Otse põhisisu juurde

Zirk stardib kõrgetasemelisel võistlusel Itaalias olümpiavõitjate ja maailmameistrite keskel

Täna algab Roomas kolm päeva kestev kõrgetasemeline võistlus "Sette Colli" kus olümpiavõitjate ja maailmameistrite seas stardib ka eelmise aasta Eesti parim meesujuja Kregor Zirk. 

Igapäevaselt Türgis baseeruval Zirgil on ees ootamas peaproov enne Euroopa meistrivõistlusi, mis algavad augusti esimesel nädalal.

Zirk hüppab vette oodatult enda põhialadel 100 m liblik- ja 200 m vabaltujumises kus tuleb tal rinda pista maailma tippu kuuluvate staaridega. Liblikujumise kõrgest tasemest annab aimu fakt, et Zirk on stardiprotokollis Eesti rekordiga (52.83) asetatud alles 16-ndana. Lisaks stardib 18-aastane eestlane veel 100- ja 400 m vabaltujumises ning 50- ja 200 m liblikujumises. 

Rooma bassein on 100 meetri liblikujumisele märgilise tähtsusega, sest aastal 2009 murti seal esmakordselt 50-sekundi piir ja Michael Phelps püstitas samas basseinis tänaseni kehtiva maailmarekordi 49.82. 

Võistlustest on osa võtmas maailma suurimad staarid eesotsas Chad Le Clos, Adam Peaty, Sarah Sjöströmi, Ben Proudi ja paljude teiste tiitlivõistluste medaliomanikega. Mitmete Euroopa tippujujate jaoks on tegemist viimase võistlusega enne Euroopa meistrivõistlusi. Lisaks on Zirgile see viimane võistlus kus ta saab püstitada Eesti juunioride rekordeid, sest paari päeva pärast saab ta 19. aastaseks.

Kregor Zirgi ajakava:

29.06 - 400 m vabalt / 100 m liblikat
30.06 - 200 m liblikat / 100 m vabalt
01.07 - 50 m liblikat / 200 m vabalt

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit" millest kunagi ei räägita

Eesti spordi- ja ujumissõbrad on harjunud traditsiooniliste rahvusrekorditega, kuid kui sügavamalt sukelduda rekordite maailmasse, siis leiame kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit", kuid millest kunagi ei räägita. 

Ian Thorpe hullumeelsed treeningud 17-aastaselt (+ ebareaalsed ajad)

Austraalia endine ujumisäss Ian Thorpe tõusis maailma tippu 15-aastaselt, kui ta saavutas tavabasseinis esimese maailmameistritiitli ning püstitas sama vanalt ka maailmarekordi. Karjääri jooksul viis olümpiakulda võitnud Thorpe oli 1990-ndate lõpus ja 2000-ndate esimeses pooles ujumismaailma kõige kuumem nimi ja seda põhjusega. 

Kuljus teenis USA-s alavõidu maineka Harvardi ülikooli vastu

Eesti koondislane ja lühiraja MM-il startinud Lars Kuljus tegi USA-s enda koduülikooli Arizona eest aasta esimese võistluse kui võõrustati mainekat Harvardi ülikooli.