Otse põhisisu juurde

Kalev Openil tuleb starti Eesti paremik

Neljapäeval ja reedel toimub ujumisvõistlus Kalev Open, kus starti tulevad kõik lühiraja MM-iks valmistuvad Eesti koondislased. Samuti on see enamike jaoks viimaseid võistlusi enne talviseid tiitlivõistlusi.

Starti on oodata selliseid nimesid nagu Martin Liivamägi, Martti Aljand, Pjotr Degtjarjov, Kertu Ly Alnek, Margaret Markvardt jpt.

Üks põnevamaid duelle saab olema meeste 100 m kompleksujumises kus üksteiselt hakkavad mõõtu võtma Eesti rekordiomanik Martti Aljand ning tema treeningkaaslane Martin Liivamägi. Eelmisel hooajal ujusid mehed seda distantsi vastavalt 53.38 ja 53.45. Eesti rekord 52.92 pärineb aastast 2012 ning on ujutud Euroopa lühiraja meistrivõistlustel Chartresis. Mõlemad mehed lähevad vastamisi ka 200 m kompleksujumises ning seal on kõik trumbid Eesti rekordiomaniku Liivamägi käes. 

Neidudest tasub kindlasti jälgida Kertu Ly Alnekit ja Margaret Markvardti. Eelmisel nädalal Riias oli Alnek heas püstitades 50 m- ja 100 m vabaltujumises uue Eesti hooaja tippmargi. Markvardt jäi 50 m liblikujumises vaid 9 sajandiku kaugusele kehtivast Eesti juunioride rekordist. Lisaks tasub Markvardtil silma peal hoida ka 100 m liblik- ja 200 m kompleksujumises kus tema nimele kuuluvad juunioride rahvusrekordid. 

Õed Sepad
Kõikidel seliliujumise distantsidel panevad ennast joonele õed Kätlin ja Sigrid Sepp. Vanem õde Kätlin osales eelmisel nädalal Riias toimunud sprindifestivalil ning ujus seal ka 200 m seliliujumises uue Eesti hooaja tippmargi ajaga 2.14.26. Noorem õde Sigrid on tänavu teinud vaid ühe võistluse ning seda Tallinna meistrivõistlustel, kus vormikõver ei olnud kõige teravam. Kindlasti üritab ta Kalev Openil saada hea tõuke, et lõpetada detsembris lühiraja hooaeg tugeval noodil.

Omaette küsimus saab olema, et kuidas ujub krooliäss Pjotr Degtjarjov. Eelmisel nädalavahetusel Itaalias Bolzanos võistelnud ujuja enda tulemustega rahule ei jäänud ning nüüd on võimalus vigade paranduseks. Kindlasti on tulemustele jälje jätnud tugev treeningperiood, kuid saame näha mis vormis on 23-aastane Degtjarjov. 

Võistlused algavad neljapäeval kell 16:00 ning reedel 10:00 ja 16:00. Sissepääs võistlustele on tasuta!

Võistluse stardinimekirja leiad SIIT:

Võistluste juhendi leiad SIIT:

Võistluste live-tulemused leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

MMi STARTLISTID VÄLJAS: Mis see ütleb eestlaste võimaluste kohta?

27. juulil saavad Singapuris alguse maailmameistrivõistlused, mis tõotavad enda tasemelt tulla läbi aegade kõige tugevamad. Rahvusvaheline alaliit avalikustas nüüd ka osalevad sportlased ning nende alad ja sealt koorub eestlaste võimaluste kohta välja palju huvitavat. 

Me peame rääkima Leedu ujumiskoondisest ja 16-aastasest imepoisist Tajus Juškast

Leedu juunioride koondis pani Slovakkias peetud Euroopa U18 meistrivõistlustel kokku fantastilise võistluse. Lisaks kaheksale võidetud medalile ujusid finaalides väga paljud sportlased ning medaleid võideti isegi teateujumistes. Koondise suurimaks staariks tõusis alles 16-aastane Tajus Juška.

KOLM AASTAT LA 2028 OLÜMPIANI: Kes ja mitu Eesti ujujat suurel spordipeol stardib?

Täpselt kolme aasta pärast, 14. juulil aastal 2028, saab hollywoodiliku avalöögi Los Angelese olümpiamängud, mis on kaasaegsete mängude sünnist järjekorranumbriga 34. Kui Pariisis peetud spordipeol esindas Eestit kaks ujujat, siis mitu eestlab hüppab vette ligi 40 000 pealtvaatajat mahutaval SoFi ujumisareenil? 

Maailmakuulus ujumisportaal ei ennusta Jefimovale MMi medalit

Kõige enam loetud ujumisportaal maailmas - SwimSwam - teeb Singapuris algava MMi eel kõikide alade kohta detailse eelvaate ning ennustab ka esikolmikut. Edukat hooaega tegev Eneli Jefimova mahub nii 50- kui ka 100 meetri rinnuliujumises nende hinnangul kaheksa parema sekka, aga medalile ei uju. 

Ülevaade ja analüüs Eesti koondise esitustest Euroopa U18 meistrivõistlustel

51. korda peetud Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlused on nüüd möödanik. Kümnete aastate pärast jääb 2025. aasta võistlust kaunistama Egel Salu hõbemedal, kuid kuidas läks Eesti koondisel üldiselt ning mis olid nende tulemuste tagamaad?