Otse põhisisu juurde

EELVAADE: 4 kõige põnevamat vastasseisu Zirk Swim Cupil


Laupäeval saab alguse kaks päeva kestev Zirk Swim Cup, mis tõotab tulla kõige vaatemängulisem ujumisvõistlus Eestis läbi aegade. Lisaks plaate keerutavale DJ-le, meeldejäävale valgusshowle, tossumasinatele ning täiesti muutunud Aura ujulale hakkavad peaosa etendama ujujad ning ees ootab mitmeid põnevaid vastasseise. 


PriitSwim on saanud esialgse stardinimekirja enda valdusesse ja on sobiv hetk tuua Teieni neli kõige põnevamat vastasseisu, mis Zirk Swim Cupil aset leiab. Järgmisena nimetatud alad ei ole kindlas järjekorras ning igaüks saab valida vastasseisu, mis teda kõige enam kõnetab.

1. Naiste 200m vabaujumine - Randväli vs Potocka vs Jefimova

Naiste 200m vabaujumises stardib kaks olümpialast - Slovakkiat esindav Tamara Potocka ning Eesti parim naissportlane Eneli Jefimova. Selgeks favoriidiks võib pidada just Potockat, sest on ta tugev keskmaa ujuja ning ka Pariisi olümpiamängudel startis ta 200m kompleksujumises.

Potocka isiklik tippmark on alla 2:04, kuid korraliku peavalu võib talle valmistada 15-aastane Maari Randväli, kes mullu lühirajal viis isikliku rekordi 2:00 peale ning võib potentsiaalselt uue rekordi ujuda ka 50 meetri basseinis. Ajaliselt on suurim küsimärk Jefimova kohal, kes on 50 meetri basseinis seda ala ujunud vaid kaks korda ning kelle tippmark on 2:12, kuid ajalugu on näidanud, et Jefimovat maha kanda ei tohi.

Põnevaks teeb naiste 200m vabaujumise kõlavad nimed ning kas eestlannadel on vasturohtu Slovakkia parimale naisujujale?

2. Meeste 400m vabaujumine - Nagy vs Iltšišin

Kuigi võistluste peakorraldaja ja Eesti rekordimees 400m vabaujumises Kregor Zirk tänavu ise võistlustel vette ei hüppa, siis vabariigi teisel numbril sel alal - Mark Iltšišin - tuleb võidu nimel kõik enda oskused mängu panna.

18-aastase Iltšišini suurimaks konkurendiks saab olema suurte kogemustega 31-aastane slovakk Richard Nagy, kes on startinud nii Rio kui ka Tokyo olümpiamängudel ning tõusnud Euroopa meistrivõistlustel 400m kompleksujumises poodiumile.

Nagy isiklik rekord on nii tugev kui 3:51, kuid viimastel aastatel on ta rohkem ujunud 3:57-3:59 vahemikku. Samas Iltšišin viis mullu isikliku tippmargi esmakordselt alla nelja minuti saades ajaks 3:59,37. Alati kaasahaarav 400m vabaujumine saab Aura ujulas kahtlemata põneva lõpplahenduse.

3. Naised 100m seliliujumine - Jäärats vs Merimaa

Tasavägist heitlust võib oodata ka naiste 100 meetri seliliujumises, kus Emily-Pärli Jäärats ja Mirtel Merimaa tulevad starti väga sarnaste isiklikke rekorditega.

Parima isiklikku rekordiga hüppab vette Jäärats, kes mullu ujus isiklikuks rekordiks 1:05,94. Eesti U-14 vanuseklassi rekordi (1:04,19) püstitamiseks peaks ta enda tippmarki jõudsalt kohendama, kuid selleks on tal aega veel terve aasta.

Merimaa rekordiks on 2023. aastal ujutud 1:06,07 ning eelmisel aastal näitas 16-aastane ujuja parimal võistlusel aega 1:06,35, mis teeb selle duelli loodetavasti eriti põnevaks. 

