Otse põhisisu juurde

2028 LA OLÜMPIAMÄNGUD

2028. aasta suveolümpiamängud peetakse pärast 32-aastast vaheaega taas USA-s. Seekord on võõrustajaks Los Angeles, kus toimusid mängud ka 1984. ja 1932. aastal. LA-st saab kolmas linn läbi aegade, kes võõrustanud olümpiamänge kolmel korral. 

Kuigi algselt üritas Los Angeles endale saada 2024. aasta olümpiamängud, siis omistati need mängud Pariisile. Koos Pariisiga kuulutati koheselt ka 2028. aasta olümpiamängude võõrustaja ning see au kuuluski Hollywoodi linnale.

Ujumine peetakse SoFi staadionil, mis igapäevaselt on koduks Los Angeles Rams Ameerika jalgpalli võistkonnale. Kui kontsertite jaoks on võimalik staadionile mahutada 100 000 ja Ameerika jalgpalli mängude ajal 70 000 tuhat inimest, siis ujumisvõistluste jaoks eraldatakse pealtvaatajatele 38 000 istekohta, mis saab olema kõigi aegade suurim publikuga ujumisvõistlus.

Kõige rohkem pealtvaatajaid ühel ujumisvõistlusel on olnud USA 2024. aasta olümpiamängude katsevõistlusel kui ühte võistlusõhtut vaatas kohapeal 20 689 inimest. Ka toona pandi võistlusbassein püsti Ameerika jalgpalli staadionile. Pariisi La Defense areen mahutas ligi 17 000 inimest.

Märgiline saab LA 2028 olema ujumises seetõttu, et 2025. aastal lisas Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROKi) ujumisprogrammi 50m selili-, rinnuli-, ja liblikujumise sprindid. Nüüd on olümpiamängude kava identene maailmameistrivõistlusega. 
 

POPULAARSED POSTITUSED

Kotsar ujus USA-s Eesti hooaja tippmargi ja möödus kõigi aegade edetabelis Jefimovast

Sügisel Texase Kristliku ülikooli (TCU) õppima ja treenima asunud Karolin Victoria Kotsaril jäi seljataha isiklikke rekorditega jardibasseini hooaeg ning nüüd on 19-aastane eestlanna jätkanud head hoogu ka tavabasseinis, kus ta ujus Eesti hooaja tippmargi.

Erkki Susi kandideerib Ujumisliidu presidendiks - kas parim valik spordiala edasiviimiseks?

9. mail võib Eesti Ujumisliit saada endale uue presidendi. Aprilli keskpaigas teatas enda kandideerimisest praegune juhatuse liige Erkki Susi. Heidame pilgu peale tema avalikule kirjale ujumisklubidele ja analüüsime, et kas tegemist oleks kasuliku valikuga või on ebaõnnestumine juba eos sisse kirjutatud. 

Surfamine, F1, vigastused ja uus eesmärk - maailma parim ujuja lõpetab pika võistluspausi

Pariisi olümpiamängudel neli kuldmedalit võitnud Leon Marchand on pärast pooleaastast võistluspausi naasmas taas võistlustulle. Maailma parimaks ujujaks peetaval 22-aastasel prantslasel on seljataga tõusude ja mõõnadega periood. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.