Juulikuu on olnud täis erinevaid tiitlivõistlusi ja see kõige-kõige ehk MM on veel meid ees ootamas, kuid enne veel saan Teieni tuua PriitSwimi juunikuu kõige populaarsemad artiklid. Juunikuu TOP 5 oli äärmiselt kõrge loetavusega ning nii palju lugejaid veel varem olnud ei ole.
Viis kõige populaarsemat artiklit on nagu ikka erinevatel teemadel. Eesti meistrivõistlustega seotud uudisnupud mahtusid edetabelisse lausa kolmel korral, samas pakkusid lugejatele suurt huvi ka intervjuud ujujatega. Huvitav on ka see, et kohtadel 6-12 olnud artiklid oleksid kõik eelnevatel kuudel murdnud esiviisikusse.
Edetabeli viiendalt kohalt leiame juuni keskpaigas toimunud Eesti meistrivõistluste eelvaate. Võistluste eel on väga palju erinevaid võimalusi, et kuidas tõmmata ujujatele (ja ka võistlusele) rohkem tähelepanu. Eesti meistrivõistluste eel otsustasin vastandumise teed minna ja kes ei armastaks põnevaid duelle basseinis.
Enamus ennustustest läksid päris hästi pihta ja nagu artiklis öeldud, siis põnevaid duelle jagus ka teistele aladele. Siinkohal tooks välja meeste 100 m rinnuliujumise - Christopher Palvadre vs Ralf Roose.
Jätkame Eesti meistrivõistluste lainel. Võistluste eel sai täiendatud veidi enda statistilist kogu, sest varasemalt olen sellist edetabelit samuti teinud. Seekord oli fookuses ainult 50 meetri basseini kuldmedalid ja individuaalsetel distantsidel.
Kui Eesti meistrivõistluste eel oli Maria Romanjukil 55 kuldmedalit, siis nüüd 57. Arvestades kokku ka lühiraja kui ka teateujumised tiitlid, siis kuldmedaleid tal lausa 157, mis on lihtsalt pöörane number. Samuti tegi edetabelis tõusu Margaret Markvardt (26 kulda) ning Daniel Zaitsev koputab nüüd 21 kuldmedaliga TOP 10 ukse peale.
Enne Slovakkias peetud Euroopa U18 meistrivõistlusi tegi PriitSwim intervjuu vabariigi parima meesjuuniori Siim Keskülaga. Intervjuus räägib 18-aastane ujuja hooaja edu saladustest ning meenutab, mis on võistlustega seoses kõige enam meelde jäänud.
Sai räägitud 50-sekundi alistamisest, mis oli julge avaldus, sest isiklik rekord oli tol hetkel 50,69, kuid tagantjärele tarkusena sai soov räägitud reaalsuseks, sest sai Kesküla juunioride EMil kirja 49,96 ning paar nädalat hiljem Universiaadil 49,84. Samuti jutustas ujuja segasest kommunikatsioonist juunioride MMi ümber ning seda on PriitSwimile tunnistanud eraviisiliselt ka teised koondislased, et konkreetne selgus puudub.
Tuleme taas Eesti meistrivõistluste juurde ja huvitaval kombel sai peale võistlust taas välja toodud kaheksa kõige suuremat õnnestujat Eesti ujumise meistrivõistlustel. Õnnestumise skaala on mõistagi kõigil erinev ja õnnestujaid oli tegelikult palju rohkem.
Välja sai toodud Eesti rekordi ületanud sportlase kui ka legendaarse vanuseklasside rekordi alistanud ujuja. Samuti on tabelis ujujad, kes näitasid end heast küljest enne olulisi tiitlivõistlusi. Samuti lisasin juurde 13-aastase Richard Kiviranna, sest ta pälvis individuaalse hõbemedali, mis meeste konkurentsis on nii noores vanuses vägagi harukordne.
Kõige loetum artikkel juunikuus oli intervjuu Ameerikas California Berkeley ülikoolis treeniva Lars Sebastian Antoniakiga. Kui ma talle alguses kirjutasin, siis ütlesin, et mul on intervjuu pealkiri juba olemas, peame ainult hea sisu tekitama.
See oli üks minu lemmikumaid intervjuusid, sest Lars andis värvikaid vastuseid, mis samas olid ka väga silmiavavad. Üheks intervjuu suurimaks eesmärgiks oli näidata ujumise teistpoolt, mis jääb reeglina tulemuste varju. Huvitav või naljakas on antud loo juures ka see, et küsimuste koostamine võttis kaks korda rohkem aega kui loo kirjutamine. Kui kirjutamine lahti läks, siis tuli väga lepase reega, sest vastused olid nii asjalikud, ja toimetamata teksti kirja panemiseks läks ainult 30-40 minutit.