Otse põhisisu juurde

Ahtiainen ja Markvardt pääsesid samuti Argentiinas toimuvatele noorte olümpiamängudele

Oktoobris leiavad Argentiinas Buenos Aireses aset kolmandat korda peetavad noorte olümpiamängud. Kui esmalt pidi Eesti ujujaid osalema võistlustel vaid kaks, siis nüüd on koondise suuruseks neli ujujat. 

Pileti lunastasid endale varasemalt juba Aleksa Gold ja Ivan Štšeglov ning sellest saad pikemalt lugeda SIIT:

FINA punktide võrdluses pääses teise Eesti naisujujana võistlustele Margaret Markvardt. 18-aastane ujuja osales kuu aega tagasi toimunud Euroopa meistrivõistlustel, kuid teda seal edu ei saatnud. Nüüd on Markvardtil võimalus teha vigade parandus ning võistelda maailma parimate omavanuste ujujate vastu. 

Ülinapilt jäi algselt noorte olümpiamängude koondisest välja Alex Ahtiainen, kes kaotas FINA punktide võrdluses Štšeglovile vaid kolme punktiga. Ahtiainenil on seljataga karjääri edukaim hooaeg, mis päädis Euroopa juunioride meistrivõistlustega kus ta ujus võimsa isikliku rekordi 100 m liblikujumises ajaga 54.82 ning oli lähedal ka poolfinaalkohale. Lisaks parandas Ahtiainen isiklikke rekordeid ka 50- ja 100 m seliliujumises. 

Ujumine leiab Buenos Aireses aset 7.-12. augustini. Varasemalt on Eesti ujujate parimad tulemused Pjotr Degtjarjovi poolt 2010. aastal ujutud 9. koht 50 m vabaltujumises ja Daniel Zaitsevi finaalipääs 50 m liblikujumises kus ta saavutas 7. koha. 

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit" millest kunagi ei räägita

Eesti spordi- ja ujumissõbrad on harjunud traditsiooniliste rahvusrekorditega, kuid kui sügavamalt sukelduda rekordite maailmasse, siis leiame kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit", kuid millest kunagi ei räägita. 

Ian Thorpe hullumeelsed treeningud 17-aastaselt (+ ebareaalsed ajad)

Austraalia endine ujumisäss Ian Thorpe tõusis maailma tippu 15-aastaselt, kui ta saavutas tavabasseinis esimese maailmameistritiitli ning püstitas sama vanalt ka maailmarekordi. Karjääri jooksul viis olümpiakulda võitnud Thorpe oli 1990-ndate lõpus ja 2000-ndate esimeses pooles ujumismaailma kõige kuumem nimi ja seda põhjusega. 

Kuljus teenis USA-s alavõidu maineka Harvardi ülikooli vastu

Eesti koondislane ja lühiraja MM-il startinud Lars Kuljus tegi USA-s enda koduülikooli Arizona eest aasta esimese võistluse kui võõrustati mainekat Harvardi ülikooli.