Otse põhisisu juurde

Inglismaal treeniv 16-aastane Aleksei Denissov liigub enda eeskuju Zirki jälgedes



Eesti juunioride koondislane Aleksei Denissov on enda karjääris pööranud uue lehe ning alates sügisest treenib ja õpib 16-aastane ujuja Inglismaal Plymouthi kolledžis. 


Plymouth ei ole Eesti ujumissõpradele võõras koht, sest üheksa aastat tagasi alustas seal õpinguid ning treeningud Kregor Zirk. Alates tänavusest õppeaastast on seal taas esindatud sinimustvalge lipp, mida hoiab kõrgel Aleksei Denissov.

16-aastane ujuja räägib, et mõte jätkata õpinguid ja treeninguid väljaspool Eestit pärast põhikooli tekkis juba ammu. "Arutasime koos vanematega pikalt ja vaatasime erinevaid võimalusi," kerib kodumaal Spordiklubi Garanti värve kandev ujuja ajaratast tagasi.

"Lõpuks otsustasime Plymouthi kasuks mitmel põhjusel. Siin on tugev treenerite tiim, 25- ja 50 meetri basseinid, mis on arengu jaoks väga olulised. Samuti on loodud kõik tingimused, et ühendada treeningud ka õppetööga. Suurt rolli mängis ka see, et siin on õppinud paljud maailmatähed ja Inglismaa on kodule lähemal kui USA, mis võimaldab veeta rohkem aega perega vaheaegadel ja osaleda võistlustel."

Denissov tunnistab, et alguses oli raske harjuda uue treeningsüsteemiga. "Koormused on palju suuremad kui Eestis, aga tuleb kohaneda ning üldiselt olen väga rahul kuidas kõik on korraldatud. Meil on suurepärane treenerite tiim ja saan igapäev treenida rahvusvahelises sportlaste grupis," märgib ta.

Eesmärgiks Inglismaa ja Eesti meistrivõistlused


Suvel Euroopa juunioride meistrivõistlustel debüüdi teinud eestlane tunnistab, et kuigi on uues riigis ja keskkonnas, siis väga palju aega kodumaad igatseda ei ole. "Kui aus olla, siis õppimine ja treeningud võtavad kogu minu aja, et eriti ei ole aega igatseda," muigab Denissov. "Loomulikult igatsen kõige rohkem oma peret ja sõpru."

Ka uue õppekeelega harjumine on läinud sportlasel probleemideta. "Õppimine inglise keeles ei valmista mulle suuri raskus," ütleb ta ja lisab, et peamine erinevus Eesti süsteemist on spetsialiseerumine ja õpitakse vaid 3-4 ainet, mis on olulised ülikooli sisseastumisel.

Tänavusel hooajal soovib Denissov enda parimad esitused teha detsembri alguses toimuvatel Inglismaa meistrivõistlustel. Veel märgib ta, et on kindlasti kohal ka Eesti meistrivõistlusteks, mis toimuvad 20.-22. detsembrini. 



Tulevikku vaadates kahe jalaga maa peal

16-aastane ujuja õhulosse ja olümpiamedaleid enda peas valmis joonistanud ei ole, vaid seisab kindlalt kahe jalaga maa peal. "Praegu on minu ülesanne keskenduda hetke eesmärkidele ja ülesannetele," arutab Denissov, kui küsimuseks on tuleviku eesmärgid.

"Minu vanuses on oluline mitte ainult ujumine, vaid ka õppimine. Kuid ujumine on minu kirg ja ma teen kõik selleks, et oma unistused teoks teha," lisab ujuja, kelle nimel on kolm Eesti U-14 vanuseklassi rekordit.

Eestlase treeneriks Plymouthis on Roberto Pavoni ja teiseks treeneriks Richard Beard. Pavoni oli ka ise ujuja, kes võistles Londoni olümpiamängudel 400m kompleksujumises. Ka Denissov näeb hetkel enda kõige tugevama alana just kompleksujumist. "Hetkel esinen edukalt kompleksujumises ja ka treenerid leiavad, et mul on potentsiaali selles suunas areneda, kuid vaatame kuidas edasi läheb."

Eeskujudest rääkides toob eestlane koheselt välja Michael Phelpsi, kes tema sõnul on tõeline ujumise ikoon. "Eestis on mulle eeskujuks sellised sportlased nagu Kregor Zirk ja Daniel Zaitsev, kellelt on väga palju õppida," ütleb ta lõpetuseks.





POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.