Otse põhisisu juurde

Sjöström ja Chupkov teenisid MK-sarja teisel etapil suure kopika, Hosszu võitis 12 medalit

Katari pealinnas Dohas peeti tänavuse hooaja teine MK-sarja etapp, mis ühtlasi lõpetas pika basseini (50m) võistlused ning järgmised viis etappi peetakse juba lühirajal (25m). Pärast esimest kahte etappi on MK-sarja liidriteks rootslanna Sarah Sjöström ja venelane Anton Chupkov. 

Sjöström on MK-sarjas tänavu teinud 10 starti ja kõik need ka võitnud. Dohas võitis ta kindlalt kõik viis kavva võetud distantsi ning tegi võistluste parima tulemuse 50 m vabaltujumises ajaga 23.99.

Rootslanna on pärast kahte esimest etappi kindlalt MK-sarja juhtimas 120 punktiga. Teisele kohale tõusis Dohas ungarlanna Katinka Hosszu, kes võitis kolme päeva jooksul 12 medalit millest seitse olid kuldsed. Hosszu on kahe etapiga teeninud 90 punkti ning ta edestab omakorda venelannat Yulia Efimovat 12 punktiga. 

Pärast Kaasanis toimunud esimest etappi langes üldliider Vladimir Morozov üldkokkuvõttes kolmandaks. Liidriks tõusis tema kaasmaalane Anton Chupkov, kes näitas meestest võistluste parimat tulemust ning seda 200 m rinnuliujumises ajaga 2.08,77. Chupkovil on kahe etapiga koos 90 punkti ning ta edestab vaid kolme punktiga 19-aastast ameeriklast Michael Andrew'i ja kuue punktiga Morozovi.

Pärast esimest kahte etappi tehti ka vahekokkuvõtted ning praegused liidrid Sjöström ja Chupkov teenisid 50 000 dollari suuruse preemia. MK-sari jätkub 28. septembril Eindhovenis kus peaks startima ka eestlane Kregor Zirk. Pärast seda toimuval etapil Budapestis on eestlasi stardis veelgi rohkem.

MK-sarja üldseis:

1. Sarah Sjöström - 120p
2. Katinka Hosszu - 90p
3. Yulia Efimova - 78p
4. Kira Toussaint - 66p
5. Ranomi Kromowidjojo - 63p
6. Femke Heemskerk - 51p

1. Anton Chupkov - 90p
2. Michael Andrew - 87p
3. Vladimir Morozov - 84p
4. Mitch Larkin - 72p
5. Blake Pieroni - 57p
6. David Verraszto - 54p

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kotsar ujus USA-s Eesti hooaja tippmargi ja möödus kõigi aegade edetabelis Jefimovast

Sügisel Texase Kristliku ülikooli (TCU) õppima ja treenima asunud Karolin Victoria Kotsaril jäi seljataha isiklikke rekorditega jardibasseini hooaeg ning nüüd on 19-aastane eestlanna jätkanud head hoogu ka tavabasseinis, kus ta ujus Eesti hooaja tippmargi.

Erkki Susi kandideerib Ujumisliidu presidendiks - kas parim valik spordiala edasiviimiseks?

9. mail võib Eesti Ujumisliit saada endale uue presidendi. Aprilli keskpaigas teatas enda kandideerimisest praegune juhatuse liige Erkki Susi. Heidame pilgu peale tema avalikule kirjale ujumisklubidele ja analüüsime, et kas tegemist oleks kasuliku valikuga või on ebaõnnestumine juba eos sisse kirjutatud. 

Surfamine, F1, vigastused ja uus eesmärk - maailma parim ujuja lõpetab pika võistluspausi

Pariisi olümpiamängudel neli kuldmedalit võitnud Leon Marchand on pärast pooleaastast võistluspausi naasmas taas võistlustulle. Maailma parimaks ujujaks peetaval 22-aastasel prantslasel on seljataga tõusude ja mõõnadega periood. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.