Otse põhisisu juurde

1500m vabaltujumise Rio olümpiavõitja osales avaveeujumise Euroopa karikasarja etapil

Sellel nädalavahetusel toimus esimene Euroopa karikasarja etapp avaveeujumises, mis leidis aset Iisrealis Eilatis. Teiste seas oli 10-kilomeetrise distantsi stardijoonel 1500m vabaltujumise olümpiavõitja, maailmameister ja Euroopa meister.

Itaallane Gregorio Paltrinieri kes mõõdunud suvel Rios krooniti 1500 m vabaltujumise olümpiavõitjaks andis avaveeujujatele kõva konkurentsi.

22-aastane Paltrinieri osales viimati avaveeujumise võistlusel 16-aastaselt. Iisraelis saavutas ta 10-kilomeetrisel distantsil kõrge neljanda koha kaotades võitjale 26 sekundiga. Enamus ajast ujus ta liidergrupis, aga lõpus pani uue käigu sisse Euroopa meister poolakas Kristof Rasovszky. "Ma nautisin seda võistlust väga ning suutsin liidritega sammu pidada," sõnas itaallane peale võistlust. "Viimasel ringil tundsin, et energiat ei olnud ja vajusin veidi ära, aga siiski hea kogemus kirjas ning hoopis teine maailm võrreldes basseiniga."

Naistest saavutas võidu ungarlanna Kata Somenek, kes pidas tulise lahingu maha Spela Pelsega. Ungarlanna juhtis algusest lõpuni, aga ei suutnud otsustavat ära minekut teha. Siiski suutis ta finišis olla parim ning jättis Pelse 1,9 sekundi kaugusele. 

Meeste paremusjärjestus:

1. koht - Kristof Rasovszky (HUN) - 1:49:43.35
2. koht - Kirill Abrosimov (RUS) - 1:50:02.50
3. koht - Evgenii Drattsev (RUS) - 1:50:08.00
4. koht - Gregorio Paltrinieri (ITA) - 1:50.10.60

Naiste paremusjärjestus:

1. koht - Katalin Somenek (HUN) - 2:00:24.05
2. koht - Spela Pelse (SLO) - 2:00:25.95
3. koht - Nikolett Szilagyi (HUN) - 2:00.36.75

2017 Euroopa karikasarja etapid avaveeujumises:

1. etapp - Iisrael, Eilat - 26. märts (10km)
2. etapp - Hispaania, Barcelona - 1. juuli (10km)
3. etapp - Hispaania, Navia - 5. august (7.5km)
4. etapp - Taani, Kopenhaagen - 25. august (6km)
Finaaletapp - Itaalia, Bracciano - 16.-17. september (5 ja 10km)

PÜSIGE LAINEL!

POPULAARSED POSTITUSED

Kotsar ujus USA-s Eesti hooaja tippmargi ja möödus kõigi aegade edetabelis Jefimovast

Sügisel Texase Kristliku ülikooli (TCU) õppima ja treenima asunud Karolin Victoria Kotsaril jäi seljataha isiklikke rekorditega jardibasseini hooaeg ning nüüd on 19-aastane eestlanna jätkanud head hoogu ka tavabasseinis, kus ta ujus Eesti hooaja tippmargi.

Erkki Susi kandideerib Ujumisliidu presidendiks - kas parim valik spordiala edasiviimiseks?

9. mail võib Eesti Ujumisliit saada endale uue presidendi. Aprilli keskpaigas teatas enda kandideerimisest praegune juhatuse liige Erkki Susi. Heidame pilgu peale tema avalikule kirjale ujumisklubidele ja analüüsime, et kas tegemist oleks kasuliku valikuga või on ebaõnnestumine juba eos sisse kirjutatud. 

Surfamine, F1, vigastused ja uus eesmärk - maailma parim ujuja lõpetab pika võistluspausi

Pariisi olümpiamängudel neli kuldmedalit võitnud Leon Marchand on pärast pooleaastast võistluspausi naasmas taas võistlustulle. Maailma parimaks ujujaks peetaval 22-aastasel prantslasel on seljataga tõusude ja mõõnadega periood. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.