Otse põhisisu juurde

TOP 5: Oktoobrikuu kõige loetumad PriitSwim artiklid



Oktoobrikuu on mööda tuhisenud nagu sügisene tuuleiil. Ujumismaailmas toimus palju põnevat ning kajastatud sai eriilmelisi uudiseid. 

Pannes kokku oktoobrikuu viis kõige loetumat artiklit, siis joonistub välja selge tendents. Viis kõige populaarsemat uudist puudutavad kõik tuntud Eesti ujujate treeninguid või nende tingimusi. 

Siiski ei ole üllatav, et oktoobris avaldatud 56 artikli seas just need viis tabeli esimesed read hõivavad, sest varasemalt teadsid neid uudiseid võrdlemisi väike ring inimesi. Ja kuna inimene on iseloomult uudishimulik loom, siis kutsuvad need ka lugema. 

5. Miks võistleb ja treenib Kregor Zirk nüüd Speedo ujumisvarustuses?

Tabeli viiendalt realt leiame Kregor Zirki ja uudise tema koostööst ujumisvarustuse tootja Speedoga. Nimelt avaldas Pariisi olümpiamängude finalist, et pürgib Los Angelese olümpiamängudele uues ujumisvarustuses. 

Zirk sõnas toona koostöö kohta järgmist: "Speedo tahtis minu sportlaskarjääri toetada ning mind enda tiimi ja see otsus tuli võrdlemisi kergelt. Speedol on väga lahe ajalooline märk küljes ning on uhke olla sportlaste kommuunist, kes seda brändi esindavad."

4. Uue treeneri ja treeningsüsteemi järgi harjutav Zaitsev: tulemused on päris üllatavad

Väga populaarseks osutus artikkel Eesti rekordimehe Daniel Zaitsevi uuest treenerist ja treeningsüsteemist. Peagi 27-aastaseks saav ujuja esindab ikka Spordiklubi Garanti, kuid tegi suure muudatuse seoses treeningsüsteemiga. 

10. oktoobril avaldatud artiklis ütleb Zaitsev: "Me keskendume treeningutel ainult sprindile ning see on minu jaoks täiesti uus lähenemine. Kui varem ujusin päevas kokku kuni kümme kilomeetrit, siis nüüd ulatub päevane kilometraaž 1,5-2 kilomeetrini." 


3. Kuljus treeningutest USA-s: kogu aeg tuleb kiiresti ujuda

Väga populaarseks on kujunenud uudised Lars Kuljuse kohta. Suvel täiskasvanute tiitlivõistluste debüüdi teinud Kuljus siirdus õppima ja treenima USA-sse Arizona Ülikooli. Artiklis räägib Kuljus paljude teiste asjade hulgas ka treeningutest Arizonases ning mis on suurim erinevus Eestiga.

Kuljuse mõtted erinevatest treeningsüsteemidest olid järgmised: "Siin (Arizonases - toim.) me treenime täiesti teistmoodi võrreldes Eesti süsteemiga. Palju vähem on pikalt ja aeglaselt ujumist võrreldes Eestiga. Arizonases tuleb trennis kogu aeg kiiresti ujuda, kuid olen nüüd sellega juba harjunud. Tunnen end treeningutel päris hästi ja suudan kiirete poiste kannul püsida."

2. Eesti rekordiomanik Boitšuk jätkab alates jaanuarist enda karjääri USA-s

Üks kõige populaarsemaid artikleid oli Mariangela Boitšuki siirdumine Arkansase Ülikooli alates jaanuarist. Inimestel on ikka huvitav, et kuhu erinevad tippujujad treenima siirduvad ja erand ei olnud ka seekord. 

Arkansase Ülikooli kohta ütles Boitšuk järgmist: "Suurimaks faktoriks Arkansase puhul oli see, et nad pakkusid mulle kõiki neid võimalusi mida ma ülikooli juures otsisin. Koolil oli kõige parem asukoht võrreldes teistega ning mul on võimalik ka palju Eestis käia. Lisaks saan alustada seal treeninguid juba jaanuarist."


1. Inglismaal treeniv 16-aastane Aleksei Denissov liigub enda eeskuju Zirki jälgedes

Oktoobrikuu kõige loetum artikkel, ja üsna suure eduga, PriitSwim lehel oli intervjuu Aleksei Denissoviga, kes alates sügisest õpib ja treenib Inglismaal Plymouthi kolledžis. Artiklis sai puudutatud palju erinevaid teemasid alustades otsusest siirduda Inglismaale, treeningutest, eesmärkidest ja iidolitest. 

Denissov põhjustest miks ta siirdus Inglismaale: "Otsustasime Plymouthi kasuks mitmel põhjusel. Siin on tugev treenerite tiim, 25- ja 50 meetri basseinid, mis on arengu jaoks väga olulised. Samuti on loodud kõik tingimused, et ühendada treeningud ka õppetööga. Suurt rolli mängis ka see, et siin on õppinud paljud maailmatähed ja Inglismaa on kodule lähemal kui USA, mis võimaldab veeta rohkem aega perega vaheaegadel ja osaleda võistlustel."

POPULAARSED POSTITUSED

Indrek Sei Nõukogude Liidu koondise laagritest: iga päev anti meile 17 tabletti ja mina...

Ujumis- podcasti "Vastuvoolu" teises saates käis Kregor Zirkil ja Priit Aavikul külas tiitlivõistluste medalist, kolmekordne olümpialane, 72 Eesti rekordit karjääri jooksul ujunud Indrek Sei, kes rääkis avameelselt, et kuidas Nõukogude Liidu koondise kandidaatide laagris anti iga päev 17 tundmatut tabletti.  

SUUR LUGU: Eesti ujumistippu murdnud Ksenia Bažanova rihib uusi kõrgusi

Kuigi Tartust pärit Ksenia Bažanoval näitab pass vanuseks 16 eluaastat, siis on ta vaatamata enda noorele eale saavutanud palju. Hiljuti tegi Bažanova enda arengus järjekordse arenguhüppe, mis lennutas ta kahel alal Euroopa U-16 hooaja edetabeli kahekümne parema sekka. 

8 Eesti rekordit, mis ripuvad suve eel niidi otsas

Suvised tiitlivõistlused on peagi lahti rullumas ning kogu maailm koos eestlastega valmistuvad kiireteks sooritusteks basseinis. Tänavu oleme näinud nelja rahvusrekordit, kuid niidi otsas ripub päris mitu tipptulemust, mille ületamine on vaid aja küsimus. 

SUPER! Zaitsev lõpetab vigastuspausi Londoni olümpiaujulas

Veebruari alguses õlaoperatsioonil käinud Eesti üks läbi aegade parimaid sprintereid Daniel Zaitsev on peagi lõpetamas enda vigastuspausi ja teeb esimese võistlusstardi Londoni olümpiaujulas. 

Eesti vanimat vanuseklasside teateujumise rahvusrekordit saadab müstiline aura

Tänavu on ujutud nii U-16 kui ka U-18 vanuseklasside Eesti rekordeid teateujumises. Kuigi on tippmarke, mis on püsinud paar aastat kui ka isegi kümme aastat, siis aastal 2008 tulid kokku kolme erineva klubi ujujad nagu Avengers'i superkangelased ja püstitasid tänaseni kehtiva noormeeste U-16 vanuseklassi Eesti rekordi.