Otse põhisisu juurde

Naiste ja meeste 1500 meetri vabaujumise maailmarekordiomanikud pidasid basseinis duelli


Naiste 1500 meetri vabaujumise maailmarekordiomanik Katie Ledecky ja meeste sama distantsi tippmargi valdaja Bobby Finke läksid basseinis vastamisi ning kõrvuti ujudes pakkusid rahvale korraliku etenduse. 

14-kordne olümpiamängude medalist Ledecky ning kolmekordne olümpiavõitja Finke on igapäevaselt treeningkaaslased ning Floridas peetud mõõduvõtul läksid nad esmakordselt võistlustel teineteisega vastamisi. 

25-aastane Finke on tunnistanud, et treeningutel suudab Ledecky talle isegi aegajalt säru teha kui tegemist on väga pikkade seeriatega. Pariisis püstitas Finke karjääri esimese maailmarekordi võttes enda nimele 1500m vabaujumise tippmargi tulemusega 14:30,67. 

Ledecky võitis Pariisis kaks kuldmedalit ning tema saldoks olümpiamängudel on nüüd üheksa kuldmedalit, millega ta jagab naissportlaste arvestuses esikohta legendaarse võimleja Larissa Latõninaga. 27-aastane Ledecky on karjääri jooksul ujunud 16 maailmarekordit ning 1500m vabaujumises kuulub tema nimele lausa 20 kõigi aegade kiireimat resultaati. Tippmark on numbritega 15:20,48, mis on näiteks isegi Eesti meeste rekordist 26 sekundit nobedam. 

Floridas peetud duellis kahe valitseva olümpiavõitja vahel võitjas kahtlust ei olnud ning Finke saavutas võidu ajaga 14:58,68. Ledecky tegi enda esimese võistlusstardi peale Pariisi olümpiamänge ning sai kirja 15:42,73.

Pariisis oli läbi aegade edukaima naisujuja võiduaeg 15:30,02 ning hõbe- ja pronksmedalid võideti 15:40 ja 15:41-ga, mis paneb perspektiivi, et kui kiirelt suudab Ledecky juba jaanuaris seda distantsi läbida. Ajalooliselt on ta alati hooaja sees kiireid tulemusi näidanud ning mullu jaanuaris olümpiamängudeks valmistudes oli ta vaid neli sekundit kiirem kui tänavu ujutud tulemus. 

POPULAARSED POSTITUSED

MMi STARTLISTID VÄLJAS: Mis see ütleb eestlaste võimaluste kohta?

27. juulil saavad Singapuris alguse maailmameistrivõistlused, mis tõotavad enda tasemelt tulla läbi aegade kõige tugevamad. Rahvusvaheline alaliit avalikustas nüüd ka osalevad sportlased ning nende alad ja sealt koorub eestlaste võimaluste kohta välja palju huvitavat. 

Ülevaade ja analüüs Eesti koondise esitustest Euroopa U18 meistrivõistlustel

51. korda peetud Euroopa U18 vanuseklassi meistrivõistlused on nüüd möödanik. Kümnete aastate pärast jääb 2025. aasta võistlust kaunistama Egel Salu hõbemedal, kuid kuidas läks Eesti koondisel üldiselt ning mis olid nende tulemuste tagamaad? 

Me peame rääkima Leedu ujumiskoondisest ja 16-aastasest imepoisist Tajus Juškast

Leedu juunioride koondis pani Slovakkias peetud Euroopa U18 meistrivõistlustel kokku fantastilise võistluse. Lisaks kaheksale võidetud medalile ujusid finaalides väga paljud sportlased ning medaleid võideti isegi teateujumistes. Koondise suurimaks staariks tõusis alles 16-aastane Tajus Juška.

KOLM AASTAT LA 2028 OLÜMPIANI: Kes ja mitu Eesti ujujat suurel spordipeol stardib?

Täpselt kolme aasta pärast, 14. juulil aastal 2028, saab hollywoodiliku avalöögi Los Angelese olümpiamängud, mis on kaasaegsete mängude sünnist järjekorranumbriga 34. Kui Pariisis peetud spordipeol esindas Eestit kaks ujujat, siis mitu eestlab hüppab vette ligi 40 000 pealtvaatajat mahutaval SoFi ujumisareenil? 

Bažanova tõestas Fääri Saartel, et tema koht on Euroopa paremikus

Pühapäeval tõmmati joon alla Fääri Saartel peetud Põhjamaade meistrivõistlustele, kus Eesti koondis naases 14 individuaalse medaliga. Koondise edukaim oli 16-aastane Ksenia Bažanova, kes tõestas, et tema koht on Euroopa paremikus.