Otse põhisisu juurde

Hosszu purustas maailmarekordi ja võitis karjääri esimese olümpiamedali

Katinka Hosszu
Rio olümpiamängudel on ujujate jaoks lõppenud esimene võistluspäev ning naiste 400 m kompleksujumises purustas ungarlanna Katinka Hosszu maailmarekordi. Samuti ujuti uus maailmarekord naiste 4x100 m vabaltujumises.

Peale 2012 aasta olümpiamänge on ungarlanna Katinka Hosszu taga ajanud Ye Shiweni nimele kuulunud 400 m kompleksujumise maailmarekordit 4.28.43. Täna, olümpiafinaalis, tal see saavutus lõpuks õnnestus. 

Hosszu purustas täielikult kehtiva maailmarekordi ujudes uuteks rekordnumbriteks 4.26.36. Ta oli 300 m peal rekordgraafikust 5.25 sekundit ees kuid kuna Ye Shiwen tegi nii võimsa krooliujumise enda rekordujumises, siis lõpuks paranes maailmarekord kahe sekundiga. Siiski saavutus, mis on väga märkimisväärne. 

"See on lihtsalt ebanormaalne, ujuda kaks sekundit kiiremini kui keegi kunagi varem," ütles Hosszu peale olümpiakulla võitmist. "Ma ei tahtnud rekordit üle ujuda, ma tahtsin selle purustada."

Hõbemedali 400 m kompleksujumises võitis ameeriklanna Maya Dirado ajaga 4.31.15. Pronksmedali sai kaela hispaanlanna Mireia Belmonte Garcia (4.32.39).

Austraalia teateneliku liikmed
Maailmarekordi ujus välja ka Austraalia 4x100 m vabaltujumise naiste teatenelik. Võistkond koosseisus Emma McKeon, Brittany Elmslie, Bronte Campbell ja Cate Campbell läbisid distantsi ajaga 3.30.65. Hõbemedal rändas USA-sse ja pronksmedali võitis Kanada. 

Meeste 400 m vabaltujumises triumfeeris Austraalia ujuja Mack Horton, kes napsas olümpiakulla valitseva olümpiavõitja Sun Yangi ees. Horton võitis tulemusega 3.41.55. Sun sai kirja tulemuseks 3.41.68. Pronksmedali võitis itaallane Gabriele Detti ajaga 3.43.49.

400 m kompleksujumises sai läbi USA meeste valitsemisaeg. Tänavu ei olnud stardis ei Michael Phelpsi ega Ryan Lochtet. Enda karjääri esimese olümpiakulla võitis Jaapani ujuja Kosuke Hagino. Siiski ei tulnud võit Haginole lihtsalt, sest head vastupanu osutas talle Phelpsi treeningkaaslane Chase Kalisz. Ajad vastavalt 4.06.05 ja 4.06.75. Pronksmedali võitis Hagino võistkonnakaaslane Daiya Seto ajaga 4.09.71.

Kõik tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit" millest kunagi ei räägita

Eesti spordi- ja ujumissõbrad on harjunud traditsiooniliste rahvusrekorditega, kuid kui sügavamalt sukelduda rekordite maailmasse, siis leiame kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit", kuid millest kunagi ei räägita. 

Ian Thorpe hullumeelsed treeningud 17-aastaselt (+ ebareaalsed ajad)

Austraalia endine ujumisäss Ian Thorpe tõusis maailma tippu 15-aastaselt, kui ta saavutas tavabasseinis esimese maailmameistritiitli ning püstitas sama vanalt ka maailmarekordi. Karjääri jooksul viis olümpiakulda võitnud Thorpe oli 1990-ndate lõpus ja 2000-ndate esimeses pooles ujumismaailma kõige kuumem nimi ja seda põhjusega. 

Kuljus teenis USA-s alavõidu maineka Harvardi ülikooli vastu

Eesti koondislane ja lühiraja MM-il startinud Lars Kuljus tegi USA-s enda koduülikooli Arizona eest aasta esimese võistluse kui võõrustati mainekat Harvardi ülikooli.