Otse põhisisu juurde

Tartus lõppenud Finis Cupil näitasid parimaid tulemusi Kapelini hoolealused

Täna lõppes Tartus Aura ujulas kaks päeva kestnud ujumisvõistlus Finis Cup. Naiste seas näitas parimat minekut Maria Romanjuk ning meeste hulgas ei leitud vasturohtu nii Daniel Zaitsevile kui ka Martin Allikveele.

19-aastane Zaitsev oli võistluste kõige edukam meesujuja võites ühtekokku viis medalit millest neli olid kuldsed.

Võistluste teisel päeval startis ta vaid 100 m vabaltujumises mille ta võitis ajaga 51.93. Võit oli mäekõrgune, sest lähimat konkurenti edestas ta ligi pooleteise sekundiga. Kuigi Zaitsev ujus enda hooaja tippmargi, siis selle hooaja edetabelis platseerub see aeg Eestis alles kuuendale kohale. Avapäeval võidutses Dmitri Kapelini hoolealune 50 m liblik- ja kroolisprindis ning 100 m liblikujumises.

Häid sooritusi tegi Rio olümpial 31. koha saavutanud Maria Romanjuk. Ta tegi puhta töö rinnuliujumise distantsidel võites täna 50 m sprindi ajaga 32.41. Tegemist on ujuja karjääri paremuselt üheksanda tulemuse. Isiklik rekord Romanjukil on poolteist kuud tagasi Riias ujutud 32.04. "Võistlustega jään rahule, aga nagu alati oleks tahtnud natukene kiiremini ujuda," ütles Kapelini õpilane. "Koormust selleks võistluseks alla ei võtnud ning seepärast olin võistlustel väsinud olemisega."

Võistluste esimesel päeval ujus olümpialane 100 m rinnuliujumises Eesti kõigi aegade 9. (1.10,79) tulemuse ja poole pikemal distantsil näitas kõigi aegade 10. resultaati (2.33,79). Kuldmedalite arvu poolest jäi Romanjuk esikohta jagama venelanna Ekaterina Shchelchkovaga, kuid eestlanna rinnuliujumise sooritused olid võistluste kolm parimat tulemust naiste hulgas.


Rinnuliujumise distantsidel tegi samuti puhta töö Martin Allikvee. Eelmise aasta Eesti parim meesujuja lisas enda kontosse täna võidu 50 m rinnuliujumises ajaga 29.13. "Olen rahul lühemate aladega, aga 200 oleks võinud paremini välja tulla," sõnas ujuja kes võistles treeningkoormuse pealt. "Tunde järgi ujusin 2.17, aga kui aega nägin, siis olin veidi pettunud." Avapäeval sai 22-aastane ujuja kuldmedalid kaela 100 m- ja 200 m rinnuliujumises. Zaitsevile ja Allikveele kuulusid võistluste viis parimat sooritust meeste hulgas. Esimesele neist ka võistluste parim tulemus, mis sündis 50 m liblikujumises ajaga 24.43.

Kõige nooremas neidude vanuseklassis (2004 s.a ja nooremad) jäi võitmatuks Brita Rannamets kes astus poodiumi kõige kõrgemale astmele viiel korral. Nendest parimat tulemust näitas ta 50 m vabaltujumises (28.24) kus alistas ka enda kange konkurendi Laura-Liis Valdmaa. Viimane neist, aga kirjutab enda nimele kolm selle vanuseklassi parimat sooritust, millest parim oli 100 m seliliujumises mille ta võitis ajaga 1.08,12. Noormeeste (2003 s.a ja nooremad) hulgas oli edukaim ujuja leedukas Joris Veretinskas nelja kullaga.

Keskmises vanusegrupis noppisid kõige enam medaleid lätlased. Noormeeste parim oli Tomass Jegorovs ning neidudest Läti üheks suureks tulevikulootuseks peetav Ieva Maluka, kes triumfeeris Tartus neljal korral. Tasub ära märkida, et vanuseklasside ujujatele jagati medaleid vaid 50 m- ja 100 m distantsidel.

Kõige edukamaks klubiks osutus Garanti Spordiklubi, kes kõikide vanusegruppide peale võitis 14 kuldmedalit ja kokku 25 medalit. Medalite koguarvu poolest oli parim aga Kaunase Ujumiskool 29 medaliga. Vähemalt ühe medalini jõudis 23 erinevat klubi.

Teise päeva absoluutklassi võitjad:

50 m selili - Meda Kulbaciauskaite - 30.64
50 m selili - Paulius Martinkenas - 28.08
50 m rinnuli - Maria Romanjuk - 32.41
50 m rinnuli - Martin Allikvee - 29.13
100 m vabalt - Vakare Gircyte - 59.67
100 m vabalt - Daniel Zaitsev - 51.93
200 m kompleksi - Olesia Larionova - 2.29,46
200 m kompleksi - Silver Hein - 2.08,26
200 m liblikat - Ekaterina Shchelchkova - 2.32,40
200 m liblikat - Markus Ühtigi - 2.23,47

Kõik võistluste tulemused leiad SIIT:

Avapäeva ülevaate leiad SIIT:

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

MMi STARTLISTID VÄLJAS: Mis see ütleb eestlaste võimaluste kohta?

27. juulil saavad Singapuris alguse maailmameistrivõistlused, mis tõotavad enda tasemelt tulla läbi aegade kõige tugevamad. Rahvusvaheline alaliit avalikustas nüüd ka osalevad sportlased ning nende alad ja sealt koorub eestlaste võimaluste kohta välja palju huvitavat. 

Ülevaade ja analüüs Eesti koondise esitustest Euroopa U18 meistrivõistlustel

51. korda peetud Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlused on nüüd möödanik. Kümnete aastate pärast jääb 2025. aasta võistlust kaunistama Egel Salu hõbemedal, kuid kuidas läks Eesti koondisel üldiselt ning mis olid nende tulemuste tagamaad? 

Me peame rääkima Leedu ujumiskoondisest ja 16-aastasest imepoisist Tajus Juškast

Leedu juunioride koondis pani Slovakkias peetud Euroopa U18 meistrivõistlustel kokku fantastilise võistluse. Lisaks kaheksale võidetud medalile ujusid finaalides väga paljud sportlased ning medaleid võideti isegi teateujumistes. Koondise suurimaks staariks tõusis alles 16-aastane Tajus Juška.

KOLM AASTAT LA 2028 OLÜMPIANI: Kes ja mitu Eesti ujujat suurel spordipeol stardib?

Täpselt kolme aasta pärast, 14. juulil aastal 2028, saab hollywoodiliku avalöögi Los Angelese olümpiamängud, mis on kaasaegsete mängude sünnist järjekorranumbriga 34. Kui Pariisis peetud spordipeol esindas Eestit kaks ujujat, siis mitu eestlab hüppab vette ligi 40 000 pealtvaatajat mahutaval SoFi ujumisareenil? 

Bažanova tõestas Fääri Saartel, et tema koht on Euroopa paremikus

Pühapäeval tõmmati joon alla Fääri Saartel peetud Põhjamaade meistrivõistlustele, kus Eesti koondis naases 14 individuaalse medaliga. Koondise edukaim oli 16-aastane Ksenia Bažanova, kes tõestas, et tema koht on Euroopa paremikus.