Otse põhisisu juurde

Ungarlased ja venelased särasid Euroopa juunioride meistrivõistluste avapäeval

Helsingis alanud Euroopa juunioride meistrivõistlustel on esimene võistluspäev seljatatud ning võimsalt on võistlust alustanud Ungari ja Venemaa koondised. Avapäeval võitsid need kaks riiki seitsmest võimalikust kuldmedalist lausa kuus. 

Avapäeva suurimaks staariks tõusis ungarlanna Ajna Kesely, kes võitis 400 m kompleks- ja 800 m vabaltujumise.

Kesely, kes mullu võitis viis kuldmedalit, alustas Helsingis võistlust suurepäraselt. Esmalt astus ta poodiumi kõige kõrgemale astmele 400 m kompleksujumises (4.41,55) edestades lähimat konkurenti enam kui nelja sekundiga. Poolteist tundi hiljem oli ungarlanna taas vees ning tuli Euroopa juunioride meistriks 800 m vabaltujumises uue võistluste rekordiga 8.30,43

Ungari koondise teine suur täht Kristof Milak jäi löömatuks 400 m vabaltujumises. Kuigi Milak jäi isiklikust rekordist 1,5 sekundi kaugusele, siis ajaga 3.50,00 ta kuldmedali võitis. Homme ootab ungarlast ees 200 m liblikujumine kus ta on maailma hooaja tippmargi valdaja ning 100 m vabaltujumine kus ta on üles antud parima ajaga. 

16-aastane venelane Andrei Minakov tegi hea sissejuhatuse võistlusele võites 50 m liblikujumise ajaga 23.56. Minakovi saavutused teeb eriliseks asjaolu, et ta võistleb endast kaks aastat vanemate ujujatega. Hõbemedal sel alal läks Norra ujujale Tomoe Hvas Zenimotole. Venemaa koondis jäi võitmatuks naiste- kui ka meeste 4x100 m vabaltujumises ning on avapäeva järel juhtimas medalitabelit napilt Ungari ees. 

Läti imetüdruk jätkab üllatamist

Lätlastel on tänavu rõõmustamiseks palju põhjust, sest avapäeval pääses Ieva Maluka neidude 100 m vabaltujumises finaali. Endast kaks aastat vanemate tüdrukutega võistlev Maluka läbis eelujumises distantsi ajaga 56.23 ja poolfinaalis 56.20. Finaal tõotab tulla äärmiselt tasavägine, esimesed kaks tüdrukut on teistest sekundiga ees ning järgmised kuus tüdrukut mahuvad pärast poolfinaali vaid 0,11 sekundi sisse. 100 m vabaltujumise finaal peetakse täna õhtul kell 17:50. 

Põhjust rõõmustamiseks avapäeval oli ka soomlastel, sest kodupubliku ees ujunud Laura Lahtinen murdis ennast 200 m liblikujumises finaali ajaga 2.14,44. Esimesel võistluspäeval peale ungarlaste ja venelaste võitis kuldmedali veel britt Tatiana Belonogoff, kes oli parim 50 m rinnuliujumises ajaga 31.29.

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.