Otse põhisisu juurde

Neli Eesti meesujujat on Euroopa hooaja edetabelis 20 parema seas

Kuigi pikaraja hooaeg on Euroopas alles tuure kogumas, siis mitmed tugeva tasemega võistlused on juba peetud. Eesti koondise ujujad sihivad tippvormi augustikuu algusesse, et olla parimas hoos Euroopa meistrivõistlustel. 

Siiski on mitmed Eesti meesujujad juba hooaja varajases faasis näidanud head minekut ning murdnud ennast Euroopa jooksvas hooaja edetabelis 20 parema sekka. 

Martin Allikvee asub Eesti ujujatest hetkel Euroopa edetabelis parimal seitsmendal positsioonil. Veidi enam kui nädal aega tagasi ujutud 200 m rinnuliujumise tulemus 2.13,66 kuulub Euroopas parimate tulemuste sekka. Lisaks on Allikvee edetabelis ka enda 50 m rinnuliujumise resultaadiga 28.28, mis annab eestlasele 14. koha. 

Võimsalt on ennast tabelisse ujunud Karl Johann Luht, kes USA-s Atlantas näidatud 50 meetri seliliujumise tulemusega 25.69 on lausa 11. kohal. Kusjuures tänavuse hooaja seni kiireimast tulemusest Euroopas 25.24 ei jää Luht sugugi palju maha. 

50- ja 100 meetri liblikujumises on Euroopa hetke 20 kiireima mehe seas vastavalt Daniel Zaitsev ja Kregor Zirk. Zaitsev on tänavusel hooajal basseinipikkuse liblikat läbinud ajaga 24.23, mis annab talle tihedas sprinterite konkurentsis 18. koha. Zirk on ennast tabelisse murdnud, aga 100 m liblikujumise ajaga 53.84, mis annab samuti 18. positsiooni. 

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit" millest kunagi ei räägita

Eesti spordi- ja ujumissõbrad on harjunud traditsiooniliste rahvusrekorditega, kuid kui sügavamalt sukelduda rekordite maailmasse, siis leiame kolm imelist ja tänaseni kehtivat "Eesti rekordit", kuid millest kunagi ei räägita. 

Ian Thorpe hullumeelsed treeningud 17-aastaselt (+ ebareaalsed ajad)

Austraalia endine ujumisäss Ian Thorpe tõusis maailma tippu 15-aastaselt, kui ta saavutas tavabasseinis esimese maailmameistritiitli ning püstitas sama vanalt ka maailmarekordi. Karjääri jooksul viis olümpiakulda võitnud Thorpe oli 1990-ndate lõpus ja 2000-ndate esimeses pooles ujumismaailma kõige kuumem nimi ja seda põhjusega. 

Kuljus teenis USA-s alavõidu maineka Harvardi ülikooli vastu

Eesti koondislane ja lühiraja MM-il startinud Lars Kuljus tegi USA-s enda koduülikooli Arizona eest aasta esimese võistluse kui võõrustati mainekat Harvardi ülikooli.