Hommikul eelujumistes aega 51,77 näidanud Tribuntsov oli finaalis tunduvalt teravam. Ta läbis 100m seliliujumise finaali ajaga 50,67, mis andis eestlasele neljanda koha, mis on tema karjääri parim koht MK-sarjas.
"Eesmärk oli esimest 25 meetrit kontrollida ja ujujate keeli mitte üle ujuda, et oleks energiat ka viimasel basseinipikkusel," rääkis Tribuntsov peale finaali, kes jäi enda nimel olevast rahvusrekordist 18 sajandiku kaugusele. "Kokkuvõttes hea veealune osa, tempo jaotus oli samuti korralik ning võib eduka punkti panna tänavusele MK-sarjale.
Pariisi 100m seliliujumise olümpiavõitja Thomas Cecconi kõrval ujunud Tribuntsov sõnas, et hea oli temaga madistada. "Praktiliselt kogu distantsi püsisime koos kuni ta lõpus eest ära kihutas, aga vee all nägin teda ja kindlasti lahe kogemus temaga kõrvuti võistelda," märkis eestlane.
Esikolmik sai kirja ajad alla 50-sekundi. Võidukas oli Pieter Goetze (49,36), kes edestas olümpiavõitjat Cecconi (49,68) ja Kacper Stokowskit (49,87)
14 finaalikohta ja pronksmedal
Kolme etapi jooksul saavutasid Kregor Zirk ja Ralf Tribuntsov lausa 14 finaalikohta ehk esikaheksa tulemust.
Zirki saagiks jäi kaheksa finaalikohta, kolm Eesti rekordit ja pronksmedal Shanghai etapi 1500m vabaujumises, kus temast sai ühtlasi esimene eestlane, kes seda distantsi ujunud alla 15-minuti. Eesti rekordit kohendas ta enam kui 20-sekundiga.
800m vabaujumise Eesti rekordit parandas Zirk enam kui viie sekundiga (7:44,19) ja 400m vabaujumises viis rekordnumbrid 3:40,60 peale. Lisaks pronksmedalile teenis eestlane kaks neljandat kohta 200m liblikujumise distantsilt.
Tribuntsov alustas MK-sarja avaetappi ühe finaalikohaga, seejärel Incheonis ujus kahes finaalis ja Singapuris pääses kõigil kolmel alal kaheksa parema sekka. Kuigi Eesti rekordit 30-aastane ujuja ei püstitanud, siis oli ta kolmel alal nendele väga lähedal.
50m vabaujumises jäi teda rahvusrekordist lahutama 0,01 sekundit, 50m seliliujumises 22 sajandikku ja poole pikemal selili distantsil 18 sajandikku.