Otse põhisisu juurde

17-kordne Euroopa meister ja Triin Aljandi kunagine konkurent lõpetas eduka ujujakarjääri

Neljadel olümpiamängudel käinud hollandlanna Inge Dekker tõmbas enda kuulsusrikkale ujujakarjäärile joone alla. 31-aastane vabalt- ja liblikujumise sprindispetsialist on rahvusvahelistel tiitlivõistlustel osalenud viimased 15 aastat ning säravaim auhind on kahtlemata Pekingi olümpiamängude päevilt kui Dekker tuli Hollandi 4x100 m vabalt teatenelikus olümpiavõitjaks. 

31-aastane Inge Dekker otsustas juba neli aastat tagasi Londoni olümpiamängudel, et Rio mängud jäävad tema viimasteks. Kuid pääs Rio olümpiamängudele oli hollandlanna jaoks kõike muud kui lihtne. Veebruaris diagnoositi ujujal vähk ning kuu aega hiljem lebas ta juba operatsioonilaual. Sellest hoolimata taastus ta haigusest kiiresti ning pääses ka olümpiamängudele.

Rio mängudel pääses Dekker 50 m vabaltujumises poolfinaali kus ta saavutas 16. koha. Olümpiafinaalis osales ta 4x100 m vabaltujumises kus Hollandi naiskond pälvis neljanda koha. "Pääseda Riosse peale enda haigust, siis võin kindlalt väita, et see oli minu elu üks suurimaid saavutusi," rääkis Dekker. "Kuigi me jäime neljandaks, siis ma olen väga uhke et me võitlesime medalite nimel."

"Ma olen loonud koos enda noorema õega ujumiskooli enda kodumaal. Nüüd kui olen ujujakarjääri lõpetanud on mul rohkem aega tegeleda sellega," selgitas hollandlanna enda tulevikuplaane. "On aeg uuteks väljakutseteks."

Inge Dekker keskel, Triin Aljand paremal
Enda pika ja eduka karjääri jooksul võitis Dekker igat karva olümpiamedali naiste 4x100 m vabaltujumises. Lisaks on hollandlanna 10-kordne maailmameister ja 17-kordne Euroopa meister. 

Kui Triin Aljand aastal 2010 Euroopa lühiraja meistrivõistlustel esmakordselt poodiumile tõusis ja pronksmedali võitis, siis poodiumi kõige kõrgemal astmel seisis just Dekker. Kuna eestlanna oli samuti vabalt- ja liblikujumise sprindispetsialist, siis väga tihti võistlesid nad teineteise vastu.

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Indrek Sei Nõukogude Liidu koondise laagritest: iga päev anti meile 17 tabletti ja mina...

Ujumis- podcasti "Vastuvoolu" teises saates käis Kregor Zirkil ja Priit Aavikul külas tiitlivõistluste medalist, kolmekordne olümpialane, 72 Eesti rekordit karjääri jooksul ujunud Indrek Sei, kes rääkis avameelselt, et kuidas Nõukogude Liidu koondise kandidaatide laagris anti iga päev 17 tundmatut tabletti.  

SUUR LUGU: Eesti ujumistippu murdnud Ksenia Bažanova rihib uusi kõrgusi

Kuigi Tartust pärit Ksenia Bažanoval näitab pass vanuseks 16 eluaastat, siis on ta vaatamata enda noorele eale saavutanud palju. Hiljuti tegi Bažanova enda arengus järjekordse arenguhüppe, mis lennutas ta kahel alal Euroopa U-16 hooaja edetabeli kahekümne parema sekka. 

8 Eesti rekordit, mis ripuvad suve eel niidi otsas

Suvised tiitlivõistlused on peagi lahti rullumas ning kogu maailm koos eestlastega valmistuvad kiireteks sooritusteks basseinis. Tänavu oleme näinud nelja rahvusrekordit, kuid niidi otsas ripub päris mitu tipptulemust, mille ületamine on vaid aja küsimus. 

SUPER! Zaitsev lõpetab vigastuspausi Londoni olümpiaujulas

Veebruari alguses õlaoperatsioonil käinud Eesti üks läbi aegade parimaid sprintereid Daniel Zaitsev on peagi lõpetamas enda vigastuspausi ja teeb esimese võistlusstardi Londoni olümpiaujulas. 

Eesti vanimat vanuseklasside teateujumise rahvusrekordit saadab müstiline aura

Tänavu on ujutud nii U-16 kui ka U-18 vanuseklasside Eesti rekordeid teateujumises. Kuigi on tippmarke, mis on püsinud paar aastat kui ka isegi kümme aastat, siis aastal 2008 tulid kokku kolme erineva klubi ujujad nagu Avengers'i superkangelased ja püstitasid tänaseni kehtiva noormeeste U-16 vanuseklassi Eesti rekordi.