Otse põhisisu juurde

Katie Ledecky jäi MM-il löömatuks

Katie Ledecky
Kuigi USA ujujatel oli tänavu väga raske MM ehk nii vähe kuldmedaleid pole nad ammu võitnud, siis võistluse lõpuks suudeti ikka olla medalitabeli tipus 8 kulla, 10 hõbedaga ja 5 pronksmedaliga.

Katie Ledecky oli vastutav lausa viie kuldmedali eest. 18-aastane USA imelaps sai kulla kaela 200 m-, 400 m-, 800 m- ja 1500 m vabaltujumises ning kuulus võidukasse 4x200 m vabalt teatevõistkonda.

1500 m vabalt eelujumises püstitas ta uue maailmarekordi ajaga 15.27.71. Finaalis viis ta selle uskumatuna tunduva aja naiste ujumises 15.25.48 peale. Samuti sai temast läbiaegade esimene naine, kes on 800 m vabalt ujunud alla 8.10 kui ta finaalis läbis 16 basseiniotsa ajaga 8.07.39, mis on ka uus maailmarekord.
Samuti pole ükski naine varem eales võitnud ühel MM-il neli erinevat vabaltujumise distantsi. Tal on kodus auhinnakapis 9 kuldmedalit MM-idelt. Rohkem on ainult tema koondisekaaslasel Missy Frankilinil, kes on saavutanud 10 kuldmedalit.
Huvitavad faktid Ledecky 2015 aasta MM-i vägitegude kohta:
  1. Ledecky ujus kokku 6200 meetrit, et saavutada enda viis kuldmedalit
  2. Ledecky võitis 800 m vabaltujumises hõbeda võitnud ujujat 10.26 sekundiga
  3. Ledecky 400 m vaheaeg 800 m vabaltujumise finaalis oleks talle andnud pronksmedali 400 m vabaltujumise finaalis
  4. Ledecky edu 1500 m vabaltujumise finaalis hõbeda võitnud sportlase ees oli 14.66 sekundit
  5. Ledecky on alles neljas naine, kes on ühelt MM-ilt võitnud vähemalt 5 kuldmedalit
  6. Ledecky 1500 m vabaltujumise isiklik rekord on Eesti meeste rekordist ligikaudu 46 sekundit parem
  7. Ledecky 800 m vabaltujumise isiklik rekord on Eesti meeste rekordist ligikaudu 16 sekundit parem
Püsige Lainel!

POPULAARSED POSTITUSED

Kotsar ujus USA-s Eesti hooaja tippmargi ja möödus kõigi aegade edetabelis Jefimovast

Sügisel Texase Kristliku ülikooli (TCU) õppima ja treenima asunud Karolin Victoria Kotsaril jäi seljataha isiklikke rekorditega jardibasseini hooaeg ning nüüd on 19-aastane eestlanna jätkanud head hoogu ka tavabasseinis, kus ta ujus Eesti hooaja tippmargi.

Erkki Susi kandideerib Ujumisliidu presidendiks - kas parim valik spordiala edasiviimiseks?

9. mail võib Eesti Ujumisliit saada endale uue presidendi. Aprilli keskpaigas teatas enda kandideerimisest praegune juhatuse liige Erkki Susi. Heidame pilgu peale tema avalikule kirjale ujumisklubidele ja analüüsime, et kas tegemist oleks kasuliku valikuga või on ebaõnnestumine juba eos sisse kirjutatud. 

Surfamine, F1, vigastused ja uus eesmärk - maailma parim ujuja lõpetab pika võistluspausi

Pariisi olümpiamängudel neli kuldmedalit võitnud Leon Marchand on pärast pooleaastast võistluspausi naasmas taas võistlustulle. Maailma parimaks ujujaks peetaval 22-aastasel prantslasel on seljataga tõusude ja mõõnadega periood. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.