Otse põhisisu juurde

Zaitsev ja Jefimova näitasid maailma tippklassi, Randväli ületas 19 aasta vanuse rekordi



Tallinnas alanud ujumisvõistlusel Kalev Open tegid esimesel võistluspäeval kõige säravamad etteasted Eneli Jefimova ja Daniel Zaitsev. Naiste 200m kompleksujumises oli Eesti rekordile lähedal Maria Romanjuk. 


Pariisi olümpiamängude finalist Eneli Jefimova läbis hommikul eelujumistes 100m rinnuli ajaga 1:04,69, mis tõstis ta jooksvas maailma hooaja edetabelis neljandaks. Hommikune resultaat oli Jefimova karjääri paremuselt seitsmes aeg.

Finaalis näitas 17-aastane ujuja samuti head kiirust, kuid oli veidi aeglasem kui hommikul ja võidutses ajaga 1:05,17.

Meeste 50m liblikujumises näitas Daniel Zaitsev tulemust millest Eestis on läbi aegade kiirem olnud vaid tema ise. 26-aastane ujuja sprintis kaks basseinipikkust ajaga 22,69, mis annab Euroopa hooaja jooksvas edetabelis seitsmenda positsiooni.

Zaitsevi nimel olev 50m liblikujumise Eesti rekord 22,15 on ujutud 2022. aasta lühiraja MM-il. Võidukas oli ta ka 50m seliliujumises olles parim ajaga 24,05.

Romanjuk lähedal Eesti rekordile


Maria Romanjuk hüppas vette enda ainsal individuaalsel distantsil - 200m kompleksujumises. Terve distantsi vältel enda Eesti rekordiga tihedas konkurentsis olnud Romanjuk edestas 150m pöördes rahvusrekordit 0,4 sekundiga.

Distantsi viimasel osal "püüdis" rekord ta kinni, kuid Romanjuk finišeeris ikkagi korraliku tulemusega 2:13,34, mis on Eesti kõigi aegade kolmas resultaat. Kiiremini on ujunud vaid Romanjuk (2:12,19) ja Margaret Markvardt (2:12,87). 


Rändväli ujus uue U-16 vanuseklassi Eesti rekordi

Naiste 400m vabaujumises ületas Maari Randväli 19 aasta vanuse U-16 vanuseklassi Eesti rekordi. Ta läbis distantsi ajaga 4.16,15 ning oli 2005. aastal Jelena Petrova poolt ujutud rekordist 1,35 sekundit nobedam.

Palju ei jäänud 15-aastasel ujujal puudu ka täiskasvanute Eesti rekordist 4:14,40, mis kuulub juba 40 aastat Aivi Kulla (Liiv) nimele. Eesti kõigi aegade edetabelis tõusis Randväli kolmandaks.




POPULAARSED POSTITUSED

MMi STARTLISTID VÄLJAS: Mis see ütleb eestlaste võimaluste kohta?

27. juulil saavad Singapuris alguse maailmameistrivõistlused, mis tõotavad enda tasemelt tulla läbi aegade kõige tugevamad. Rahvusvaheline alaliit avalikustas nüüd ka osalevad sportlased ning nende alad ja sealt koorub eestlaste võimaluste kohta välja palju huvitavat. 

Me peame rääkima Leedu ujumiskoondisest ja 16-aastasest imepoisist Tajus Juškast

Leedu juunioride koondis pani Slovakkias peetud Euroopa U18 meistrivõistlustel kokku fantastilise võistluse. Lisaks kaheksale võidetud medalile ujusid finaalides väga paljud sportlased ning medaleid võideti isegi teateujumistes. Koondise suurimaks staariks tõusis alles 16-aastane Tajus Juška.

KOLM AASTAT LA 2028 OLÜMPIANI: Kes ja mitu Eesti ujujat suurel spordipeol stardib?

Täpselt kolme aasta pärast, 14. juulil aastal 2028, saab hollywoodiliku avalöögi Los Angelese olümpiamängud, mis on kaasaegsete mängude sünnist järjekorranumbriga 34. Kui Pariisis peetud spordipeol esindas Eestit kaks ujujat, siis mitu eestlab hüppab vette ligi 40 000 pealtvaatajat mahutaval SoFi ujumisareenil? 

Maailmakuulus ujumisportaal ei ennusta Jefimovale MMi medalit

Kõige enam loetud ujumisportaal maailmas - SwimSwam - teeb Singapuris algava MMi eel kõikide alade kohta detailse eelvaate ning ennustab ka esikolmikut. Edukat hooaega tegev Eneli Jefimova mahub nii 50- kui ka 100 meetri rinnuliujumises nende hinnangul kaheksa parema sekka, aga medalile ei uju. 

Ülevaade ja analüüs Eesti koondise esitustest Euroopa U18 meistrivõistlustel

51. korda peetud Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlused on nüüd möödanik. Kümnete aastate pärast jääb 2025. aasta võistlust kaunistama Egel Salu hõbemedal, kuid kuidas läks Eesti koondisel üldiselt ning mis olid nende tulemuste tagamaad?