Otse põhisisu juurde

WOW! 9-kordne olümpiavõitja Ledecky oli väga lähedal enda maailmarekordile


Eesti aja järgi ööl vastu neljapäeva algas USA-s aasta kolmas Pro Swim Series etapp, mis peetakse Ford Lauderdales. Ujumistähtedest kubiseva võistluse avapäeval oli kõigi aegade edukaim naisujuja Katie Ledecky väga lähedal enda maailmarekordile. 

Märtsis 28. sünnipäeva tähistanud Ledecky startis 1500 meetri vabaujumises, alal kus ta ei ole kaotust tunnistanud alates 2013. aastast. Viiel korral selle distantsi maailmameistriks kroonitud ameeriklanna läbis distantsi kõigi aegade teise tulemusega 15:24,51. 

Esimese 450 meetri järel maailmarekordi graafikut edestanud Ledecky 800 meetri vaheajaks märgiti 8:12,76. Ainuüksi 800m vabaujumises on läbi aegade sellest tulemusest olnud kiiremad peale Ledecky vaid kaks naist. 

Distantsi teisel poolel 21-kordse maailmameistri hoog maailmarekordiga võrreldes veidi rauges, kuid ta sai kirja enda viimase seitsme aasta parima tulemuse. Maailmarekordi 15:20,48 püstitas ta 2018. aastal. Eesti meeste rekordit enam kui 20-sekundiga edestanud Anthony Nesty hoolealuse tulemus tähendab seda, et tema nimel on nüüd 22 (!!!) kõigi aegade kiireimat sooritust. Kõigi aegade edetabeli teine naine kaotab talle enam kui 18 sekundiga. 

1500 meetri vabaujumine naistele on olümpiakavas olnud kahel viimasel korral ning mõistagi on Ledecky need suure ülekaaluga võitnud. Samuti on ameeriklanna kinnitanud, et tahab ujuda vähemalt kuni kodus toimuvate Los Angelese olümpiamängudeni. Üheksa kuldmedaliga jagab ta hetkel olümpiamängude ajaloos kõige edukama naissportlase tiitlit võimleja Larissa Latõninaga.

Avapäeval oli Fort Lauderdales kavas ainult 1500 meetri distantsid, meestest võidutses Pariisi olümpiavõitja ja Ledecky treeningkaaslane Bobby Finke ajaga 14:54,49. Meeste konkurentsis pronksmedali andnud tulemus oli 14-kordse olümpiamedalisti Ledecky ajast neli sajandikku aeglasem.

Järgmistel päevadel on lisaks Ledeckyle veel võistlustulle tulemas mitmed maailma suurimad ujumistähed nagu Leon Marchand, Caeleb Dressel, Summer McIntosh, Gretchen Walsh, Hubert Kos jpt. 


POPULAARSED POSTITUSED

Kotsar ujus USA-s Eesti hooaja tippmargi ja möödus kõigi aegade edetabelis Jefimovast

Sügisel Texase Kristliku ülikooli (TCU) õppima ja treenima asunud Karolin Victoria Kotsaril jäi seljataha isiklikke rekorditega jardibasseini hooaeg ning nüüd on 19-aastane eestlanna jätkanud head hoogu ka tavabasseinis, kus ta ujus Eesti hooaja tippmargi.

Erkki Susi kandideerib Ujumisliidu presidendiks - kas parim valik spordiala edasiviimiseks?

9. mail võib Eesti Ujumisliit saada endale uue presidendi. Aprilli keskpaigas teatas enda kandideerimisest praegune juhatuse liige Erkki Susi. Heidame pilgu peale tema avalikule kirjale ujumisklubidele ja analüüsime, et kas tegemist oleks kasuliku valikuga või on ebaõnnestumine juba eos sisse kirjutatud. 

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Läti noorte- ja juunioride MV

99 Eesti ujujat stardib 1.-3. maini Riias peetaval Läti noorte- ja juunioride meistrivõistlustel. Kolme päeva jooksul hüppab vette suur hulk Eesti juunioride koondislasi: Maari Randväli, Siim Kesküla, Ksenia Bažanova, Miriam Jürisoo, Gerd Johan Lessing jpt. 

Surfamine, F1, vigastused ja uus eesmärk - maailma parim ujuja lõpetab pika võistluspausi

Pariisi olümpiamängudel neli kuldmedalit võitnud Leon Marchand on pärast pooleaastast võistluspausi naasmas taas võistlustulle. Maailma parimaks ujujaks peetaval 22-aastasel prantslasel on seljataga tõusude ja mõõnadega periood. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.