Otse põhisisu juurde

Kesküla ja Mõtsnik tegid koolinoorte Gümnasiaadi finaalis korralikud etteasted



Bahreinis jätkuvatel U-18 vanuseklassi koolinoorte Gümnasiaadil ujusid eelviimasel võistluspäeval end finaali Siim Kesküla ja Kirke Mõtsnik. 

Noormeeste 100 meetri vabaujumises pääses eelringidest paremuselt kuuenda ajaga finaali Siim Kesküla. Eelujumistes aega 51,37 näidanud eestlane suutis finaalis enda tulemust veelgi parandada saades kirja 51,24, mis andis viienda koha ja on eestlaste seni parim individuaalne sooritus. 

50 meetri basseinis toimuval võistlusel jäi eestlast medalist lahutama 36 sajandikku. Isikliku rekordi ujunud Kesküla tõusis Eesti kõigi aegade edetabelis 15. kohale. Eesti kuni 18-aastaste noormeeste tippmark on 49,88, mis kuulub Ralf Tribuntsovile. 

Kirke Mõtsnik pani neidude 800m vabaujumise finaalis kokku südika ujumise. Eelujumistes enam kui 20-sekundiga isiklikku rekordit (9.19,21) kohendanud Mõtsnik suutis finaalis tippmarki veelgi nihutada. 

Eestlanna läbis finaalis 800 meetrit ajaga 9:16,95, mis andis kaheksanda koha. Viimati nähti Eesti naisujuja poolt sellest kiiremat ujumist aastal 2016. 

Finaalis ujus ka Eesti sega 4x100m vabaujumise teatenelik. Võistkond koosseisus Oliver Kuulpak, Siim Kesküla, Isabel Annus ja Mirtel Merimaa ujusid Eesti tiimi viiendale kohale. 

Jürisoo ja Raudsepp napilt finaalist väljas

Väga lähedal finaalikohtadele olid Miriam Jürisoo ja Britt Raudsepp. Jürisoo jäi esimesena finaaliukse taha neidude 50m liblikujumises. Ta sprintis basseinipikkuse ajaga 28,64, viimasena kaheksa parema sekka oleks viinud kuus sajandikku kiirem tulemus. 

Britt Raudsepp sai 200m kompleksujumises ajaga 2:28,16 kirja 11. koha. Edasipääsust finaali jäi lahutama vähem kui pool sekundit. Medalimängu oleks viinud tulemus 2:27,67. 


POPULAARSED POSTITUSED

MMi STARTLISTID VÄLJAS: Mis see ütleb eestlaste võimaluste kohta?

27. juulil saavad Singapuris alguse maailmameistrivõistlused, mis tõotavad enda tasemelt tulla läbi aegade kõige tugevamad. Rahvusvaheline alaliit avalikustas nüüd ka osalevad sportlased ning nende alad ja sealt koorub eestlaste võimaluste kohta välja palju huvitavat. 

Me peame rääkima Leedu ujumiskoondisest ja 16-aastasest imepoisist Tajus Juškast

Leedu juunioride koondis pani Slovakkias peetud Euroopa U18 meistrivõistlustel kokku fantastilise võistluse. Lisaks kaheksale võidetud medalile ujusid finaalides väga paljud sportlased ning medaleid võideti isegi teateujumistes. Koondise suurimaks staariks tõusis alles 16-aastane Tajus Juška.

KOLM AASTAT LA 2028 OLÜMPIANI: Kes ja mitu Eesti ujujat suurel spordipeol stardib?

Täpselt kolme aasta pärast, 14. juulil aastal 2028, saab hollywoodiliku avalöögi Los Angelese olümpiamängud, mis on kaasaegsete mängude sünnist järjekorranumbriga 34. Kui Pariisis peetud spordipeol esindas Eestit kaks ujujat, siis mitu eestlab hüppab vette ligi 40 000 pealtvaatajat mahutaval SoFi ujumisareenil? 

Maailmakuulus ujumisportaal ei ennusta Jefimovale MMi medalit

Kõige enam loetud ujumisportaal maailmas - SwimSwam - teeb Singapuris algava MMi eel kõikide alade kohta detailse eelvaate ning ennustab ka esikolmikut. Edukat hooaega tegev Eneli Jefimova mahub nii 50- kui ka 100 meetri rinnuliujumises nende hinnangul kaheksa parema sekka, aga medalile ei uju. 

Ülevaade ja analüüs Eesti koondise esitustest Euroopa U18 meistrivõistlustel

51. korda peetud Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlused on nüüd möödanik. Kümnete aastate pärast jääb 2025. aasta võistlust kaunistama Egel Salu hõbemedal, kuid kuidas läks Eesti koondisel üldiselt ning mis olid nende tulemuste tagamaad?