Otse põhisisu juurde

Antoniak tegi USA-s ametliku debüüdi, Boitšuki ja Kotsari tiimid võidukad, Roose samuti võistlustules


Eesti ujujatel USA ülikoolides oli tihe võistluspäev. Lars Sebastian Antoniak tegi ametliku debüüdi California ujumistiimi eest. Mariangela Boitšuki ja Karolin Victoria Kotsari tiimid maitsesid võidurõõmu ning võistlustules oli ka hiljuti lühiraja MM-il ujunud Ralf Roose. 


19-aastane Antoniak hüppas vette Lõuna-California (USC) ülikooli vastu, kus eestlastest on õppinud ja treeninud Ralf Tribuntsov. Ta startis 100- ja 200 jardi rinnuliujumises.

Kuigi esimesed võistlusstardid tegi Antoniak eelmisel nädalavahetusel, siis ülikoolide vaheline mõõduvõtt oli tema jaoks esimene. Ta sai 100 jardi rinnuliujumises kirja 54,80 ja poole pikemal maal 2:00,22. Need oli vastavalt päeva paremuselt 10. ja 11. ajad.

Eesti jardibasseini rinnuliujumise rahvusrekordid kuuluvad samuti California eest ujunud Martin Liivamägile kelle tippmargid on 51,88 ja 1:52,67. Antoniaki koduülikool võttis USC vastu veenva võidu skooriga 212-88.

Teisel pool Ameerikat oli samal ajal võistlustules teine eestlasest rinnuliujuja - Ralf Roose. Kentucky ülikooli esindav 20-aastane eestlane startis sarnaselt Antoniakile 100- ja 200 jardi rinnuliujumises, kus näitas aegu 55,16 ja 2:03,41.

Auburni ülikoolitiimi vastu ujunud Roose aitas veel enda koduülikooli B-võistkonna 4x50 jardi kombineeritud teateujumises viiendaks. Kokkuvõttes tuli siiski võtta vastu kaotus skooriga 129-179.

Boitšuk ja Kotsar võidukad

Mariangela Boitšuk oli teist päeva järjest võistlustules. Seekord sõideti külla Vanderbilti ülikooli naiskonnale, kelle on Arkansase ülikool alistanud alates 2007-2008 aasta hooajast.

Võistlusprogrammis olid ka 50 jardi distantsid, mida reeglina (toim. - koduvõistkond saab valida alad) väga tihti ülikoolide vahelisel mõõduvõtul ei näe. Boitšuk startis individuaalselt 50 jardi liblik- ja seliliujumises, kus saavutas vastavalt kuuenda ja seitsmenda koha.

Lisaks kuulus ta Arkansase B-võistkonda, mis lõpetas 4x50 jardi kombineeritud teateujumise kolmandana. Duell kahe ülikooli vahel oli tasavägine ning võitja otsustas viimane ala - 4x50 jardi vabaujumine. Arkansase naiskonnal oli võiduks vaja teenida teateujumises nii esimene kui ka teine koht. Sellega saadi hakkama ja võeti Vanderbilti vastu 16. järjestikune võit skooriga 133-129.

Kerge "tööpäev" oli Karolin Victoria Kotsaril, sest Iowa ülikool suuremat vastupanu Texase Kristlikule ülikoolile ei osutanud. Kotsar pidi naha märjaks tegema ainult 200 jardi kompleksujumises, kus ta pälvis teise koha punktid ajaga 2:06,69. Kokkuvõttes kindel võit skooriga 214-67.

Eesti aja järgi täna ehk 18. jaanuaril on võistlustules samuti paljud eestlased: Lars Kuljus, Margaret Markvardt, Artur Tobler, Ralf Roose, Karolin Victoria Kotsar.

 

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.