Otse põhisisu juurde

MIDA SOORITUST? Ameeriklanna kärpis enam kui pool sekundit maailmarekordist


Ameeriklanna Gretchen Walsh näitas kodumaal enda ülikooli Virgina eest võisteldes imelist kiirust ning purustas Katinka Hosszule kuulunud 100 meetri kompleksujumise maailmarekordi. 

Virgina Ülikool pidas tavapärase duelli Floridaga, kuid seda tehti jardibasseini asemel hoopis 25 meetri basseinis. Selle võimaluse kasutas suurepäraselt ära Gretchen Walsh, kes ujus neli uut Ameerika rekordit ja purustas 100m kompleksujumise maailmarekordi. 

Kui eile sai Walshi treeningkaaslasest Kate Douglassest teine naisujuja, kes 100m kompleksujumise distantsil saanud aja alla 57-sekundi, siis Walsh pani kokku müstilise ujumise. Ta läbs distantsi ajaga 55,98 ning kustutas alates 2017. aastast Hosszule kuulunud maailmarekordi 56,51 enam kui poole sekundiga. 

50 meetri pöördes edestas Walsh maailmarekordi graafikut lausa 0,9 sekundiga. Rinnuliujumises, mis on Walshi nõrgim ala kõigist neljast, andis ta veidi järele, kuid sai ikkagi kirja müstilisena tunduva tulemuse. 

Enne maailmarekordit oli Walsh startinud ühe tunni jooksul kolmel erineval alal. Kõigil aladel püstitas ta Ameerika rekordi ning ei jäänud kaugele ka maailmarekorditest. See oli muide esimene kord kui Walsh enda karjääris võistles 25 meetri basseinis. 

Maailmarekord Ameerika rekord G. Walsh
50 VAB 22,93 23,37 23,10
50 SEL 25,25 25,54 25,37
100 SEL 54,56 55,04 54,89

Kõige lähemale jõudis ta ilmarekorditele 50m selili- ja vabaujumses. Jäädes rekorditest vastavalt 0,12 ja 0,17 sekundi kaugusele. Walsh on kinnitanud, et osaleb detsembris toimuvatel lühiraja maailmameistrivõistlustel.

Tänavu suvel toimunud USA olümpiamängude katsevõistlustel püstitas Walsh maailmarekordi 100m liblikujumises. Pariisi olümpiamängudel tuli tal sel alal napilt leppida hõbemedaliga, kuid teenis kuldmedali 4x100m kombineeritud teateujumise liikmena. 


POPULAARSED POSTITUSED

MMi STARTLISTID VÄLJAS: Mis see ütleb eestlaste võimaluste kohta?

27. juulil saavad Singapuris alguse maailmameistrivõistlused, mis tõotavad enda tasemelt tulla läbi aegade kõige tugevamad. Rahvusvaheline alaliit avalikustas nüüd ka osalevad sportlased ning nende alad ja sealt koorub eestlaste võimaluste kohta välja palju huvitavat. 

Ülevaade ja analüüs Eesti koondise esitustest Euroopa U18 meistrivõistlustel

51. korda peetud Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlused on nüüd möödanik. Kümnete aastate pärast jääb 2025. aasta võistlust kaunistama Egel Salu hõbemedal, kuid kuidas läks Eesti koondisel üldiselt ning mis olid nende tulemuste tagamaad? 

Me peame rääkima Leedu ujumiskoondisest ja 16-aastasest imepoisist Tajus Juškast

Leedu juunioride koondis pani Slovakkias peetud Euroopa U18 meistrivõistlustel kokku fantastilise võistluse. Lisaks kaheksale võidetud medalile ujusid finaalides väga paljud sportlased ning medaleid võideti isegi teateujumistes. Koondise suurimaks staariks tõusis alles 16-aastane Tajus Juška.

KOLM AASTAT LA 2028 OLÜMPIANI: Kes ja mitu Eesti ujujat suurel spordipeol stardib?

Täpselt kolme aasta pärast, 14. juulil aastal 2028, saab hollywoodiliku avalöögi Los Angelese olümpiamängud, mis on kaasaegsete mängude sünnist järjekorranumbriga 34. Kui Pariisis peetud spordipeol esindas Eestit kaks ujujat, siis mitu eestlab hüppab vette ligi 40 000 pealtvaatajat mahutaval SoFi ujumisareenil? 

Bažanova tõestas Fääri Saartel, et tema koht on Euroopa paremikus

Pühapäeval tõmmati joon alla Fääri Saartel peetud Põhjamaade meistrivõistlustele, kus Eesti koondis naases 14 individuaalse medaliga. Koondise edukaim oli 16-aastane Ksenia Bažanova, kes tõestas, et tema koht on Euroopa paremikus.