Otse põhisisu juurde

FOTOD: Värskete olümpialaste Allikvee ja Romanjuki olümpiarõngaste tätoveering

Olümpiamängudel osalemine on ülim au sportlaste hulgas. Paljud sportlased tätoveerivad enda kehale olümpiarõngad, mis annavad märku asjaolust, et on osaletud maailma suurimal spordipeol. Tänavu Rios lisandus kaks uut Eesti ujujat, kes osalesid esmakordselt olümpiamängudel ning selle auks tätoveeriti endale ka olümpiarõngad.

Martin Allikvee osales Rio olümpiamängudel 200 m rinnuliujumises kus ta saavutas 33. koha ning Maria Romanjuk oli stardis naiste 100 m rinnuliujumises kus tema saagiks jäi 31. koht. Mõlema ujuja tätoveeringu autoriks oli Dimon Taturin. 





















Romanjuk tätoveeris enda olümpiarõngad jala peale ning täpsemalt sääre alumisse ossa. "Suur au oli olümpiamängudel osaleda ja olümpiarõngaste tätoveering on omamoodi traditsiooniks sportlaste hulgas kes OM-il käinud," selgitas Romanjuk tätoveeringu saamise tagamaid. 























Allikvee tegi endale Romanjukist veidi teistsuguse tätoveeringu. Ta lasi olümpiarõngad tätoveerida rinna alla ning rõngaste all on ka olümpiamängude toimumiskoht ja aastaarv. "Ma tahtsin endale ammu juba teha tätoveeringu aga tahtsin teha sellise, mis tähendab ka midagi. Nüüd kui mul õnnestus olümpial osaleda, siis tegingi endale olümpiarõngad, sest minu jaoks tähendab see midagi väga suurt," selgitas Allikvee. Ujuja tattoo on veel veidi poolik, sest kavatseb ta veel rõngad seest ära värvida.

Olümpiarõngad koosnevad viiest omavahel põimunud rõngast, mida kasutatakse kas ühe- või mitmevärvilisena. Rõngaste värvid alates ülalt vasakult on sinine, must ja punane ning alt vasakult kollane ja roheline. Kollane rõngas ühendab sinist ja musta ning roheline musta ja punast rõngast. Olümpiarõngaste kujund on trapets, mis sümboliseerib viit maailmajagu.

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

MMi STARTLISTID VÄLJAS: Mis see ütleb eestlaste võimaluste kohta?

27. juulil saavad Singapuris alguse maailmameistrivõistlused, mis tõotavad enda tasemelt tulla läbi aegade kõige tugevamad. Rahvusvaheline alaliit avalikustas nüüd ka osalevad sportlased ning nende alad ja sealt koorub eestlaste võimaluste kohta välja palju huvitavat. 

Ülevaade ja analüüs Eesti koondise esitustest Euroopa U18 meistrivõistlustel

51. korda peetud Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlused on nüüd möödanik. Kümnete aastate pärast jääb 2025. aasta võistlust kaunistama Egel Salu hõbemedal, kuid kuidas läks Eesti koondisel üldiselt ning mis olid nende tulemuste tagamaad? 

Me peame rääkima Leedu ujumiskoondisest ja 16-aastasest imepoisist Tajus Juškast

Leedu juunioride koondis pani Slovakkias peetud Euroopa U18 meistrivõistlustel kokku fantastilise võistluse. Lisaks kaheksale võidetud medalile ujusid finaalides väga paljud sportlased ning medaleid võideti isegi teateujumistes. Koondise suurimaks staariks tõusis alles 16-aastane Tajus Juška.

KOLM AASTAT LA 2028 OLÜMPIANI: Kes ja mitu Eesti ujujat suurel spordipeol stardib?

Täpselt kolme aasta pärast, 14. juulil aastal 2028, saab hollywoodiliku avalöögi Los Angelese olümpiamängud, mis on kaasaegsete mängude sünnist järjekorranumbriga 34. Kui Pariisis peetud spordipeol esindas Eestit kaks ujujat, siis mitu eestlab hüppab vette ligi 40 000 pealtvaatajat mahutaval SoFi ujumisareenil? 

Bažanova tõestas Fääri Saartel, et tema koht on Euroopa paremikus

Pühapäeval tõmmati joon alla Fääri Saartel peetud Põhjamaade meistrivõistlustele, kus Eesti koondis naases 14 individuaalse medaliga. Koondise edukaim oli 16-aastane Ksenia Bažanova, kes tõestas, et tema koht on Euroopa paremikus.