Otse põhisisu juurde

Lühiraja MM-i avapäeva kõige edukam oli Katinka Hosszu

Lühiraja MM-il Kanadas on lõppenud esimene võistluspäev ning avapäeval jagati 7 medalikomplekti. Avapäeva kõige edukam ujuja oli ungarlanna Katinka Hosszu, kes võitis kaks medalit. 

Üpriski tühjade tribüünide ees peetud finaalid pakkusid kohati tõelisi maiuspalasid. Katinka Hosszu pidi enda avaalal 200 m vabaltujumises leppima hõbemedaliga. Maailmameistriks krooniti viimasel 25 meetril juhtima läinud itaallana Federica Pellegrini.

Pellegrini võiduaeg oli 1.51,73. Hosszu sai kirja tulemuseks 1.52,28. Ungarlanna oli natukese aja pärast jälle vees kui sai kaela kuldmedali 400 m kompleksujumises. Ta edestas lähimat konkurenti rohkem kui 6 sekundiga saades võiduajaks 4.21,67. Lisaks kindlustas Hosszu 100 m seliliujumises endale pääsu homsesse finaali.

Tom Shields
Õhtu ühes kõige põnevamas finaalis - meeste 200 m liblikujumises - võidutses Chad le Clos. Ta pidas maha tulise duelli ameeriklase Tom Shieldsiga kuid krooniti maailmameistriks ajaga 1.48,76. Le Closi enda nimele kuulunud maailmarekord jäi vaid 20 sajandiku kaugusele. 175 m pöördes veel juhtinud Shields lõpetas teisena ajaga 1.49,50. Nende kahe vahel saab veelgi tulisem olema 100 m liblikujumise duell, mis on rohkem Shieldsi pärusmaa aga le Clos on maailmarekordiomanik.

Aasiasse rändas avapäeval kaks kuldmedalt. Meeste 400 m vabaltujumises jäi võitmatuks Taehawn Park, kelle võiduajaks fikseeriti 3.34,59. Ta jäi 27 sajandiku kaugusele võistluste rekordist. Kuldmedali võitis meeste 200 m kompleksujumises veidi üllatuslikult hiinlane Shun Wang kelle võidutulemus oli 1.51,74. Sel alal startis eelujumises ka eestlane kui Martti Aljand piirdus 29. kohaga kus sai ajaks 1.58,98.

Avapäeva lõpetasid kaks teateujumist. Naiste 4x100 m vabaltujumises jäi võitmatuks esimesel rajal ujunud Ameerika Ühendriikide esindus koosseisus Amanda Weir, Kelsi Worrel, Madison Kennedy ja Elizabeth Comerford. Nende võiduaeg oli 3.28,82. Hõbemedali võitis Itaalia ja pronksi Holland. Meeste 4x100 m vabaltujumises oli parim Venemaa kes ujus koosseisus Nikita Lobintsev, Mikhail Vekovishcev, Vladimir Morozov ja Aleksander Popkov. Nende võiduaeg oli 3.05,90. Hõbedale ujus ennast Prantsusmaa ning pronksmedalit jäid jagama Austraalia ning USA.

Võistluste esimesel päeval võitis rohkem kui ühe medali viis riiki. Kõige edukam oli USA kes võitis viis medalit. Medaliarve on avanud 13 riiki.

MM-i I päeva võitjad:

400 m vabalt M - Taehawn Park - 3.34,59
200 m vabalt N - Federica Pellegrini - 1.51,73.
200 m liblikat M - Chad le Clos - 1.48,76
400 m kompleksi N - Katinka Hosszu - 4.21,67
200 m kompleksi M - Shun Wang - 1.51,74
4x100 m vabalt N - USA - 3.28,82
4x100 m vabalt M - Venemaa - 3.05,90

Kõik I päeva tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Indrek Sei Nõukogude Liidu koondise laagritest: iga päev anti meile 17 tabletti ja mina...

Ujumis- podcasti "Vastuvoolu" teises saates käis Kregor Zirkil ja Priit Aavikul külas tiitlivõistluste medalist, kolmekordne olümpialane, 72 Eesti rekordit karjääri jooksul ujunud Indrek Sei, kes rääkis avameelselt, et kuidas Nõukogude Liidu koondise kandidaatide laagris anti iga päev 17 tundmatut tabletti.  

SUUR LUGU: Eesti ujumistippu murdnud Ksenia Bažanova rihib uusi kõrgusi

Kuigi Tartust pärit Ksenia Bažanoval näitab pass vanuseks 16 eluaastat, siis on ta vaatamata enda noorele eale saavutanud palju. Hiljuti tegi Bažanova enda arengus järjekordse arenguhüppe, mis lennutas ta kahel alal Euroopa U-16 hooaja edetabeli kahekümne parema sekka. 

8 Eesti rekordit, mis ripuvad suve eel niidi otsas

Suvised tiitlivõistlused on peagi lahti rullumas ning kogu maailm koos eestlastega valmistuvad kiireteks sooritusteks basseinis. Tänavu oleme näinud nelja rahvusrekordit, kuid niidi otsas ripub päris mitu tipptulemust, mille ületamine on vaid aja küsimus. 

SUPER! Zaitsev lõpetab vigastuspausi Londoni olümpiaujulas

Veebruari alguses õlaoperatsioonil käinud Eesti üks läbi aegade parimaid sprintereid Daniel Zaitsev on peagi lõpetamas enda vigastuspausi ja teeb esimese võistlusstardi Londoni olümpiaujulas. 

Eesti vanimat vanuseklasside teateujumise rahvusrekordit saadab müstiline aura

Tänavu on ujutud nii U-16 kui ka U-18 vanuseklasside Eesti rekordeid teateujumises. Kuigi on tippmarke, mis on püsinud paar aastat kui ka isegi kümme aastat, siis aastal 2008 tulid kokku kolme erineva klubi ujujad nagu Avengers'i superkangelased ja püstitasid tänaseni kehtiva noormeeste U-16 vanuseklassi Eesti rekordi.