Otse põhisisu juurde

Eesti tippujujate lemmikud basseinis

Paljud pisemad ujujad vaatavad meie praegustele tippudele nagu Martti Aljand, Ralf Tribuntsov, Martin Allikvee, Pjotr Degtjarjov alt ülesse ning suuremaks saades soovivad nad olla nagu nemad. Aga kellele vaatavad alt ülesse meie tippujujad?

Nüüd saab ka nendele küsimustele vastused, sest Eesti tippujujad on avalikustanud enda kõige lemmikumad ujujad ning selgitanud, et miks just nemad.

Martin Allikvee

Rio olümpialasel õnnestus tänavu olümpiamängudel enda lemmikule Michael Phelpsile kaasa elada. "Lapsest saadik olen jälginud tema ujumisi ning ta on läbiaegade parim sportlane," ütleb Eesti ujumisäss. Phelpsil on auhinnakapis 28 olümpiamedalit millest 23 on kuldsed.

Maria Romanjuk

Olümpialase Romanjuki lemmikuks ujujaks on tänavu Rio olümpial palju poleemikat tekitanud venelanna Yulia Efimova. "Mulle meeldib tema ujumine ja taktika," räägib Romanjuk. "Ma tean, et temaga on juhtunud palju halba ja ta on rumalusi teinud, aga juba väikesest saati olen teda jälginud ning alati lootsin, et tema võidab." Efimova on olümpiamängudelt võitnud kolm medalit ja tulnud 4x maailmameistriks.

Kregor Zirk

Euroopa juunioride pronksmedalistil sellist kindlat lemmikut ei ole, aga ta toob välja Venemaa sprindiässa Vladimir Morozovi, kes hiljuti tuli ka MK-sarja üldvõitjaks. "Ta meeldib mulle, sest ta on ujudes lihtsalt nii võimas, seda just lühirajal," selgitas Zirk.

Kertu Ly Alnek

Eesti hetke kroolisprindi valitsejanna Alnek räägib, et hetkel iidolit ta ei ole aga suurematel võistlustel hoiab pöialt ta rootslanna Sarah Sjöströmile. Tänavusel Rio olümpial sai rootslanna kaela kuldmedali 100 m liblikujumises, hõbeda 200 m vabaltujumises ning pronksi 100 m vabaltujumises. Kahjuks tänavusel lühiraja MM-il Alnek enda lemmikuga rinda pista ei saa kuna Rootsi ujumiskuninganna ei osale.

Ralf Tribuntsov
Aaron Peirsol

Lemmikujuja Eesti rekordiomanikul 50 ja 100 m seliliujumises on üks läbiaegade kõige edukam seliliujuja Aaron Peirsol. Tribuntsovile jäi ta silma seetõttu, et ta oli esimene mees kes pikas basseinis ujus 100 m selili alla 52-sekundi. Tänavu suvel ületati tema 7 aasta vanune 100 m seliliujumise maailmarekord 51.94. Peirsol on 5-kordne olümpiavõitja ja 16-kordne maailmameister.

Daniel Zaitsev

50 m liblikujumise Eesti rekordiomanik ütleb, et praegu juba iidoleid tal eriti ei ole, sest praegu on ujumise tase maailmas nii tihe ja raske öelda, kes on parim. "Aga minu üheks lemmikuks on nagu paljudel teistel Michael Phelps, sest ta osales olümpiamängudel juba 15-aastaselt ning paar kuud hiljem ujus ka maailmarekordi," ütles Zaitsev.

Margaret Markvardt

Katinka Hosszu
Mitmekordsel juunioride rekordiomanikul on kaks lemmikut. Üheks on liblikujumise spets Sarah Sjöström ja teine ungarlanna Katinka Hosszu. "Hosszu on minu meelest kõige mitmekülgsem ujuja keda tean," ütles Markvardt. Hosszu näol on tegemist kolmekordse olümpiavõitja, 11-kordse maailmameistri ja 21-kordse Euroopa meistriga. Tiitlivõistlustelt on ungarlanna võitnud lausa 60 medalit.


Pjotr Degtjarjov

Eesti 100 m vabaltujumise rekordiomanik räägib, et ei ole kunagu olnud väga suur teiste ujujate imetleja aga mainib et üks lemmik tal ikka on - Aleksander Popov. "Tema elulugu, et kuidas ta pärast pussitamist uuesti jalad alla sai ning pärast seda 50 ja 100 m vabaltujumist domineeris on imetlusväärne," sõnas Degtjarjov. Popov võitis 1992, 1996 ja 2000 aasta olümpiamängudelt kokku neli kulda ja viis hõbedat. Lisaks on venelane 6-kordne maailmameister ja 21-kordne Euroopa meister.

Martti Aljand

Triin ja Martti Aljand
Tiitlivõistlustelt kolm medalit võitnud Aljandi lemmikujujaks on kahtlemata G.O.A.T ehk tõlkes läbiaegade parim mille all ta mõtleb muidugi ei kedagi muud kui Michael Phelpsi. "Ta absoluutselt domineeris ujumist ja seda oli lõbus vaadata," selgitas Aljand. Lisaks ütles Martti, et eeskujuna on teda karjääri jooksul kõige rohkem mõjutanud tema õed (toim.- Berit ja Triin Aljand). "Nende tööeetika ja sihikindlus on suuresti kujundanud ka minu karjääri."

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid ja kellaajad, et mugavalt jälgida juunioride EMi

Kurjakuulkutav number ujujaid - 666 - hüppab 2025. aasta Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlustel Slovakkias Šamorinis vette. Kiireid aegu ja kõrgeid kohti hakkab taga ajama 11 Eesti koondise ujujat, kes on võistlusvees kõigil kuuel päeval. 

U18 EMi EELVAADE: Medalinõudleja, finaalist mõtlejad ja poolfinaali pürgiv Eesti koondis

Teisipäeval, 1. juulil, alustavad kuni 18-aastased ujujad Slovakkias heitlust Euroopa juunioride meistrivõistlustel. 11-liikmeline Eesti koondis on tänavu medalinõudleja, mitmed sportlased võivad reaalselt unistada finaalist ning poolfinaaliuks võib avaneda suurele hulgale ujujatele. 

PARADOKS: U23 EM oli Eesti üks läbi aegade edukaim tiitlivõistlus, aga samas ka kõige kehvem

Teist korda toimunud Euroopa U23 vanuseklasside meistrivõistlused on nüüd kirjutatud ajalukku. Eesti koondis saab paradoksaalsel moel Slovakkiast lahkuda ühe läbi aegade edukaima tiitlivõistlusega, mis oli samas ka viimase 15 aasta kõige kehvem. 

Zaitsev peale MMi normatiivi alistamist: helistasin isale ja puhkesin nutma

Helsingis algasid neljapäeval neli päeva kestvad Soome meistrivõistlused. Reedel oli võistlustules ka Eesti üks läbi aegade parimaid sprintereid Daniel Zaitsev, kes startis ainult 50 meetri liblikujumises eesmärgiga alistada MMi A-normatiiv.   

Egle Salul on juunioride EMi finaali eel medal käega katsutav

Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistluste kaks esimest päeva on Eesti koondisele alanud positiivses võtmes. Egle Salu läbis probleemideta 50 meetri rinnuliujumise eelringi ja poolfinaali ning on kolmapäeva õhtul peetavas finaalis selge medalisoosik.