Otse põhisisu juurde

MM-i neljandal päeval nähti maailmarekordit ja Euroopa rekordeid

Neljas võistluspäev Budapestis toimuval MM-il on lõppenud ning täna jagati viis medalikomplekti. Õhtu kõige säravamad tulemused ujusid Adam Peaty rinnulisprindis, Gabriele Detti 800 m vabaltujumises ja USA teatenelik.

Eilse päeva jooksul kaks korda 50 m rinnuliujumise maailmarekordit parandanud Adam Peaty tegi fenomenaalse esituse ka finaalis.

22-aastane Peaty läbis distantsi ajaga 25.99, mis jääb tema poolfinaalis ujutud maailmarekordile neli sajandikku alla, kuid on sellegipoolest suurepärane, sest enne võistlust oli ilmarekord 26.42. Huvitava faktina võib veel välja tuua, et Peaty oleks kuldmedali võitnud ka enda 100 m rinnuliujumise vaheajaga poole distantsi peal mis oli 26.50. Hõbemedali sai täna veel kaela Joao Gomes (26.52) ning pronksi Cameron van der Burgh (26.60).

Neljanda võistluspäeva finaalides ujus USA teatenelik sarnaselt eelujumistele sega 4x100 m kombineeritud teateujumistes maailmarekordi. Matt Grevers, Lilly King, Caeleb Dressel ja Simone Manuel läbisid distantsi ajaga 3.38,56. Hõbeda pälvis Austraalia ning pronksi jäid jagama Kanada ning Hiina. Viiendaks jäänud Suurbritannia ujus uue Euroopa rekordi tulemusega 3.41,56.

Naiste 200 m vabaltujumine oli tõeline põnevuslahing. Maailmameistrivõistlustelt 12 kuldmedalit võitnud Katie Ledecky võitis esmakordselt MM-ilt muu värvi medali kui kuldse. Võitjaks tuli 2007 ja 2009 aasta maailmameister itaallana Federica Pellegrini ajaga 1.54,73. Hõbemedal läks jagamisele Ledecky ja Emma McKeoni vahel tulemusega 1.55,18. Kodupubliku lemmik Katinka Hosszu pidi leppima alles seitsmenda kohaga.

Euroopa rekord Dettile

Itaallased triumfeerisid ka 800 m vabaltujumises. Suurfavoriit samuti Itaaliast Gregorio Paltrinieri pidi alles leppima pronksmedaliga saades ajaks 7.42,44. Maailmameistriks krooniti uue Euroopa rekordiga Paltrinieri kaasmaalane Gabriele Detti, kes tegi võimsa spurdi viimasel 100 meetril ning napsas kuldmedali endale tulemusega 7.40,77. Hõbemedali ning võistluste esimese medali Poolale võitis Wojciech Wojdak (7.41,73).

Põnevuslahing oli ka meeste 200 m liblikujumine. Oodatult läks kohe juhtima Chad le Clos ning viimasel 50 meetril tulid kõik konkurendid tema kandadele. Suurimaks ohustajaks oli kodupubliku ees võistlev 31-aastane Laszlo Cseh. Siiski suutis le Clos rünnakud tõrjuda ning tulla maailmameistriks ajaga 1.53,33. Kodupubliku lemmik Cseh vahetas enda kahe aasta taguse kuldmedali hõbeda vastu tulemusega 1.53,73 ning pronksi teenis Daiya Seto ajaga 1.54,21.

IV päeva maailmameistrid:

200 m vabalt - Federica Pellegrini - 1.54,73
200 m liblikat - Chad le Clos - 1.53,33
50 m rinnuli - Adam Peaty - 25.99
800 m vabalt - Gabriele Detti - 7.40,77
4x100 m sega kombineeritud - USA - 3.38,56

Kõik tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Indrek Sei Nõukogude Liidu koondise laagritest: iga päev anti meile 17 tabletti ja mina...

Ujumis- podcasti "Vastuvoolu" teises saates käis Kregor Zirkil ja Priit Aavikul külas tiitlivõistluste medalist, kolmekordne olümpialane, 72 Eesti rekordit karjääri jooksul ujunud Indrek Sei, kes rääkis avameelselt, et kuidas Nõukogude Liidu koondise kandidaatide laagris anti iga päev 17 tundmatut tabletti.  

SUUR LUGU: Eesti ujumistippu murdnud Ksenia Bažanova rihib uusi kõrgusi

Kuigi Tartust pärit Ksenia Bažanoval näitab pass vanuseks 16 eluaastat, siis on ta vaatamata enda noorele eale saavutanud palju. Hiljuti tegi Bažanova enda arengus järjekordse arenguhüppe, mis lennutas ta kahel alal Euroopa U-16 hooaja edetabeli kahekümne parema sekka. 

8 Eesti rekordit, mis ripuvad suve eel niidi otsas

Suvised tiitlivõistlused on peagi lahti rullumas ning kogu maailm koos eestlastega valmistuvad kiireteks sooritusteks basseinis. Tänavu oleme näinud nelja rahvusrekordit, kuid niidi otsas ripub päris mitu tipptulemust, mille ületamine on vaid aja küsimus. 

SUPER! Zaitsev lõpetab vigastuspausi Londoni olümpiaujulas

Veebruari alguses õlaoperatsioonil käinud Eesti üks läbi aegade parimaid sprintereid Daniel Zaitsev on peagi lõpetamas enda vigastuspausi ja teeb esimese võistlusstardi Londoni olümpiaujulas. 

Eesti vanimat vanuseklasside teateujumise rahvusrekordit saadab müstiline aura

Tänavu on ujutud nii U-16 kui ka U-18 vanuseklasside Eesti rekordeid teateujumises. Kuigi on tippmarke, mis on püsinud paar aastat kui ka isegi kümme aastat, siis aastal 2008 tulid kokku kolme erineva klubi ujujad nagu Avengers'i superkangelased ja püstitasid tänaseni kehtiva noormeeste U-16 vanuseklassi Eesti rekordi.