Otse põhisisu juurde

Euroopa meister võistles 400m liblikujumises

Viktor Bromer
2014 aasta Euroopa meister 200 m liblikujumises taanlane Viktor Bromer võistles eelmisel nädalavahetusel Taanis Aarhusis, kus ta võistles 400 m vabaltujumise asemel hoopis liblikujumises.

Kuigi reeglina sellist ala võistlustel ei ujuta ning tiitlivõistlustel 400 m liblikat samuti kavas ei ole, siis teadupärast vabaltujumises on lubatud ujuda ka teistes viisides. Tipud vahetevahel kasutavad väiksematel võistlustel seda võimalust, et ujuda enda põhiviisi mitu korda. 

Taanlane Viktor Bromer võttis ette aga 400 m liblikujumise. Ta läbis distantsi väga korraliku aja 4.13.75'ga. Kuigi see ei andnud võistlusel kohta esikümnes kuna teised mehed ujusid ikkagi krooli. Põhjus miks Bromer läbis selle raske katsumuse oli seetõttu, et tema treener Eyleifur Johannesson tahtis ujuja mugavustsoonist välja tuua. 

Euroopa meister ujus väga ühtlaselt seda rasket distantsi. Tema 100 m vaheaeg oli 59.84 ning poole distantsi peal näitas stopper aega 2.06.00. Seega ujus ta teise poole praktiliselt sama kiiresti kui esimese ehk 2.07.75'ga. Muide, Bromeri 400 m liblikujumise aeg annaks tänavu Eesti 400 m vabaltujumise hooaja edetabelis teise koha. Kiiremini on suutnud vaid Osvald Nitski ajaga 4.11.97.

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit" millest kunagi ei räägita

Eesti spordi- ja ujumissõbrad on harjunud traditsiooniliste rahvusrekorditega, kuid kui sügavamalt sukelduda rekordite maailmasse, siis leiame kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit", kuid millest kunagi ei räägita. 

Ian Thorpe hullumeelsed treeningud 17-aastaselt (+ ebareaalsed ajad)

Austraalia endine ujumisäss Ian Thorpe tõusis maailma tippu 15-aastaselt, kui ta saavutas tavabasseinis esimese maailmameistritiitli ning püstitas sama vanalt ka maailmarekordi. Karjääri jooksul viis olümpiakulda võitnud Thorpe oli 1990-ndate lõpus ja 2000-ndate esimeses pooles ujumismaailma kõige kuumem nimi ja seda põhjusega. 

Kuljus teenis USA-s alavõidu maineka Harvardi ülikooli vastu

Eesti koondislane ja lühiraja MM-il startinud Lars Kuljus tegi USA-s enda koduülikooli Arizona eest aasta esimese võistluse kui võõrustati mainekat Harvardi ülikooli.