Otse põhisisu juurde

Kaare lõpetas Põhjamaade meistrivõistlused Eesti rekordiga

Islandil Reykjavíkis lõppesid täna kolm päeva kestnud Põhjamaade meistrivõistlused. Võistluste viimasel päeval säras enda võistluste teise Eesti noorte rekordi ujunud Kertu Kaare. Eesti koondisel paraku kolmandal võistluspäeval poodiumile asja ei olnud. 

Õhtune võistlusosa algas eestlastele uue Eesti noorte rekordiga mille autoriks oli Kertu Kaare. Piiga ujus uued rekordnumbrid 50 meetri vabaltujumises tulemusega 25.71.

Kaare parandas enda nimele kuulunud noorte rekordit 22 sajandikuga, mille ta ujus maikuu alguses Leedus. Ta jäi Katriin Kersale kuuluvast Eesti juunioride rekordist vaid nelja sajandikuga kaugusele, kuid seda tulemust on Kaarel võimalik püüda lausa kaks järgmist aastat. 

200 m rinnuliujumise finaalides oli lausa neli eestlast. Meesjuunioride klassis oli Joonas Niine lähedal medalile jäädes finišis viiendaks ajaga 2.15,33. Pronksmedali hinnaks oli täpselt aeg 2.15,00. Mark Sovtsa lõpetas finaali seitsmendana ajaks 2.19,24. Pre-seenioride seas tegi tubli soorituse Tiit Matvejev, kes ujus ennast neljandaks tulemusega 2.16,03. Naisjuunioride seas pälvis Meril Arndt seitsmenda koha ajaga 2.47,29.

Meeste 50 m kroolisprindis oli medalile lähedal Hendrik Ütt, kes pidi leppima neljanda kohaga. Siiski tegi Ütt elu parima tulemuse saades ajaks 22.79, pronksmedal jäi vaid seitsme sajandiku kaugusele. Hea esituse tegi ka Marko-Matteus Langel, kes isikliku rekordiga 22.86 pälvis kuuenda koha. 400 meetri vabaltujumises saavutas Meribel Saar pre-seenioride vanuseklassis viienda koha ajaga 4.22,34. Tegemist on Eesti hooaja tippmargi ja piiga isikliku rekordiga.

Eestlaste viimased individuaalsed stardid tänavusel võistlusel olid 200 m liblikujumises. Esmalt haaras Aleksander Amosenkov juunioride seas kuuenda koha uue isikliku rekordiga 2.09,54. Pre-seenioride vanuseklassis oli stardis Sander Paavo. Tema saagiks jäi neljas koht tulemusega 2.09,62.

Viimase ehk kolmanda võistluspäeva lõpetasid teateujumised. 4x100 meetri kombineeritud teateujumises pälvis naisjuunioride seas Eesti koondis neljanda koha ajaga 4.25,00. Võistkond ujus koosseisus Kertu Kaare, Meril Arndt, Brita Rannamets ja Ilona Maide. Meesjuuniorid hüppasid vette koosseisus Alex Ahtiainen, Joonas Niine, Sergei Volkov ja Janter Suun ning ajaga 3.45,05 saavutasid nad sarnaselt neidudele neljanda koha. Medalist jäid noormehed poole sekundi kaugusele. Pre-seeniorid mehed üritasid samuti poodiumile ujuda. Marko-Matteus Langel, Tiit Matvejev, Sander Paavo ja Hendrik Ütt pidid sarnaselt enda koondisekaaslastele leppima neljanda kohaga ajaks 3.44,51.

Võistluste viimane ala oli aga 8x50 sega vabaltujumine, mis on alati olnud fun eesmärgiga pigem, sest seda distantsi täiskasvanute tiitlivõistlustel kavas ei ole. Selle võitis tänavustel võistlustel suurepäraselt esinenud Rootsi koondis. Eestlased lõpetasid distantsi neljandana. 

Eesti juunioride koondis võitis kahe päeva jooksul vaid kaks medalit. Pre-seeniorid võitsid ühe individuaalse medali ja ühe teateujumises. Pikemad analüüsid, kokkuvõtted ning palju muud on Ujumisblogis seoses Põhjamaade meistrivõistlustega tulekul. 

Eesti juunioride tulemused III päeva finaalides:

4. koht - Eesti naisjuuniorid - 4x100 m kombineeritud - 4.25,00
4. koht - Eesti meesjuuniorid - 4x100 m kombineeritud - 3.45,05
5. koht - Joonas Niine - 200 m rinnuli - 2.15,33
6. koht - Kertu Kaare - 50 m vabalt - 25.71 (Eesti noorte rekord)
6. koht - Aleksander Amosenkov - 200 m liblikat - 2.09,54
7. koht - Meril Arndt - 200 m rinnuli - 2.47,29
7. koht - Mark Sovtsa - 200 m rinnuli - 2.19,24

Eesti pre-seenioride tulemused III päeva finaalides:

4. koht - Hendrik Ütt - 50 m vabalt - 22.79
4. koht - Tiit Matvejev - 200 m rinnuli - 2.16,03
4. koht - Sander Paavo - 200 m liblikat - 2.09,62
4. koht - Eesti koondis - 4x100 m kombineeritud - 3.44,51
5. koht - Meribel Saar - 400 m vabalt - 4.22,34
6. koht - Marko-Matteus Langel - 50 m vabalt - 22.86

Kõik tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Indrek Sei Nõukogude Liidu koondise laagritest: iga päev anti meile 17 tabletti ja mina...

Ujumis- podcasti "Vastuvoolu" teises saates käis Kregor Zirkil ja Priit Aavikul külas tiitlivõistluste medalist, kolmekordne olümpialane, 72 Eesti rekordit karjääri jooksul ujunud Indrek Sei, kes rääkis avameelselt, et kuidas Nõukogude Liidu koondise kandidaatide laagris anti iga päev 17 tundmatut tabletti.  

SUUR LUGU: Eesti ujumistippu murdnud Ksenia Bažanova rihib uusi kõrgusi

Kuigi Tartust pärit Ksenia Bažanoval näitab pass vanuseks 16 eluaastat, siis on ta vaatamata enda noorele eale saavutanud palju. Hiljuti tegi Bažanova enda arengus järjekordse arenguhüppe, mis lennutas ta kahel alal Euroopa U-16 hooaja edetabeli kahekümne parema sekka. 

8 Eesti rekordit, mis ripuvad suve eel niidi otsas

Suvised tiitlivõistlused on peagi lahti rullumas ning kogu maailm koos eestlastega valmistuvad kiireteks sooritusteks basseinis. Tänavu oleme näinud nelja rahvusrekordit, kuid niidi otsas ripub päris mitu tipptulemust, mille ületamine on vaid aja küsimus. 

SUPER! Zaitsev lõpetab vigastuspausi Londoni olümpiaujulas

Veebruari alguses õlaoperatsioonil käinud Eesti üks läbi aegade parimaid sprintereid Daniel Zaitsev on peagi lõpetamas enda vigastuspausi ja teeb esimese võistlusstardi Londoni olümpiaujulas. 

Eesti vanimat vanuseklasside teateujumise rahvusrekordit saadab müstiline aura

Tänavu on ujutud nii U-16 kui ka U-18 vanuseklasside Eesti rekordeid teateujumises. Kuigi on tippmarke, mis on püsinud paar aastat kui ka isegi kümme aastat, siis aastal 2008 tulid kokku kolme erineva klubi ujujad nagu Avengers'i superkangelased ja püstitasid tänaseni kehtiva noormeeste U-16 vanuseklassi Eesti rekordi.