Otse põhisisu juurde

Rahvusvaheline Olümpiakomitee lisas Tokyo olümpiale kolm uut ujumisdistantsi

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) lisas Tokyo olümpiakavva kolm uut ujumisdistantsi milleks on meeste 800 m vabalt- ja naiste 1500 m vabaltujumine ning sega 4x100 m kombineeritud teateujumine.

Uute alade lisandumisega on Tokyos kavas nüüdsest 35 ujumisdistantsi. Maailma ujumise katuseorganisatsioon (FINA) lootis lisada olümpiakavva ka 50 m sprindidistantsid (v.a vabaltujumine) ja 4x100 m sega vabaltujumise, aga neid alasid ei akstepteeritud.

Naiste 1500 m vabalt- ja meeste 800 m vabaltujumine on MM-idel kavas olnud juba pikalt. Alates aastast 2015 on MM kavas ka sega 4x100 m kombineeritud teateujumine, mida siiski suuremad riigid tõsiselt pole võtnud kuna olümpiakavva see distants ei kuulu. Kahtlemata muutub nüüd selle distantsi tase tunduvalt kõrgemaks järgnevate aastate jooksul. 

Uute alade lisandumisega siiski eestlastele midagi ei muutu kuna pikamaaujumine on Eestis olnud pikki aastaid varjusurmas ning puudub isegi Euroopa mõistes heal tasemel ujuja. Sega 4x100 m kombineeritud teateujumises on Eesti koondis rahvusvahelisel tasemel võistelnud vaid korra kui eelmise aasta Euroopa meistrivõistlustel Londonis võistkond valestardi tõttu diskvalifitseeriti. 

Eestlastele võis see otsus teha hoopis karuteene kuna nüüd on B-normatiivi täitnud sportlastel veelgi raskem mängudele pääseda kuna sportlaste üldarv peab jääma samaks nagu oli Rio olümpial. Kui arvestada ka ujumisdistantse, siis Tokyo olümpial on kavas 15 uut medalidistantsi teistehulgas 3x3 korvpalli turniir ning kergejõustikus 4x400 m sega teatejooks. 

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit" millest kunagi ei räägita

Eesti spordi- ja ujumissõbrad on harjunud traditsiooniliste rahvusrekorditega, kuid kui sügavamalt sukelduda rekordite maailmasse, siis leiame kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit", kuid millest kunagi ei räägita. 

Ian Thorpe hullumeelsed treeningud 17-aastaselt (+ ebareaalsed ajad)

Austraalia endine ujumisäss Ian Thorpe tõusis maailma tippu 15-aastaselt, kui ta saavutas tavabasseinis esimese maailmameistritiitli ning püstitas sama vanalt ka maailmarekordi. Karjääri jooksul viis olümpiakulda võitnud Thorpe oli 1990-ndate lõpus ja 2000-ndate esimeses pooles ujumismaailma kõige kuumem nimi ja seda põhjusega. 

Kuljus teenis USA-s alavõidu maineka Harvardi ülikooli vastu

Eesti koondislane ja lühiraja MM-il startinud Lars Kuljus tegi USA-s enda koduülikooli Arizona eest aasta esimese võistluse kui võõrustati mainekat Harvardi ülikooli.