Otse põhisisu juurde

Kuljus treeningutest USA-s: kogu aeg tuleb kiiresti ujuda



Tänavusest hooajast Arizona Ülikoolis õppiv ja treeniv Eesti koondislane Lars Kuljus sõnab, et on eluga suure lombi taga harjunud, kuid usub, et suudab basseinis olla veel kiirem. 

Reedel ja laupäeval pidas Kuljus enda hooaja esimese koduvõistluse, kui võõrustati Utah Ülikooli meeskonda. Tasavägises duellis tuli külaliste nappi paremust tunnistada skooriga 159.5 - 140.5.

Eestlane startis kahel individuaalsel distantsil ja aitas meeskonda kahes teateujumises. Kuljus oli viies 200 jardi vabaujumises (1:39,01) ning lõpetas kuuendana 200 jardi seliliujumises (1:51,97).

4x100 jardi vabaujumises usaldati Kuljusele avavahetus, kus ta sai kirja 44,89. Arizona esimene võistkond saavutas võidu ja teises võistkonnas ujunud eestlane lõpetas kolmandana.

"Üldiselt ma rahule ei jäänud," rääkis 19-aastane ujuja, kes võistles treeningvarustuses. "Ei olnud rahul aegade ega kohtadega, sest tean ma saan paremini. Olen positiivne ja õpin vigadest ning proovin kahe nädala pärast Lõuna-California Ülikooli (USC) vastu paremini ujuda."

Uus treeningsüsteem ja edukas koolipingis

Viimased kaks kuud on Kuljus treeninud täiesti uue süsteemi järgi ning tunnistab, et alguses oli see üsna harjumatu. "Siin me treenime täiesti teistmoodi võrreldes Eesti süsteemiga," selgitab eestlane.

"Palju vähem on pikalt ja aeglaselt ujumist võrreldes Eestiga. Arizonases tuleb trennis kogu aeg kiiresti ujuda, kuid olen nüüd sellega juba harjunud. Tunnen end treeningutel päris hästi ja suudan kiirete poiste kannul püsida," lisas ta.

Lisaks treeningutele on Gustav Adolfi Gümnaasiumi vilistlane edukas ka koolipingis ja on suutnud nii treeningud kui ka õpingud hästi tasakaalus hoida. "Kooliga olen harjunud hästi ja tunnen, et õppimisega läheb väga hästi ja suudan kooli, ujumist ning vaba aega hästi tasakaalus hoida."

Ameerika ülikoolisüsteemi ujumistreeningud on reeglina ülesehitatud jardibasseini treeningutele. Kuljus tunnistab, et ei näe väga suurt erinevust jardi ja meetrite basseinil. "Ajaline vahe on mõlemal basseinil tegelt päris suur, kuid treeningute mõttes väga suurt erinevust ei ole," märgib ujuja.

Tulevikku silmas pidades arvab Kuljus, et jardibasseinis kujunevad tema põhialadeks 100- ja 200 jardi vabaujumise distantsid.

"Seni olen enamasti küll võistelnud seliliujumise distantsidel, aga arvan, et 100- ja 200 jardi vabaujumised on minu põhialad ning pigem keskendun nendele. Kuigi ma ei välista, et vahepeal võistlen ka 50- ja 100 jardi seliliujumises ning isegi 500 jardi vabaujumises," ütles ta lõpetuseks.


POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.