Ujumis-podcasti "Vastuvoolu" teises saates käis külas legendaarne Indrek Sei. Palju tuli juttu ka Sei jaoks kurikuulsaks saanud Sydney olümpiamängudest, kuid vähesed teavad, et suure spordipeo eel alistas ta läbi aegade parima sprinteri kui ka Austraalia ühe suurima ujumistähe.
2000. aasta septembris peetud Sydney olümpiamängudele sõitis toona 28-aastane Sei kuus nädalat varem ning valmistus võistlusteks koos läbi aegade parimaks sprinteriks peetava venelase Aleksandr Popoviga.
Popovi auhinnakapp on muljetavaldav: Ta võitis 1992 ja 1996 aasta olümpiamängudel nii 50m vabaujumise kui ka oli parim 100m vabaujumises. Maailmameistriks krooniti ta kuuel korral ja tavabasseini EMil riputati tema kaela 21 kuldmedalit, kusjuures esimese ja viimase kuldmedali vahe oli 13 aastat.
Karjääri jooksul seitse maailmarekordit ujunud venelane püstitas Sydney mängude eel ilmarekordi 50m vabaujumises ajaga 21,64, mis muide on ujutud tavaliste treeningpükstega. Mullu Pariisi olümpial andis medali aeg 21,56, mis paneb perspektiivi tema võimsa resultaadi.
"Me oleme Popoviga olnud sõbrad alates 1987. aastast, kui esmakordselt kohtusime Nõukogude Liidu koondise kandidaatide laagris," kerib Sei ajaratast tagasi. "Enne Sydney olümpiamänge me harjutasime koos ja meil oli Austraalias treeningvõistlus."
"See on fakt, et nii Popovi kui ka Austraalia ujumistähte Michael Klimi ma võitsin," avaldas endine tippujuja, kes pani end konkurentidega joonele 25 meetri vabaujumises.
Klim on üks Austraalia läbi aegade parimaid ujujaid ja kuna Popov treenis pikki aastaid Austraalias, siis oli nad treeningkaaslasteks. Klim võitis karjääri jooksul kaks olümpiakulda ja seitse maailmameistritiitlit. Tema 1999. aastal ujutud 100m liblikujumise maailmarekord püsis rekorditetabelis neli aastat ja Sydney olümpial ujus ilmarekordi 100m vabaujumises kui ujus Austraalia koondise võidukat avavahetust 4x100m vabaujumises.
"Minu võit näitas lihtsalt ka seda traagikat, mis spordis on," analüüsis Sei. "Ma pean ennast üsna rahulikuks ning tasakaalukaks inimeseks, ja ka sõbrad peavad, närvi ma ei lähe kunagi ning kurja häält teen ka üliharva."
"Ujumises arvasin, et mul on pigem hea närv ja arvasin, et ei lase end asjadel häirida. Sydneys juhtus just see, mis ma kõige vähem arvasin," viitas Sei kahele ujumistrikoo purunemisele enne olümpiamängude 50 meetri vabaujumist.
"Teadmatus tekitab segadust ja hirmu. Ning mul ei olnud kogemust, et kuidas sellise asjaga hakkama saada. Selle asemel, et rahulikuks jääda tegin ma valesid otsuseid," meenutas Sei.
Kuula ujumis-podcasti "Vastuvoolu", kus Indrek Sei kirjeldab pikalt ja laialt enda ujumistrikoo purunemist Sydney olümpiamängudel. Kuidas trikoo purunes, mis lahendusi ta otsis ning kas 25 aastat hiljem on ta selle vahejuhtumiga rahu teinud.
Sydney olümpiamängude teema algab alates 1:17.01