Otse põhisisu juurde

Suurimad Eesti rekordipurustajad aastal 2016

Ei ole jäänud palju aega kui algab aasta 2017. Viimane hetk on tagasi vaadata aastale 2016 ning reastada need Eesti ujujad, kes püstitasid kõige enam Eesti rekordeid tänavu. 

Kõige enam täiskasvanute rekordeid püstitas tänavusel aastal Kregor Zirk. Tema arvele jäi 10 individuaalset rekordit. Kusjuures 100 m liblikujumise distantsil parandas ta rekordit neljal korral.

Lisaks jäi Zirgi arvele ka kõige enam juunioride rekordeid. Ta püstitas ühtekokku 16 uut Eesti juunioride rekordit. Suvel sai noormees 17-aastaseks ning see vanus tähendab seda, et noorte rekordeid enam püstitada ei saa. Kuid poole aastaga suutis Zirk siiski püstitada 6 Eesti noorte rekordit olles ka selles arvestuses kõige edukam Eesti ujuja. Individuaalseid rekordeid aasta peale kogunes noormehele 32. 

Naiste arvestuses ujus kõige rohkem rekordeid Alina Kendzior. Tänavu aprillikuus Eesti kodakondsuse saanud Venemaalt pärit ujuja parandas pikas basseinis seliliujumise erinevaid rekordeid 7 korda. Teinegi välismaa juurtega eestlane Osvald Nitski püstitas aastal 2016 neli uut rahvusrekordit ja kuus uut juunioride rekordit. 

Kõige enam juunioride rekordeid naiste hulgas ujus välja Kertu Ly Alnek. Aastal 2016 parandas ta juunioride tippmarki 10 korral. Kusjuures pooltel kordadel paranes rekord 100 m vabaltujumises. Neli juunioride rekordit ujus Margaret Markvardt ja kolm Aleksa Gold. Ainuke neiu kes tänavu ujus noorte rekordi oli Melissa Priidel, kes Kalev Openil püstitas uue rekordi 100 m kompleksujumises. 

Poiste tipptulemusi kohendas vaid Mark Sovtsa. Ta püstitas kahel korral uue tippmargi 100 m rinnuliujumises ja korra 200 m rinnuliujumises. 

Teateujumises kohendati rahvusrekordeid kaheksal korral. Kahel korral parandas rekordit koondis, kahel korral Audentese Spordiklubi, kahel korral Garanti Spordiklubi ja kahel korral TOP Ujumisklubi. Juunioride vanuseklassis püstitati teateujumistes neli uut rekordit aasta jooksul ning noorte vanuseklassis kohendati rekordnumbreid vaid korra. 

Eesti rekordi ujunud sportlased: Kregor Zirk, Alina Kendzior, Osvald Nitski, Martin Allikvee, Martin Liivamägi, Kätlin Sepp, Maria Romanjuk, Daniel Zaitsev. 

Eesti juunioride rekordi ujunud sportlased: Kregor Zirk, Osvald Nitski, Daniel Zaitsev, Kertu Ly Alnek, Margaret Markvardt, Aleksa Gold, Silver Hein.

Eesti noorte rekordi ujunud sportlased: Kregor Zirk ja Melissa Priidel.

Eesti poiste tipptulemuse ujunud sportlane: Mark Sovtsa.

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

MMi STARTLISTID VÄLJAS: Mis see ütleb eestlaste võimaluste kohta?

27. juulil saavad Singapuris alguse maailmameistrivõistlused, mis tõotavad enda tasemelt tulla läbi aegade kõige tugevamad. Rahvusvaheline alaliit avalikustas nüüd ka osalevad sportlased ning nende alad ja sealt koorub eestlaste võimaluste kohta välja palju huvitavat. 

Me peame rääkima Leedu ujumiskoondisest ja 16-aastasest imepoisist Tajus Juškast

Leedu juunioride koondis pani Slovakkias peetud Euroopa U18 meistrivõistlustel kokku fantastilise võistluse. Lisaks kaheksale võidetud medalile ujusid finaalides väga paljud sportlased ning medaleid võideti isegi teateujumistes. Koondise suurimaks staariks tõusis alles 16-aastane Tajus Juška.

KOLM AASTAT LA 2028 OLÜMPIANI: Kes ja mitu Eesti ujujat suurel spordipeol stardib?

Täpselt kolme aasta pärast, 14. juulil aastal 2028, saab hollywoodiliku avalöögi Los Angelese olümpiamängud, mis on kaasaegsete mängude sünnist järjekorranumbriga 34. Kui Pariisis peetud spordipeol esindas Eestit kaks ujujat, siis mitu eestlab hüppab vette ligi 40 000 pealtvaatajat mahutaval SoFi ujumisareenil? 

Maailmakuulus ujumisportaal ei ennusta Jefimovale MMi medalit

Kõige enam loetud ujumisportaal maailmas - SwimSwam - teeb Singapuris algava MMi eel kõikide alade kohta detailse eelvaate ning ennustab ka esikolmikut. Edukat hooaega tegev Eneli Jefimova mahub nii 50- kui ka 100 meetri rinnuliujumises nende hinnangul kaheksa parema sekka, aga medalile ei uju. 

Ülevaade ja analüüs Eesti koondise esitustest Euroopa U18 meistrivõistlustel

51. korda peetud Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlused on nüüd möödanik. Kümnete aastate pärast jääb 2025. aasta võistlust kaunistama Egel Salu hõbemedal, kuid kuidas läks Eesti koondisel üldiselt ning mis olid nende tulemuste tagamaad?