Otse põhisisu juurde

Sjöström ja Morozov särasid hooaja esimesel MK-etapil Kaasanis

Pühapäeval lõppes Venemaal Kaasanis selle hooaja esimene MK-etapp ning parimat minekut näitasid rootslanna Sarah Sjöström ja venelane Vladimir Morozov. 

Seitsmest etapist koosnevast MK-sarjast toimuvad kaks esimest etappi pikas basseinis (50m) ning nii pidid tippujujad veidi harjumatult võistlema septembris pikas basseinis kui tegelikult on kuni jaanuarini käimas lühiraja (25m) hooaeg.

Esimese etapi suurimaks staariks oli rootslanna Sarah Sjöström, kes näitas mitmel alal väga head minekut. Ta läbis 50 m vabalt ajaga 23.83 ning jäi vaid 16 sajandiku kaugusele enda nimele kuuluvast maailmarekordist. Kusjuures rootslannale kuulusid naiste seas kolm võistluste parimat resultaati, poodiumi kõige kõrgemale astmele astus Sjöström viiel korral ning tõusis ka kindlaks MK-sarja liidriks. 

Hullumeelse võistlusprogrammi võttis endale omaselt ette ujumismaailmas Raudse Leedi (Iron Lady - toim.) nime all tuntav ungarlanna Katinka Hosszu, kes võitis kolme võistluspäeva jooksul 11 medalit. Kuldmedaleid sai ta kaela viis ning hõbedaseid ja pronksiseid autasusid kolm. MK-sarja üldkokkuvõttes läks ta kolmandale kohale ning teda edestab lisaks Sjöströmile veel venelanna Yulia Efimova, kes võidutses kodupubliku ees 50- ja 100 m rinnuliujumises. 

Morozov ja Chupkov kodupubliku silme all heas vormis

Klass omaette oli venelane Vladimir Morozov, kes asus meeste seas ka MK-sarja juhtima. Morozov võitis kokku seitse medalit ning kolmel alal sai kaela kuldmedali. Parimad tulemused ujus ta 50 m vabalt- ja 50 m seliliujumises vastavalt aegadega 21.49 ja 24.43.

Teine venelane Anton Chupkov näitas meeste seas võistluste parimat tulemust ujudes 200 m rinnuliujumises maailmarekordilähedase aja 2.07,59. Lisaks võidutses ta poole lühemal maal ning asus MK-sarjas kaasmaalase järel teisele kohale. Kolmandal positsioonil on üldkokkuvõttes pärast esimest etappi 19-aastane ameeriklane Michael Andrew, kes võitis Kaasanis kuus medalit ja võidutses 100 m liblikujumises. 

MK-sarja üldseis peale I etappi:

1. Sarah Sjöström - 60p
2. Yulia Efimova - 42p
3. Katinka Hosszu - 36p

1. Vladimir Morozov - 54p
2. Anton Chupkov - 48p
3. Michael Andrew - 42p

I etapi parimad sooritused:

1. Sarah Sjöström - 50 m vabalt - 23.83
2. Sarah Sjöström - 100 m vabalt - 52.99
3. Sarah Sjöström - 200 m vabalt - 1.55,98

1. Anton Chupkov - 200 m rinnuli - 2.07,59
2. Vladimir Morozov - 50 m selili - 24.43
3. Michael Andrew - 50 m selili - 24.49

Kõik tulemused leitavad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

MMi STARTLISTID VÄLJAS: Mis see ütleb eestlaste võimaluste kohta?

27. juulil saavad Singapuris alguse maailmameistrivõistlused, mis tõotavad enda tasemelt tulla läbi aegade kõige tugevamad. Rahvusvaheline alaliit avalikustas nüüd ka osalevad sportlased ning nende alad ja sealt koorub eestlaste võimaluste kohta välja palju huvitavat. 

Me peame rääkima Leedu ujumiskoondisest ja 16-aastasest imepoisist Tajus Juškast

Leedu juunioride koondis pani Slovakkias peetud Euroopa U18 meistrivõistlustel kokku fantastilise võistluse. Lisaks kaheksale võidetud medalile ujusid finaalides väga paljud sportlased ning medaleid võideti isegi teateujumistes. Koondise suurimaks staariks tõusis alles 16-aastane Tajus Juška.

KOLM AASTAT LA 2028 OLÜMPIANI: Kes ja mitu Eesti ujujat suurel spordipeol stardib?

Täpselt kolme aasta pärast, 14. juulil aastal 2028, saab hollywoodiliku avalöögi Los Angelese olümpiamängud, mis on kaasaegsete mängude sünnist järjekorranumbriga 34. Kui Pariisis peetud spordipeol esindas Eestit kaks ujujat, siis mitu eestlab hüppab vette ligi 40 000 pealtvaatajat mahutaval SoFi ujumisareenil? 

Ülevaade ja analüüs Eesti koondise esitustest Euroopa U18 meistrivõistlustel

51. korda peetud Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlused on nüüd möödanik. Kümnete aastate pärast jääb 2025. aasta võistlust kaunistama Egel Salu hõbemedal, kuid kuidas läks Eesti koondisel üldiselt ning mis olid nende tulemuste tagamaad? 

Bažanova tõestas Fääri Saartel, et tema koht on Euroopa paremikus

Pühapäeval tõmmati joon alla Fääri Saartel peetud Põhjamaade meistrivõistlustele, kus Eesti koondis naases 14 individuaalse medaliga. Koondise edukaim oli 16-aastane Ksenia Bažanova, kes tõestas, et tema koht on Euroopa paremikus.