Otse põhisisu juurde

5 huvitavat fakti eestlaste esituste kohta Rios

Allikvee ja Romanjuk
Rio olümpiamängud on ujujate jaoks lõppenud. Michael Phelpsi kuldsest karjäärist räägivad kõik veel pikka aega. Esmakordselt osalesid olümpial Martin Allikvee ja Maria Romanjuk, kes hoidsid kõrgel sinimustvalget lippu. 

Siinkohal on õige hetk visata pilk tagasi Rio olümpiaujulasse ning tuua Teieni 5 huvitavat fakti eestlaste esituste kohta tänavustel olümpiamängudel.

1. Läbiaegade kõige kehvem esitus

Kuigi Romanjuk ja Allikvee andsid endast parima, siis oli see Eesti ujujate kõige kehvemad esitused läbi aegade. Kunagi varem pole Eesti ujujate parim koht olümpial olnud 31. Kas seepärast tuleks ujujaid kritiseerida? Muidugi mitte. Allikvee (33. koht) ja Romanjuk (31. koht) andsid endast kõik, mis anda suutsid ning nad esindasid väärikalt meie riiki. Põhjusi tuleks otsida teistest kohtadest, et miks oli Eesti ujujate aegade kõige kehvem olümpia. 

2. Romanjuk valitseb naiste rinnuliujumist

Maria Romanjuk on hetkel täielikult valitsemas naiste rinnuliujumist. Talle kuulub 100 m rinnuliujumises Eesti kõigi aegade neli paremat tulemust ning Rios kordas ta enda nimele kuuluvat rahvusrekordit 1.09.49. Lisaks on ta ainuke naine, kes suutnud ujuda alla 1.10 ning see on juhtunud kolm korda. 200 m rinnuliujumises kuulub talle kuus Eesti kõigi aegade parimat tulemust. Vaid 50 m rinnuliujumises on ta Eesti kõigi aegade edetabelis teisel kohal Jane Trepi järel.

3. Allikveele vastast ei leidu

Kui jutt käib 100 m- ja 200 m rinnuliujumisest, siis Allikveele on väga raske vastast leida. 21-aastane ujuja on saavutanud uue taseme ning Rios suutis 200 m rinnuliujumises ujuda Eesti kõigi aegade teise tulemuse. Eesti rekord kuulub muidugi Allikveele endale ajaga 2.12.80, mis on ka üks kõige tugevamaid rahvusrekordeid. 100 m rinnuliujumises püstitas Allikvee kevadel uue tipptulemuse ajaga 1.01.35. See on Eesti kõigi aegade kiirem tulemus, mis pole ujutud nö imetrikooga. 

4. Esmakordselt 100 m rinnuliujumine olümpial

Kunagi varem pole olümpiamängudel Eesti värvides naisujuja osalenud 100 m rinnuliujumises. Enamused Eesti naisujujate stardid on olnud vabaltujumises, kuid rinnuliujumine Maria Romanjuki esituses oli esmakordne. 

5. Neljas kord eestlane 200 m rinnuliujumise stardis

Martin Allikvee esimene ja viimane start Rio olümpiamängudel oli 200 m rinnuliujumises kus ta saavutas 33. koha. Ei jäänud palju puudu, et ta oleks enda nimele võtnud Eesti kõigi aegade parima koha sel distantsil. See au kuulub Aleksander Baldinile, kes Ateena olümpiamängudel pälvis 32. koha. Kusjuures Baldin oli toona samuti Dmitri Kapelini hoolealune. 33. koha 200 m rinnuliujumises on olümpiamängudel saavutanud ka Raiko Pachel, see juhtus Sydney olümpial. 46. koha Pekingi olümpiamängudel saavutas Martti Aljand. Seega vaadates eestlaste trendi sel alal, siis Allikvee ujus taseme välja. 

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.