Otse põhisisu juurde

TOP 5: Märtsikuu kõige loetumad PriitSwim artiklid


Aprillikuu on ujumismaailmas nii hoogsalt pead tõstnud, et oleme võlgu veel märtsi kõige loetumad artiklid. Viie kõige loetuma artikli sekka mahtus nii persoonilugu, arvamuslugu kui ka lihtsalt ujumist puudutavad uudised.

Nagu juba reegliks saanud, siis kõik võistluste mugavamaks jälgimiseks tehtud uudisnupukused, kus on linkide kogumid, jäävad edetabelist välja ning arvestame teistsuguse sisuga artikleid. Märtsikuud iseloomustab selge võitja ning kohtadel 2-15 oli äärmiselt tasavägine lugejanumbrite poolest. Statistikale põhinedes võib ka öelda, et märts oli seni kõige loetum kuu PriitSwimi ajaloos.

5. Michael Phelpsi "lemmik" harjutus treeningul võtab hingetuks ja palju aega

Edetabeli viiendale rahule pressis end Michael Phelps, sest kus on juttu kõigi aegade edukaimat olümpialasest, siis seal on ka huvilisi. Antud artiklis sai kirjeldatud 23-kordse olümpiavõitja "lemmik" harjutust.

Lemmik on jutumärkides, sest on ta öelnud, et kõige enam naudib ta rahulikult ujumist. Kuid selle artikli kontekstis oli mõeldud harjutust, mis oli temale kõige efektiivsem ja viis ta tippu. Seda harjutust tegi ta eelkõige vanuses 13-15 ja selle pikkuseks on lausa 7200 meetrit. 

4. Spordiklubi Garanti abistab Eesti karikavõistlustel MM-i medalist

Märtsikuus selgitati välja ka Eesti karikavõitja. Võistluste eel sai lugejateni toodud, et Spordiklubi Garanti abistab lühiraja maailmameistrivõistluste medalist Dylan Carter. Mõistagi tekitas uudis elevust Eesti ujumisringkonnas ning Carter ei petnud ootusi ja ujus lõpuks Eesti karikavõistluste parima resultaadi, kui oli parim 50m liblikujumises ajaga 23,53.

3. Spordiklubi Garant krooniti karikavõitjaks, rekordkatset varjutas 20-minutiline tehniline paus

Eesti karikavõistluste lainel me ka jätkame ning tabeli kolmanda koha võtab endale võistluste võitnud Spordiklubi Garant. Kuuendat korda Eesti karikavõitjaks kroonitud Garant võttis võrdlemisi kindla võidu ning absoluutklassis oli see neile neljandaks järjestikuseks esikohaks.

Lisaks sai välja toodud ligi 20-minutiline tehniline paus, mis juhtus täpselt enne naiste 100 meetri vabaujumist, kus oli Maari Randvälil väga hea võimalus alistada Eesti U-16 rekord. Kahjuks jäi rekordist 0,21 sekundit puudu ja ka ujuja tunnistas hiljem, et palavas Aura ujulas oli väga keeruline pausi ajal püsida teravana.

2. Nähtamatu Ujumisliit ja miks tippujujad ei ole huvitatud Baltimaade meistrivõistlustest?

Lisaks Eesti karikavõistlustele peeti märtsis ka Baltimaade meistrivõistlused. Võistluste eel avaldas PriitSwim arvamusartikli, kus sai vaagitud põhjustest, et miks tippujujad ei ole võistlustel osalemisest huvitatud. Näiteks 10-st lühiraja MM-il osalenud koondislasest oli kohal vaid üks ujuja ning puudu olid praktiliselt kõik Leedu tipud, kes sõitsid samal ajal treeninglaagrisse.

Samuti sai arutatud Ujumisliidu rollist ning tegevusetusest, et tuua võistlused pealtvaatajatele lähemale. 24 tundi enne võistluse algust ei olnud alaliidu kodulehel, sotsiaalmeedias või massimeedias ühtegi märget, et selline võistlus Tartus üldse toimub. Sai välja toodud ka lahendusi, et kuidas võistlus teha atraktiivsemaks nii ujujatele kui ka pealtvaatajatele.

1. Õe ja venna eeskujul ujumisega tegelev Lessing: annan endast kõik, et näha kui kõrgel minu lagi on

Ülekaaluka esikoha loetavuse edetabelis pälvis Gerd Johan Lessing ning tema persoonilugu. Põhjust looks oli küllaga, sest noormees ületas Kregor Zirkile kuulunud 1500m vabaujumise Eesti U-16 rekordi. Zirki rekordid ei lange iga päev ning Lessing on tänavu näidanud ka teistel aladel väga head minekut.

Loos avaldab Lessing, et kuidas ta ujumise juurde jõudis. Mis mõju on talle avaldanud vanem vend Cevin, treenerist ema Geil ning arutleb enda tulevikust, eesmärkidest ja paljudel teistel teemadel. Põnev lugemine 16-aastase noorujuja kohta, kellel tasub sel suvel silma peal hoida.

 

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid ja kellaajad, et mugavalt jälgida juunioride EMi

Kurjakuulkutav number ujujaid - 666 - hüppab 2025. aasta Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlustel Slovakkias Šamorinis vette. Kiireid aegu ja kõrgeid kohti hakkab taga ajama 11 Eesti koondise ujujat, kes on võistlusvees kõigil kuuel päeval. 

U18 EMi EELVAADE: Medalinõudleja, finaalist mõtlejad ja poolfinaali pürgiv Eesti koondis

Teisipäeval, 1. juulil, alustavad kuni 18-aastased ujujad Slovakkias heitlust Euroopa juunioride meistrivõistlustel. 11-liikmeline Eesti koondis on tänavu medalinõudleja, mitmed sportlased võivad reaalselt unistada finaalist ning poolfinaaliuks võib avaneda suurele hulgale ujujatele. 

PARADOKS: U23 EM oli Eesti üks läbi aegade edukaim tiitlivõistlus, aga samas ka kõige kehvem

Teist korda toimunud Euroopa U23 vanuseklasside meistrivõistlused on nüüd kirjutatud ajalukku. Eesti koondis saab paradoksaalsel moel Slovakkiast lahkuda ühe läbi aegade edukaima tiitlivõistlusega, mis oli samas ka viimase 15 aasta kõige kehvem. 

Zaitsev peale MMi normatiivi alistamist: helistasin isale ja puhkesin nutma

Helsingis algasid neljapäeval neli päeva kestvad Soome meistrivõistlused. Reedel oli võistlustules ka Eesti üks läbi aegade parimaid sprintereid Daniel Zaitsev, kes startis ainult 50 meetri liblikujumises eesmärgiga alistada MMi A-normatiiv.   

Egle Salul on juunioride EMi finaali eel medal käega katsutav

Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistluste kaks esimest päeva on Eesti koondisele alanud positiivses võtmes. Egle Salu läbis probleemideta 50 meetri rinnuliujumise eelringi ja poolfinaali ning on kolmapäeva õhtul peetavas finaalis selge medalisoosik.