täit ülevaadet tema vormist veel ei saaanud, kuid üks on kindel - see on tõusuteel.
Martti Aljand pani vaid 100 m kompleksujumiseks
võistluspüksid jalga
Kuldmedali said Riias veel kaela Cevin Siim, Anita Stepanenko ja Igor Zahhartsuk. Esimene neist oli ülekaalukalt parim 200 m kompleksujumises tulemusega 2.05.10. Stepanenko püstitas 200 m vabaltujumises ka uue võistluste rekordi ajaga 2.06.53. Zahhartsuk astus poodiumi kõige kõrgemale astmele 200 m liblikujumise võidu eest kus ta läbis distantsi ajaga 2.05.25.

Eestlaste saldo Riia Sprindifestivalil:

6 kuldmedalit:
Soojenduse ajal oli pehmelt öeldes - hullumaja
Pjotr Degtjarjov (100 m vabalt)
Martti Aljand (100 m kompleksi)
Cevin Siim (200 m kompleksi)
Anita Stepanenko (200 m vabalt)
Margaret Markvardt (100 m liblikat)
Igor Zahhartsuk (200 m liblikat

14 hõbemedalit:
Pjotr Degtjarjov (50 m vabalt)
Pjotr Degtjarjov (100 m kompleksi)
Kätlin Sepp (100 m selili)
Kätlin Sepp (200 m selili)
Sigrid Sepp (50 m selili)
Getriin Marii Lessing (200 m liblikat)
Miko Lilleorg (200 m liblikat)
Miko Lilleorg (200 m kompleksi)
Margaret Markvardt (200 m kompleksi)
Margaret Markvardt (50 m liblikat)
Cevin Siim (100 m liblikat)
Katrin Zaitseva (200 m vabalt)
TOP'i naiskond (4x50 m vabalt)
TOP'i naiskond (4x50 m kombineeritud)

8 pronksmedalit:
Margaret Markvardt (100 m kompleksi)
Sigrid Sepp (100 m selili)
Sander Paavo (200 m liblikat)
Mai Riin Salumaa (200 m vabalt)
Kristjan Laid (200 m selili)
Anita Stepanenko (100 m liblikat)
Priit Aavik (50 m liblikat)
TOP'i võistkond (4x50 m sega kombineeritud)

I võistluspäeva tulemused leiad SIIT:

II võistluspäeva tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!



POPULAARSED POSTITUSED

Indrek Sei Nõukogude Liidu koondise laagritest: iga päev anti meile 17 tabletti ja mina...

Ujumis- podcasti "Vastuvoolu" teises saates käis Kregor Zirkil ja Priit Aavikul külas tiitlivõistluste medalist, kolmekordne olümpialane, 72 Eesti rekordit karjääri jooksul ujunud Indrek Sei, kes rääkis avameelselt, et kuidas Nõukogude Liidu koondise kandidaatide laagris anti iga päev 17 tundmatut tabletti.  

SUUR LUGU: Eesti ujumistippu murdnud Ksenia Bažanova rihib uusi kõrgusi

Kuigi Tartust pärit Ksenia Bažanoval näitab pass vanuseks 16 eluaastat, siis on ta vaatamata enda noorele eale saavutanud palju. Hiljuti tegi Bažanova enda arengus järjekordse arenguhüppe, mis lennutas ta kahel alal Euroopa U-16 hooaja edetabeli kahekümne parema sekka. 

8 Eesti rekordit, mis ripuvad suve eel niidi otsas

Suvised tiitlivõistlused on peagi lahti rullumas ning kogu maailm koos eestlastega valmistuvad kiireteks sooritusteks basseinis. Tänavu oleme näinud nelja rahvusrekordit, kuid niidi otsas ripub päris mitu tipptulemust, mille ületamine on vaid aja küsimus. 

SUPER! Zaitsev lõpetab vigastuspausi Londoni olümpiaujulas

Veebruari alguses õlaoperatsioonil käinud Eesti üks läbi aegade parimaid sprintereid Daniel Zaitsev on peagi lõpetamas enda vigastuspausi ja teeb esimese võistlusstardi Londoni olümpiaujulas. 

Eesti vanimat vanuseklasside teateujumise rahvusrekordit saadab müstiline aura

Tänavu on ujutud nii U-16 kui ka U-18 vanuseklasside Eesti rekordeid teateujumises. Kuigi on tippmarke, mis on püsinud paar aastat kui ka isegi kümme aastat, siis aastal 2008 tulid kokku kolme erineva klubi ujujad nagu Avengers'i superkangelased ja püstitasid tänaseni kehtiva noormeeste U-16 vanuseklassi Eesti rekordi.