Otse põhisisu juurde

Rootsi ujumiskuninganna Sjöström oli ülilähedal legendaarsele maailmarekordile

Rootsi pealinnas Stockholmis lõppes eile neli päeva kestnud kõrgetasemeline ujumisvõistlus millest võtsid teiste hulgas osa ka mitmed Rio olümpiamängude kuldmedalistid. Võistluste kõige säravamad tulemused ujus kodupubliku ees võistelnud Sarah Sjöström.

Rootsi ujumiskuninganna Sjöström püstitas ühtekokku neli uut maailma hooaja tippmarki. 50 m vabaltujumises jäi ta legendaarsest maailmarekordist vaid 0,1 sekundi kaugusele.

23-aastane rootslanna läbis 50 m vabalt ajaga 23.83, mis annab talle maailma kõigi aegade edetabelis teise koha. Sakslanna Britta Steffeni imetrikooga ujutud maailmarekordist (23.73) aastal 2009 jäi teda lahutama vaid üks kümnendik. Selle ajaga ületas Sjöström ka legendaarse Therese Alshammari rahvusrekordi (23.88) viie sajandikuga.

Ennast tagasi ei hoidnud meie läänenaaber ka 100 m vabaltujumises. Finaalis näitas ta nii võimast aega kui 52.54 ning tõusis maailma hooaja edetabeli liidriks, ühtlasi on see aeg ka uus Rootsi rekord. Huvitava faktina võib välja tuua, et sellest ajast on tänavu kiiremini ujunud vaid viis Eesti meesujujat. Uued maailma hooaja tippmargid sündisid ka Sjöströmi põhialal liblikujumises. 50 m- ja 100 m liblikujumise distantsid võitis ta vastavalt aegadega 24.96 ja 56.26. Mõlemal distantsil on ta ka maailmarekordinaine. 
Maanurm, Puusepp ja Kaare Stockholmis

Rahvusvahelisest võistlusest võttis osa ka kolm Eesti ujujat - Kertu Kaare, Sandra Maanurmja Garith-Beth Puusepp. Neist parimat minekut näitas Kaare kes jõudis kolmel distantsil C-finaali. Parim tulemus sündis 400 m vabaltujumises kus tema saagiks jäi 19. koht ja uus isiklik rekord ajaga 4.32,89

Kõik tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

MMi STARTLISTID VÄLJAS: Mis see ütleb eestlaste võimaluste kohta?

27. juulil saavad Singapuris alguse maailmameistrivõistlused, mis tõotavad enda tasemelt tulla läbi aegade kõige tugevamad. Rahvusvaheline alaliit avalikustas nüüd ka osalevad sportlased ning nende alad ja sealt koorub eestlaste võimaluste kohta välja palju huvitavat. 

Ülevaade ja analüüs Eesti koondise esitustest Euroopa U18 meistrivõistlustel

51. korda peetud Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlused on nüüd möödanik. Kümnete aastate pärast jääb 2025. aasta võistlust kaunistama Egel Salu hõbemedal, kuid kuidas läks Eesti koondisel üldiselt ning mis olid nende tulemuste tagamaad? 

Me peame rääkima Leedu ujumiskoondisest ja 16-aastasest imepoisist Tajus Juškast

Leedu juunioride koondis pani Slovakkias peetud Euroopa U18 meistrivõistlustel kokku fantastilise võistluse. Lisaks kaheksale võidetud medalile ujusid finaalides väga paljud sportlased ning medaleid võideti isegi teateujumistes. Koondise suurimaks staariks tõusis alles 16-aastane Tajus Juška.

KOLM AASTAT LA 2028 OLÜMPIANI: Kes ja mitu Eesti ujujat suurel spordipeol stardib?

Täpselt kolme aasta pärast, 14. juulil aastal 2028, saab hollywoodiliku avalöögi Los Angelese olümpiamängud, mis on kaasaegsete mängude sünnist järjekorranumbriga 34. Kui Pariisis peetud spordipeol esindas Eestit kaks ujujat, siis mitu eestlab hüppab vette ligi 40 000 pealtvaatajat mahutaval SoFi ujumisareenil? 

Bažanova tõestas Fääri Saartel, et tema koht on Euroopa paremikus

Pühapäeval tõmmati joon alla Fääri Saartel peetud Põhjamaade meistrivõistlustele, kus Eesti koondis naases 14 individuaalse medaliga. Koondise edukaim oli 16-aastane Ksenia Bažanova, kes tõestas, et tema koht on Euroopa paremikus.