Otse põhisisu juurde

Euroopa meistrivõistlused ei ole enam mägede taga

Londoni olümpiaujula
Euroopa meistrivõistlused algavad vähem kui kuu aja pärast, täpsemalt 16. mail. Seekord võõrustab EM-i viimati olümpiat võõrustanud Inglismaa linnake London. Kohal on taaskord ka eestlased, kus koondise esinumbrite eesmärk on nendel võistlustel kvalifitseeruda olümpiamängudele.

Euroopa meistrivõistlused on suureks peaprooviks Rio olümpiamängudele, kuhu kogunevad lisaks Euroopa parimatele ujujatele ka maailma koorekiht. Viimati toimus ujumise EM Inglismaal aastal 1993 kui seda võistlust korraldas Sheffieldi linn. London on võõrustanud EM-i vaid korra ning see juhtus aastal 1938.

Võistlustel osaleb rekordilised 48 riiki, välja jagatakse 42 medali kollektsiooni. Võõrustajad, inglased, üritavad medalitabelis taaskord esimeseks tulla. Kahe aasta tagusel EM-il, Berliinis, võitsid inglased kokku 24 medalit, millest 9 olid kuldsed. 

Mitmed Euroopa tipud on juba öelnud, et osalevad tänavusel EM-il kuigi tegemist on olümpiaastaga. Ungarlanna ja 5-kordne maailmameister Katinka "Iron Lady" Hosszu on kindlasti starti tulemas. Samuti on võistlustules ka teine ungarlane Laszlo Cseh, kes on 200 m liblikujumise valitsev maailmameister. Lisaks veel Sarah Sjöstrom, Adam Peaty, Florent Manaudou jpt.

Eesti koondis osaleb samuti enda parimas koosseisus. USA-st lendab kohale koondise üks esinumbreid Ralf Tribuntsov. Kodukamaralt on (pool)finaali kohte noolimas Martin Liivamägi, Pjotr Degtjarjov, Martti Aljand ja Martin Allikvee. Kindlasti saab olema ka huvitav näha millega saab hakkama Inglismaal treeniv Kregor Zirk. Euroopa meistrivõistlustele sõitev koondis ei ole veel kinnitatud kuna normatiive saab täita kuni 23. aprillini. Hetkel on koondise suuruseks 19 ujujat.

Euroopa meistrivõistlused toimuvad 16.-22. maini. Priit Aaviku Ujumisblogi teeb enne EM-i ka kõikidest ujujatest põhjaliku kokkuvõte ning analüüsin nende võimalusi ja palju muud huvitavat.

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Indrek Sei Nõukogude Liidu koondise laagritest: iga päev anti meile 17 tabletti ja mina...

Ujumis- podcasti "Vastuvoolu" teises saates käis Kregor Zirkil ja Priit Aavikul külas tiitlivõistluste medalist, kolmekordne olümpialane, 72 Eesti rekordit karjääri jooksul ujunud Indrek Sei, kes rääkis avameelselt, et kuidas Nõukogude Liidu koondise kandidaatide laagris anti iga päev 17 tundmatut tabletti.  

SUUR LUGU: Eesti ujumistippu murdnud Ksenia Bažanova rihib uusi kõrgusi

Kuigi Tartust pärit Ksenia Bažanoval näitab pass vanuseks 16 eluaastat, siis on ta vaatamata enda noorele eale saavutanud palju. Hiljuti tegi Bažanova enda arengus järjekordse arenguhüppe, mis lennutas ta kahel alal Euroopa U-16 hooaja edetabeli kahekümne parema sekka. 

SUPER! Zaitsev lõpetab vigastuspausi Londoni olümpiaujulas

Veebruari alguses õlaoperatsioonil käinud Eesti üks läbi aegade parimaid sprintereid Daniel Zaitsev on peagi lõpetamas enda vigastuspausi ja teeb esimese võistlusstardi Londoni olümpiaujulas. 

8 Eesti rekordit, mis ripuvad suve eel niidi otsas

Suvised tiitlivõistlused on peagi lahti rullumas ning kogu maailm koos eestlastega valmistuvad kiireteks sooritusteks basseinis. Tänavu oleme näinud nelja rahvusrekordit, kuid niidi otsas ripub päris mitu tipptulemust, mille ületamine on vaid aja küsimus. 

Eesti vanimat vanuseklasside teateujumise rahvusrekordit saadab müstiline aura

Tänavu on ujutud nii U-16 kui ka U-18 vanuseklasside Eesti rekordeid teateujumises. Kuigi on tippmarke, mis on püsinud paar aastat kui ka isegi kümme aastat, siis aastal 2008 tulid kokku kolme erineva klubi ujujad nagu Avengers'i superkangelased ja püstitasid tänaseni kehtiva noormeeste U-16 vanuseklassi Eesti rekordi.