Otse põhisisu juurde

Sjöström ja Chupkov teenisid MK-sarja teisel etapil suure kopika, Hosszu võitis 12 medalit

Katari pealinnas Dohas peeti tänavuse hooaja teine MK-sarja etapp, mis ühtlasi lõpetas pika basseini (50m) võistlused ning järgmised viis etappi peetakse juba lühirajal (25m). Pärast esimest kahte etappi on MK-sarja liidriteks rootslanna Sarah Sjöström ja venelane Anton Chupkov. 

Sjöström on MK-sarjas tänavu teinud 10 starti ja kõik need ka võitnud. Dohas võitis ta kindlalt kõik viis kavva võetud distantsi ning tegi võistluste parima tulemuse 50 m vabaltujumises ajaga 23.99.

Rootslanna on pärast kahte esimest etappi kindlalt MK-sarja juhtimas 120 punktiga. Teisele kohale tõusis Dohas ungarlanna Katinka Hosszu, kes võitis kolme päeva jooksul 12 medalit millest seitse olid kuldsed. Hosszu on kahe etapiga teeninud 90 punkti ning ta edestab omakorda venelannat Yulia Efimovat 12 punktiga. 

Pärast Kaasanis toimunud esimest etappi langes üldliider Vladimir Morozov üldkokkuvõttes kolmandaks. Liidriks tõusis tema kaasmaalane Anton Chupkov, kes näitas meestest võistluste parimat tulemust ning seda 200 m rinnuliujumises ajaga 2.08,77. Chupkovil on kahe etapiga koos 90 punkti ning ta edestab vaid kolme punktiga 19-aastast ameeriklast Michael Andrew'i ja kuue punktiga Morozovi.

Pärast esimest kahte etappi tehti ka vahekokkuvõtted ning praegused liidrid Sjöström ja Chupkov teenisid 50 000 dollari suuruse preemia. MK-sari jätkub 28. septembril Eindhovenis kus peaks startima ka eestlane Kregor Zirk. Pärast seda toimuval etapil Budapestis on eestlasi stardis veelgi rohkem.

MK-sarja üldseis:

1. Sarah Sjöström - 120p
2. Katinka Hosszu - 90p
3. Yulia Efimova - 78p
4. Kira Toussaint - 66p
5. Ranomi Kromowidjojo - 63p
6. Femke Heemskerk - 51p

1. Anton Chupkov - 90p
2. Michael Andrew - 87p
3. Vladimir Morozov - 84p
4. Mitch Larkin - 72p
5. Blake Pieroni - 57p
6. David Verraszto - 54p

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

VÕIMAS! Morozov põrutas MK-sarja kolmandal etapil uue maailmarekordi

Hollandis Eindhovenis alanud hooaja kolmandal MK-etapil ujus võistluste avapäeval venelane Vladimir Morozov 100 meetri kompleksujumises uue maailmarekordi.  26-aastane Morozov läbis 100 meetri kompleksujumise distantsi ajaga 50.26 parandades enda nimele kuulunud maailma tippmarki 0,04 sekundiga. 

SUUR ÜLEVAADE: Eesti ujujad olümpiamängudel läbiaegade

Pekingi olümpiamängudel osalenud tükike Eesti ujumiskoondisest Eesti taasiseseisvus 1991 aastal ning enne seda osalesid meie ujujad olümpiamängudel Nõukogude Liidu lipu all. Alates Barcelona olümpiamängudest 1992 aastast on Eesti ujujad väärikalt esindanud sinimustvalget lippu. Viimase kuue olümpiaga on maailma suurimal spordivõistlusel käinud 17 erinevat ujujat ning tänavu lisanduvad sinna nimekirja Martin Allikvee ja Maria Romanjuk.  Kuna olümpiamängud saavad avapaugu juba 5. augustil, siis toon Teieni alates Eesti taasiseseisvumisest kõikide olümpiamängude paremad palad. Meenutame kes on esindanud Eestit selle suurel spordipeol ehk olümpiamängudel.

TOP 10: Kõige edukamad ujujad olümpiamängudel

Ujuja jaoks medal võita on suurepärane. Imeliseks saavutuseks muutub see siis kui medal on võidetud olümpiamängudel. 1896 aastast kui ujumine kaasaegsetel olümpiamängudel hoo sisse sai on olümpiamedaleid jagatud kuhjaga. Nüüd vaatamegi kes on 10 kõige edukamat ujujat olümpiamängude ajaloos ehk kelle auhinnakapis on kõige enam kuldseid medaleid.