Otse põhisisu juurde

Palvadre pälvis USA-s kolm alavõitu, Boitšuki ülikoolitiim maitses samuti võidurõõmu


USA ülikoolide hooaja kulminatsioonini - üliõpilasmeistrivõistlused - on jäänud vähem kui kaks kuud ning võistkonnad valmistuvad hoolega konverentside meistrivõistlusteks. Christopher Palvadre ja Mariangela Boitšuki tiimid maitsesid reedel võidurõõmu. 

Oaklandi ülikooli eest kolmandat aastat ujuv Christopher Palvadre oli võidukas Clevelandi meeskonna vastu, kus teeniti kindel 195-105 võit. Eestlane oli ka individuaalselt parim kui teenis kaks alavõitu. 

Ta teenis veenva alavõidu 100 jardi rinnuliujumises ajaga 55,19. Isiklik tippmark 52,99 on Palvadrel ujutud detsembri alguses USA lühiraja meistrivõistlustel, kus ta saavutas selle ajaga neljanda koha. Konkurendid jättis ta seljataha ka 200 jardi rinnuliujumises tulemusega 2:02,79. 

Lisaks aitas ta meeskonna võidule 4x50 jardi kombineeritud teateujumises, kus ta läbis rinnuliujumise etappi. Teateujumistes lõi ta kaasa ka 4x100 jardi vabaujumises, kus lõpetati teisena. 

Nüüd ootab Palvadret ees konverentsi meistrivõistlused, mis kannab nime Horizon liiga. Võistlused kestavad 19.-22. veeburarini. A-normatiiv ehk automaatne kvalifitseerumine USA üliõpilasmeistrivõistlustele on 100- ja 200 rinnuliujumises aegadega vastavalt 51,02 ja 1:50,65. 

Boitšuki võistkond võidukas

Jaanuaris Arkansase ujumistiimiga liitunud Mariangela Boitšuk oli kodubasseinis vastamisi Kansase naiskonnaga. Eestlanna hüppas individuaalselt vette 50 jardi vaba- ja 100 liblikujumises. 

50 jardi vabaujumises läbis Boitšuk kaks basseinipikkust tulemusega 24,43, mis andis kokkuvõttes kaheksanda koha. Võidu teenis Boitšuki võistkonnakaaslane Bella Cothern ajaga 22,78. Esimest korda jardibasseinis 100 liblikat ujunud Boitšuki ajaks märgiti 1:00,32, mis oli päeva seitsmes aeg. Eesti hooaja tippmargid mõlemal alal kuuluvad Margaret Markvardti nimele vastavalt 22,64 ja 52,16. 

Boitšuk rääkis eelmisel nädalal PriitSwimile, et jäi jõulude ajal haigeks ning oli treeningutest praktiliselt neli nädalat eemal. "Uued inimesed on ümber, bassein on palju lühem kui kodus. Kõik on tegelikult väga uus. Siiani on olnud päris stressirohke USA-s, väga palju asjatamist on," rääkis Eesti 50m seliliujumise rekordiomanik lühirajal. 

Eestlanna tunnistas, et ka võistluste ülesehitus on palju erinevam kui ta on harjunud. "USA-s käib kõik väga kiiresti, alasid ei tutvustata (toim. - koolide vahelistel duellidel) ning peab ise teadma, et kus ja millal olla." 

Kokkuvõttes teenis Arkansas võidu skooriga 171-128. Sarnaselt Palvadrele oli see ka Boitšuki jaoks viimane duell ülikoolide vahel ning nüüd ootab 18.-22. veebruarini ees konverentsi meistrivõistlused. Eestlanna ülikool kuulub tugevasse SEC konverentsi. 

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.