Otse põhisisu juurde

Hosszu purustas maailmarekordi ja võitis karjääri esimese olümpiamedali

Katinka Hosszu
Rio olümpiamängudel on ujujate jaoks lõppenud esimene võistluspäev ning naiste 400 m kompleksujumises purustas ungarlanna Katinka Hosszu maailmarekordi. Samuti ujuti uus maailmarekord naiste 4x100 m vabaltujumises.

Peale 2012 aasta olümpiamänge on ungarlanna Katinka Hosszu taga ajanud Ye Shiweni nimele kuulunud 400 m kompleksujumise maailmarekordit 4.28.43. Täna, olümpiafinaalis, tal see saavutus lõpuks õnnestus. 

Hosszu purustas täielikult kehtiva maailmarekordi ujudes uuteks rekordnumbriteks 4.26.36. Ta oli 300 m peal rekordgraafikust 5.25 sekundit ees kuid kuna Ye Shiwen tegi nii võimsa krooliujumise enda rekordujumises, siis lõpuks paranes maailmarekord kahe sekundiga. Siiski saavutus, mis on väga märkimisväärne. 

"See on lihtsalt ebanormaalne, ujuda kaks sekundit kiiremini kui keegi kunagi varem," ütles Hosszu peale olümpiakulla võitmist. "Ma ei tahtnud rekordit üle ujuda, ma tahtsin selle purustada."

Hõbemedali 400 m kompleksujumises võitis ameeriklanna Maya Dirado ajaga 4.31.15. Pronksmedali sai kaela hispaanlanna Mireia Belmonte Garcia (4.32.39).

Austraalia teateneliku liikmed
Maailmarekordi ujus välja ka Austraalia 4x100 m vabaltujumise naiste teatenelik. Võistkond koosseisus Emma McKeon, Brittany Elmslie, Bronte Campbell ja Cate Campbell läbisid distantsi ajaga 3.30.65. Hõbemedal rändas USA-sse ja pronksmedali võitis Kanada. 

Meeste 400 m vabaltujumises triumfeeris Austraalia ujuja Mack Horton, kes napsas olümpiakulla valitseva olümpiavõitja Sun Yangi ees. Horton võitis tulemusega 3.41.55. Sun sai kirja tulemuseks 3.41.68. Pronksmedali võitis itaallane Gabriele Detti ajaga 3.43.49.

400 m kompleksujumises sai läbi USA meeste valitsemisaeg. Tänavu ei olnud stardis ei Michael Phelpsi ega Ryan Lochtet. Enda karjääri esimese olümpiakulla võitis Jaapani ujuja Kosuke Hagino. Siiski ei tulnud võit Haginole lihtsalt, sest head vastupanu osutas talle Phelpsi treeningkaaslane Chase Kalisz. Ajad vastavalt 4.06.05 ja 4.06.75. Pronksmedali võitis Hagino võistkonnakaaslane Daiya Seto ajaga 4.09.71.

Kõik tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.