Otse põhisisu juurde

4 soovitust lapsevanemale kelle laps tegeleb ujumisega

Lapsevanemad tihtipeale tahavad oma võsukesi ise juhendada, kuid see on tegelikult treeneri töö. Mõned lapsevanemad jälgivad hoolikalt treeninguid ja võistlusi ning kui lähevad hiljem koju, siis kukuvad õpetama ette ja taha. 

Mõistagi tahavad kõik emad ja isad enda lastele ainult parimat ning keegi ei kahtlegi lastevanemate heades kavatsustes, kuid ujumises tuleb teatud kohas piir ette. Toon Teieni 4 soovitust, et miks peaks last treenima treener ning mitte lapsevanem. 

1. Segadus majas

Keda peaks Teie laps kuulama? Kas Sind või tema treenerit? Kuna lapsevanemad tihti ei tea mille kallal treeningutel töötatakse, siis annavad nad tihti vastupidist nõu. Siis ongi laps kahe tule vahel, et kellel nüüd on õigus ja on suures segaduses kuidas peaks teatud asja tegema. Kui asi puudutab ujumistehnikat, siis targem on vait olla ning öelda, et treener teab kõige paremini.

2. Pettumus

Kui pärast võistlust koju sõites vms hakata enda lapse ujumist kommenteerima ning ütlema, et seda oleks võinud teha nii ja seda asja hoopis naa, siis see ei ole üldsegi hea. Kuigi lapsevanemana on Sinu kavatsused head, siis lapsed võtavad seda negatiivset kommentaari teistmoodi vastu. Nemad arvavad, et nad vedasid Teid alt ning on seetõttu kurvad. Las treener analüüsib võistlust ja annab ujujatele tagasisidet, Sinul lapsevanemana tuleb tunda ainult uhkust ja kiita enda last pingtuste eest.

3. Erialane kogemus

Ma ei kahtlegi, et on mitmed lapsevanemad, kes teavad ujumisest väga palju. On ka paljude endiste ujujate lapsed tee basseini leidnud. Kuid kõik, mis puudutab ujumist ja sellega kaasnevaid nüansse, siis sellega las tegeleb treener. Kui istuda autojuhi kõrvalistmel ning load on olemas, siis ei hakka juu keset sõitu järsku Sina roolima kõrvalistmelt. Treenerid on läbinud erinevad koolid, kursused, õpivad pidevalt ise juurde ning teavad kuidas asi käib. Ülimalt tähtis on usaldada enda lapse treenerit!

4. Lõbus peab olema

Kui toetada ning võistlustel enda võsukesele kaasa elada ning mitte anda erialast nõu ujumise kohta, siis saavad ka lapsed nautida kogu protsessi. Lastel ei ole juu lõbus kui ta tuleb võistlustel või treeningult koju ning hakkad õpetama kuidas pöördeid teha või midagi sarnast. Ujujad ujuvad ning treenerid treenivad. Lapsevanemana on Sul siiski nii palju kaudselt ujumisega seonduvaid ülesandeid: Sõidutada laps trenni, veenduda et kõht on täis, olla suurim kaasaelaja võistlustel, kuulata ujuja probleeme, olla lapse isiklik pangaautomaat ning eelkõige pakkuda tingimusteta armastust.

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.