Otse põhisisu juurde

Lühiraja MM-i avapäeva kõige edukam oli Katinka Hosszu

Lühiraja MM-il Kanadas on lõppenud esimene võistluspäev ning avapäeval jagati 7 medalikomplekti. Avapäeva kõige edukam ujuja oli ungarlanna Katinka Hosszu, kes võitis kaks medalit. 

Üpriski tühjade tribüünide ees peetud finaalid pakkusid kohati tõelisi maiuspalasid. Katinka Hosszu pidi enda avaalal 200 m vabaltujumises leppima hõbemedaliga. Maailmameistriks krooniti viimasel 25 meetril juhtima läinud itaallana Federica Pellegrini.

Pellegrini võiduaeg oli 1.51,73. Hosszu sai kirja tulemuseks 1.52,28. Ungarlanna oli natukese aja pärast jälle vees kui sai kaela kuldmedali 400 m kompleksujumises. Ta edestas lähimat konkurenti rohkem kui 6 sekundiga saades võiduajaks 4.21,67. Lisaks kindlustas Hosszu 100 m seliliujumises endale pääsu homsesse finaali.

Tom Shields
Õhtu ühes kõige põnevamas finaalis - meeste 200 m liblikujumises - võidutses Chad le Clos. Ta pidas maha tulise duelli ameeriklase Tom Shieldsiga kuid krooniti maailmameistriks ajaga 1.48,76. Le Closi enda nimele kuulunud maailmarekord jäi vaid 20 sajandiku kaugusele. 175 m pöördes veel juhtinud Shields lõpetas teisena ajaga 1.49,50. Nende kahe vahel saab veelgi tulisem olema 100 m liblikujumise duell, mis on rohkem Shieldsi pärusmaa aga le Clos on maailmarekordiomanik.

Aasiasse rändas avapäeval kaks kuldmedalt. Meeste 400 m vabaltujumises jäi võitmatuks Taehawn Park, kelle võiduajaks fikseeriti 3.34,59. Ta jäi 27 sajandiku kaugusele võistluste rekordist. Kuldmedali võitis meeste 200 m kompleksujumises veidi üllatuslikult hiinlane Shun Wang kelle võidutulemus oli 1.51,74. Sel alal startis eelujumises ka eestlane kui Martti Aljand piirdus 29. kohaga kus sai ajaks 1.58,98.

Avapäeva lõpetasid kaks teateujumist. Naiste 4x100 m vabaltujumises jäi võitmatuks esimesel rajal ujunud Ameerika Ühendriikide esindus koosseisus Amanda Weir, Kelsi Worrel, Madison Kennedy ja Elizabeth Comerford. Nende võiduaeg oli 3.28,82. Hõbemedali võitis Itaalia ja pronksi Holland. Meeste 4x100 m vabaltujumises oli parim Venemaa kes ujus koosseisus Nikita Lobintsev, Mikhail Vekovishcev, Vladimir Morozov ja Aleksander Popkov. Nende võiduaeg oli 3.05,90. Hõbedale ujus ennast Prantsusmaa ning pronksmedalit jäid jagama Austraalia ning USA.

Võistluste esimesel päeval võitis rohkem kui ühe medali viis riiki. Kõige edukam oli USA kes võitis viis medalit. Medaliarve on avanud 13 riiki.

MM-i I päeva võitjad:

400 m vabalt M - Taehawn Park - 3.34,59
200 m vabalt N - Federica Pellegrini - 1.51,73.
200 m liblikat M - Chad le Clos - 1.48,76
400 m kompleksi N - Katinka Hosszu - 4.21,67
200 m kompleksi M - Shun Wang - 1.51,74
4x100 m vabalt N - USA - 3.28,82
4x100 m vabalt M - Venemaa - 3.05,90

Kõik I päeva tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

8 suurimat õnnestujat Eesti ujumise meistrivõistlustel

2025. aasta Eesti meistrivõistlused on nüüd möödanik ja vaatamata ühe võistlusosa tühistamisele on selgunud riigi meistrid. Spordi lahutamatu osa on õnnestumine aga samas ka ebaõnnestumine ning seda mõlemat oli kolme päeva jooksul ohtralt. 

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Eesti meistrivõistlusi

  Tartus Aura ujulas selgitatakse 18.-20. juunini välja Eesti kõige kiiremad ujujad. Medalid jagatakse ka noorte- ja juunioride vanuseklassis. Võistluste säravaimateks staarideks on Daniel Zaitsev, Ralf Tribuntsov, Maria Romanjuk, Maari Randväli ja Margaret Markvardt. 

Tribuntsov ja Romanjuk jõudsid Eesti meistrivõistlustel harukordse saavutuseni

Tartus 106. korda peetud Eesti ujumise meistrivõistlustel jõudsid rahvuskoondise liidrid Ralf Tribuntsov ja Maria Romanjuk saavutuseni, mida varasemalt riigi meistrivõistluste ajaloos nähtud ei ole. 

EELVAADE: 8 kõige põnevamat vastasseisu Eesti meistrivõistlustel

18. juunil saab Tartus Aura ujulas alguse 106. korda peetavad Eesti ujumise meistrivõistlused. Kuigi Eesti ujumise suurimad staarid Eneli Jefimova ja Kregor Zirk jätavad kodused tiitlivõistlused vahele, siis põnevatest vastasseisudest juba puudust ei tule. 

SUUR LUGU: Antoniak avaldab maailma ühe parima ujumistiimi üllatavad telgitalgused

Eelmise aasta lõpus USAsse siirdunud ja maailma ühe tugevaima ujumistiimiga liitunud Lars Sebastian Antoniak naudib suure lombi taga pingutust ja protsessi täiel rinnal. Ta on enda sõnul avastanud poole aasta jooksul ujumise kohta väga palju uut ning põnevat.