Otse põhisisu juurde

Sjöström ja Morozov särasid hooaja esimesel MK-etapil Kaasanis

Pühapäeval lõppes Venemaal Kaasanis selle hooaja esimene MK-etapp ning parimat minekut näitasid rootslanna Sarah Sjöström ja venelane Vladimir Morozov. 

Seitsmest etapist koosnevast MK-sarjast toimuvad kaks esimest etappi pikas basseinis (50m) ning nii pidid tippujujad veidi harjumatult võistlema septembris pikas basseinis kui tegelikult on kuni jaanuarini käimas lühiraja (25m) hooaeg.

Esimese etapi suurimaks staariks oli rootslanna Sarah Sjöström, kes näitas mitmel alal väga head minekut. Ta läbis 50 m vabalt ajaga 23.83 ning jäi vaid 16 sajandiku kaugusele enda nimele kuuluvast maailmarekordist. Kusjuures rootslannale kuulusid naiste seas kolm võistluste parimat resultaati, poodiumi kõige kõrgemale astmele astus Sjöström viiel korral ning tõusis ka kindlaks MK-sarja liidriks. 

Hullumeelse võistlusprogrammi võttis endale omaselt ette ujumismaailmas Raudse Leedi (Iron Lady - toim.) nime all tuntav ungarlanna Katinka Hosszu, kes võitis kolme võistluspäeva jooksul 11 medalit. Kuldmedaleid sai ta kaela viis ning hõbedaseid ja pronksiseid autasusid kolm. MK-sarja üldkokkuvõttes läks ta kolmandale kohale ning teda edestab lisaks Sjöströmile veel venelanna Yulia Efimova, kes võidutses kodupubliku ees 50- ja 100 m rinnuliujumises. 

Morozov ja Chupkov kodupubliku silme all heas vormis

Klass omaette oli venelane Vladimir Morozov, kes asus meeste seas ka MK-sarja juhtima. Morozov võitis kokku seitse medalit ning kolmel alal sai kaela kuldmedali. Parimad tulemused ujus ta 50 m vabalt- ja 50 m seliliujumises vastavalt aegadega 21.49 ja 24.43.

Teine venelane Anton Chupkov näitas meeste seas võistluste parimat tulemust ujudes 200 m rinnuliujumises maailmarekordilähedase aja 2.07,59. Lisaks võidutses ta poole lühemal maal ning asus MK-sarjas kaasmaalase järel teisele kohale. Kolmandal positsioonil on üldkokkuvõttes pärast esimest etappi 19-aastane ameeriklane Michael Andrew, kes võitis Kaasanis kuus medalit ja võidutses 100 m liblikujumises. 

MK-sarja üldseis peale I etappi:

1. Sarah Sjöström - 60p
2. Yulia Efimova - 42p
3. Katinka Hosszu - 36p

1. Vladimir Morozov - 54p
2. Anton Chupkov - 48p
3. Michael Andrew - 42p

I etapi parimad sooritused:

1. Sarah Sjöström - 50 m vabalt - 23.83
2. Sarah Sjöström - 100 m vabalt - 52.99
3. Sarah Sjöström - 200 m vabalt - 1.55,98

1. Anton Chupkov - 200 m rinnuli - 2.07,59
2. Vladimir Morozov - 50 m selili - 24.43
3. Michael Andrew - 50 m selili - 24.49

Kõik tulemused leitavad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.