Otse põhisisu juurde

10 huvitavat fakti EM-il startiva Eesti koondise kohta

Reedel algavad 34. korda toimuvad Euroopa meistrivõistlused ning eestlased on võistlustules 20-liikmelise koondisega. Mõned eestlastest on tiitlivõistlustel vanad kalad kuid mõned stardivad alles karjääri esimesel suuremal võistlusel.

Ujumisblogi toob Teieni nüüd 10 huvitavat fakti Euroopa meistrivõistlustel startiva Eesti koondise kohta:

1) EM koondise keskmine vanus on 20,8 aastat, mis on viimaste aastate noorim täiskasvanute tiitlivõistlustel. Koondise pesamuna on 15-aastane Kertu Kaare ning kõige kogenum Kaarest poole vanem Filipp Provorkov, kes on 30-aastane.

2) Eesti koondis teeb tänavu EM-il 63 individuaalset starti (kui kõik oma aladel starti lähevad). Kõige enam alasid on kavas Armin Evert Lellel, kes peaks vette hüppama seitsmel alal. Ühe stardi teevad Joshua Gold ja Filipp Provorkov. Individuaalsete startide arv võib ka suureneda kui keegi peaks eelujumistest edasi pääsema.

3) Kuigi koondises on 20 ujujat, siis pikaraja EM-il on individuaalselt eelujumistest edasi pääsenud vaid kaks sportlast - Ralf Tribuntsov (2016) ja Filipp Provorkov (2012).

4) Eesti koondise 20 liikmest treenivad Eestis igapäevaselt 12 ujujat, eestlased on tiitlivõistlusteks valmistunud veel Itaalias, USA-s, Türgis, Kanadas ja Austraalias.

5) Täiskasvanute tiitlivõistluste debüüdi teeb tänavu kaks meesujujat - Joshua Gold ja Marko-Matteus Langel ning naistest Kertu Kaare ja Aleksa Gold. Pikaraja EM-il stardib esmakordselt aga kaheksa ujujat.

6) Kõige rohkem sportlasi pääses EM-ile Garanti Spordiklubist, kes saatis Šotimaale kuus ujujat. Nendele järgneb nelja ujujaga Audentese Spordiklubi.

7) 63-st individuaalsest stardist on eestlased üles antud 400 meetri pikkusel (või pikemal) distantsil vaid kaks korda - Kregor Zirk (400 m vabalt) ja Armin Evert Lelle (400 m kompleksi).

8) Koondises on tunda ka põlvkondade vahetust, sest näiteks 2012. aasta EM-i koondisest kuulub tänavu sinimustvalge ridadesse ainult Filipp Provorkov ja Maria Harutjunjan.

9) Kui kõik eestlased stardivad enda individuaalsetel distantsidel, siis läbivad nad võistlusolukorras ühtekokku 7300 meetrit.

10) EM-il stardib tänavu 47 koondist ning Eesti koondis on suuruselt 10. kohal.

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.