Otse põhisisu juurde

Sjöström ja Chupkov teenisid MK-sarja teisel etapil suure kopika, Hosszu võitis 12 medalit

Katari pealinnas Dohas peeti tänavuse hooaja teine MK-sarja etapp, mis ühtlasi lõpetas pika basseini (50m) võistlused ning järgmised viis etappi peetakse juba lühirajal (25m). Pärast esimest kahte etappi on MK-sarja liidriteks rootslanna Sarah Sjöström ja venelane Anton Chupkov. 

Sjöström on MK-sarjas tänavu teinud 10 starti ja kõik need ka võitnud. Dohas võitis ta kindlalt kõik viis kavva võetud distantsi ning tegi võistluste parima tulemuse 50 m vabaltujumises ajaga 23.99.

Rootslanna on pärast kahte esimest etappi kindlalt MK-sarja juhtimas 120 punktiga. Teisele kohale tõusis Dohas ungarlanna Katinka Hosszu, kes võitis kolme päeva jooksul 12 medalit millest seitse olid kuldsed. Hosszu on kahe etapiga teeninud 90 punkti ning ta edestab omakorda venelannat Yulia Efimovat 12 punktiga. 

Pärast Kaasanis toimunud esimest etappi langes üldliider Vladimir Morozov üldkokkuvõttes kolmandaks. Liidriks tõusis tema kaasmaalane Anton Chupkov, kes näitas meestest võistluste parimat tulemust ning seda 200 m rinnuliujumises ajaga 2.08,77. Chupkovil on kahe etapiga koos 90 punkti ning ta edestab vaid kolme punktiga 19-aastast ameeriklast Michael Andrew'i ja kuue punktiga Morozovi.

Pärast esimest kahte etappi tehti ka vahekokkuvõtted ning praegused liidrid Sjöström ja Chupkov teenisid 50 000 dollari suuruse preemia. MK-sari jätkub 28. septembril Eindhovenis kus peaks startima ka eestlane Kregor Zirk. Pärast seda toimuval etapil Budapestis on eestlasi stardis veelgi rohkem.

MK-sarja üldseis:

1. Sarah Sjöström - 120p
2. Katinka Hosszu - 90p
3. Yulia Efimova - 78p
4. Kira Toussaint - 66p
5. Ranomi Kromowidjojo - 63p
6. Femke Heemskerk - 51p

1. Anton Chupkov - 90p
2. Michael Andrew - 87p
3. Vladimir Morozov - 84p
4. Mitch Larkin - 72p
5. Blake Pieroni - 57p
6. David Verraszto - 54p

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit" millest kunagi ei räägita

Eesti spordi- ja ujumissõbrad on harjunud traditsiooniliste rahvusrekorditega, kuid kui sügavamalt sukelduda rekordite maailmasse, siis leiame kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit", kuid millest kunagi ei räägita. 

Ian Thorpe hullumeelsed treeningud 17-aastaselt (+ ebareaalsed ajad)

Austraalia endine ujumisäss Ian Thorpe tõusis maailma tippu 15-aastaselt, kui ta saavutas tavabasseinis esimese maailmameistritiitli ning püstitas sama vanalt ka maailmarekordi. Karjääri jooksul viis olümpiakulda võitnud Thorpe oli 1990-ndate lõpus ja 2000-ndate esimeses pooles ujumismaailma kõige kuumem nimi ja seda põhjusega. 

Kuljus teenis USA-s alavõidu maineka Harvardi ülikooli vastu

Eesti koondislane ja lühiraja MM-il startinud Lars Kuljus tegi USA-s enda koduülikooli Arizona eest aasta esimese võistluse kui võõrustati mainekat Harvardi ülikooli.