Otse põhisisu juurde

Eesti meistrivõistlused pakkusid rekordeid, põnevaid heitlusi ning ülevaadet noortest talentidest

Täna lõppesid Sõle ujulas kolm päeva kestnud Eesti lühiraja meistrivõistlused ning nende päevade sisse mahtus rohkelt kiireid ujumisi. Meistrivõistlusetel ujuti 10 rahvusrekordit ning nende hulgas ka kaks täiskasvanute Eesti rekord.

Kõige edukamad ujujad tänavustel meistrivõistlustel olid meestest Kregor Zirk ja naistest Margaret Markvardt, kes kumbki võitsid kuus individuaalset Eesti meistritiitlit.

Zirk tuli Eesti meistriks kuuel alal ning parim tulemus nendest sündis 200 m vabaltujumises kus ta sai ajaks 1.46,48. Lisaks kuuele kuldmedalile sai ta veel kaela neli individuaalset hõbemedalit võites ühtekokku 10 medalit. Markvardti jaoks olid tänavused võistlused ühed karjääri edukamad. Ta astus poodiumi kõige kõrgemale astmele (sh teateujumistega) 10 korral ja ujus 200 m kompleksujumises Eesti rekordi. Kui lühiraja EM-il viis Markvardt rekordi 2.13,55 peale ning oli enda tulemuses üllatunud, siis nüüd šokeeris ta kõiki ajaga 2.12,87

Võistlustele lisas rohkelt värvi Ukraina koondise ujuja Andriy Khloptsov, kes on kahekordne juunioride Euroopa meister ja juunioride maailmameister. Tema eesmärgiks oli täita järgmise aasta lühiraja MM-i normatiivid ning selle ülesandega sai ta hästi hakkama. Suurepärast hoogu näitasid ka treeningkaaslased Daniel Zaitsev ja Martin Allikvee. Zaitsevi kõige muljetavaldavam ujumine oli 50 m liblikujumine kus ta viis Eesti rekordi 23.27 pealt lausa 22.88 peale. Samuti ujus ta korralikud tulemused 50- ja 100 meetri vabaltujumises vastavalt aegadega 21.74 ja 48.00. Allikvee jäi 50 m rinnuliujumises vaid nelja sajandiku kaugusele Eesti rekordist saades ajaks 26.90. 100 m rinnuli läbis ta samuti kiiremini (58.52) kui lühiraja EM-il. Mõlemad mehed võitsid koos teateujumistega seitse Eesti meistrivõistluste kuldmedalit.

Juunioride vanuseklassis näitasid head hoogu Alex Ahtiainen ja Ilona Maide, kes võitsid individuaalselt vastavalt viis ja neli juunioride meistrikulda. Ahtiaineni saavutus on veelgi märkimisväärsem, sest pistab ta juunioride vanuseklassis rinda aasta vanemate ujujatega. Hea ja eduka võistluse juunioride klassis tegid veel Janter Suun ja Kertu Kaare, kes olid samuti tihedad poodiumi külastajad. Kaarel õnnestus koos Orca Swim Clubi võistkonnakaaslastega ujuda ka juunioride rekord 4x50 m vabaltujumises.

Noortest ei leidunud vastast kuidagi Laura-Liis Valdmaale, kes oli nendel meistrivõistlustel väga heas hoos ning ujus ka uue Eesti noorte rekordi 50 m liblikujumises ajaga 28.35. Ühtekokku võitis Valdmaa kuus individuaalset Eesti noorte meistritiitlit ning ka järgmisel hooajal kuulub ta veel noorteklassi. Noormeestest olid edukamad Matteus Miilpalu ja Marcus Forsel, kes kumbki said kaela kolm individuaalselt noorte kuldmedalit. Hästi esines ka Alan Gritšok, kes kahtlemata paari aasta pärast jõuab Eesti paremikku ka täiskasvanute seas. Paljude jaoks lõhkas tõelise üllatuspommi 10-aastane Eneli Jefimova, kes võitis absoluutklassis pronksmedali 200 m rinnuliujumises. Endast neli aastat vanematega noorteklassis ujunud Efimova saavutas kindlad alavõidud kolmel rinnuliujumise distantsil. 

Klubide arvestuses oli kõige edukam Garanti Spordiklubi, kes võitis absoluutklassis 14 kuldmedalit. Nendele järgnesid TOP Ujumisklubi ja Ujumise Spordiklubi 12 kuldmedaliga. 

Eesti lühiraja meistrivõistlusel püstitatud rekordid:

Margaret Markvardt - 200 m kompleksi - 2.12,87 (Eesti rekord)
Daniel Zaitsev - 50 m liblikat - 22.88 (Eesti rekord)
Ujumise Spordiklubi meeskond - 4x50 m kombineeritud - 1.40,92 (Eesti juunioride rekord)
Orca Swim Clubi naiskond - 4x50 m vabalt - 1.46,80 (Eesti juunioride rekord)
Mark Sovtsa - 100 m rinnuli - 1.01,94 (Eesti noorte rekord)
Laura-Liis Valdmaa - 50 m liblikat - 28.35 (Eesti noorte rekord)
Maksim Minajev - 100 m selili - 59.28 (Eesti poiste tipptulemus)
Alan Gritšok - 100 m kompleksi - 59.89 (Eesti poiste tipptulemus)
Marcus Forsel - 100 m kompleksi - 59.40 (Eesti poiste tipptulemus)
Christopher Palvadre - 50 m rinnuli - 30.07 (Eesti poiste tipptulemus)

Kõik võistluste tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid ja kellaajad, et mugavalt jälgida juunioride EMi

Kurjakuulkutav number ujujaid - 666 - hüppab 2025. aasta Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlustel Slovakkias Šamorinis vette. Kiireid aegu ja kõrgeid kohti hakkab taga ajama 11 Eesti koondise ujujat, kes on võistlusvees kõigil kuuel päeval. 

U18 EMi EELVAADE: Medalinõudleja, finaalist mõtlejad ja poolfinaali pürgiv Eesti koondis

Teisipäeval, 1. juulil, alustavad kuni 18-aastased ujujad Slovakkias heitlust Euroopa juunioride meistrivõistlustel. 11-liikmeline Eesti koondis on tänavu medalinõudleja, mitmed sportlased võivad reaalselt unistada finaalist ning poolfinaaliuks võib avaneda suurele hulgale ujujatele. 

PARADOKS: U23 EM oli Eesti üks läbi aegade edukaim tiitlivõistlus, aga samas ka kõige kehvem

Teist korda toimunud Euroopa U23 vanuseklasside meistrivõistlused on nüüd kirjutatud ajalukku. Eesti koondis saab paradoksaalsel moel Slovakkiast lahkuda ühe läbi aegade edukaima tiitlivõistlusega, mis oli samas ka viimase 15 aasta kõige kehvem. 

Zaitsev peale MMi normatiivi alistamist: helistasin isale ja puhkesin nutma

Helsingis algasid neljapäeval neli päeva kestvad Soome meistrivõistlused. Reedel oli võistlustules ka Eesti üks läbi aegade parimaid sprintereid Daniel Zaitsev, kes startis ainult 50 meetri liblikujumises eesmärgiga alistada MMi A-normatiiv.   

Egle Salul on juunioride EMi finaali eel medal käega katsutav

Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistluste kaks esimest päeva on Eesti koondisele alanud positiivses võtmes. Egle Salu läbis probleemideta 50 meetri rinnuliujumise eelringi ja poolfinaali ning on kolmapäeva õhtul peetavas finaalis selge medalisoosik.