4. Meeste 50m rinnuliujumine - Reivart vs Roosimaa vs Tults vs Rannik

Meeste 50m rinnuliujumises võib teha panuseid päris paljudele erinevatele ujujatele. Üks basseinipikkus, kus parima saatuse otsustavad pisikesed detailid. Suure tõenäosusega selgub võitja viimase tõmbega, aga kes saab käed esimesena vastu finišiseina?

Hea enesekindlusega tuleb starti valitsev Eesti meister Kristjan Reivart, kes eelmise aasta lõpus viis isikliku rekordi esmakordselt alla 29-sekundi ujudes tippmargiks 28,95. Aleksander Roosimaa rekord on vaid sajandik aeglasem ning seegi on ujutud eelmisel aastal.

Omad võimalused on kahtlemata ka Carlos Tultsil, kes finišiseinale lähenedes võib enda pikad käed välja sirutada ning võidu endale napsata. Temagi tippmark (29,20) on ujutud eelmisel aastal ning tahab kahtlemata Reivartilt võtta revanši, sest just Tults lõpetas Eesti meistrivõistlustel teisena.

Jälgima peab sel alal ka Kristo Rannikut, kes tunneb Aura ujulat nagu enda viite sõrme. Mullu Eesti meistrivõistlustel esimesena medalita jäänud Rannik, kes ujus rekordiks 29,57 tahab enda kodubasseinis teha julge avalduse.

Zirk Swim Cupi finaalid algavad nii laupäeval kui ka pühapäeval kell 17:00. Eelujumistele saab kaasa elada alates 9:30-st. Sissepääs ujulasse on tasuta!

 

POPULAARSED POSTITUSED

Indrek Sei Nõukogude Liidu koondise laagritest: iga päev anti meile 17 tabletti ja mina...

Ujumis- podcasti "Vastuvoolu" teises saates käis Kregor Zirkil ja Priit Aavikul külas tiitlivõistluste medalist, kolmekordne olümpialane, 72 Eesti rekordit karjääri jooksul ujunud Indrek Sei, kes rääkis avameelselt, et kuidas Nõukogude Liidu koondise kandidaatide laagris anti iga päev 17 tundmatut tabletti.  

SUUR LUGU: Eesti ujumistippu murdnud Ksenia Bažanova rihib uusi kõrgusi

Kuigi Tartust pärit Ksenia Bažanoval näitab pass vanuseks 16 eluaastat, siis on ta vaatamata enda noorele eale saavutanud palju. Hiljuti tegi Bažanova enda arengus järjekordse arenguhüppe, mis lennutas ta kahel alal Euroopa U-16 hooaja edetabeli kahekümne parema sekka. 

8 Eesti rekordit, mis ripuvad suve eel niidi otsas

Suvised tiitlivõistlused on peagi lahti rullumas ning kogu maailm koos eestlastega valmistuvad kiireteks sooritusteks basseinis. Tänavu oleme näinud nelja rahvusrekordit, kuid niidi otsas ripub päris mitu tipptulemust, mille ületamine on vaid aja küsimus. 

SUPER! Zaitsev lõpetab vigastuspausi Londoni olümpiaujulas

Veebruari alguses õlaoperatsioonil käinud Eesti üks läbi aegade parimaid sprintereid Daniel Zaitsev on peagi lõpetamas enda vigastuspausi ja teeb esimese võistlusstardi Londoni olümpiaujulas. 

Eesti vanimat vanuseklasside teateujumise rahvusrekordit saadab müstiline aura

Tänavu on ujutud nii U-16 kui ka U-18 vanuseklasside Eesti rekordeid teateujumises. Kuigi on tippmarke, mis on püsinud paar aastat kui ka isegi kümme aastat, siis aastal 2008 tulid kokku kolme erineva klubi ujujad nagu Avengers'i superkangelased ja püstitasid tänaseni kehtiva noormeeste U-16 vanuseklassi Eesti rekordi.