Otse põhisisu juurde

USA-sse siirdunud Aabrams: mõtlesin, et ega mul Eestis midagi paremat tõepoolest teha ei ole


19-aastane Evalotta Victoria Aabrams siirdus jaanuaris USA esimese divisjoni Põhja-Arizona ülikooli ning sõnab, et lükke sellele ideele andis tema treener Silver Hein, mis pani teda mõtlema, et ega tal Eestis midagi paremat tõepoolest teha ei ole. Nüüd on Aabrams teinud ka ametliku debüüdi uue võistkonna ridades. 


Mullu Eesti meistriks nii basseinis 200m vabaujumise distantsil kui ka 10-kilomeetri avaveeujumises tulnud Aabrams selgitab, et mõtted treeningutest USA-s on tal kogu aeg peas olnud, sest Eestis ei saa ühendada kooli ja sporti nii nagu Ameerika seda võimaldab.

"Oleksin võinud juba sügisel siia tulla, aga ma ei olnud veel valmis nii suureks muutuseks ja teisel pool maakera olemiseks, märgib Eestis mullu Silver Heina käe all treeninud ujuja. "Septembris küsis treener, et kas ma ei taha USA-sse minna ja siis ma hakkasin mõtlema, et ega mul siin Eestis midagi paremat tõepoolest teha ei ole."

Uus ujumistiim, mis treenib igapäevaselt Flagstaffis, 2000 meetri kõrgusel merepinnast, on viimased 11 aastat olnud parimad enda konverentsi meistrivõistlustel, mis toimuvad tänavu veebruaris. "Terve tiim on väga tore ja kokkuhoidev. Kõik on mega abivalmid ja viisakad," sõnab Aabrams, kes lisab, et õpingute pool on seni võrdlemisi lihtne olnud.

"Esimesel kahel nädalal oli treeningutel raske, sest tempo on intensiivsem kui Eestis ja on väga palju kiiret ujumist. Lisaks treenime 2km kõrgusel merepinnast ja on tunda, et kuidas hapnikku on kordades vähem," selgitab eestlanna treeninguid, mida juhib peatreener Andy Johns.

Aabrams lisab, et ligi 30 000 õpilasega Põhja-Arizona ülikooli asukoht meeldib talle, sest seal on neli aastaaega. "Talvel on tihti lumi maas ja keskmäestikus treenimine tekitab põnevust. Samuti meeldib mulle see kuidas nad treenivad ja siin on palju tüdrukuid, kes minuga sama distantsi ujuvad."

Debüüdil esikolmikus


Esimesed võistlusstardid tegi Aabrams uue võistkonna eest reedel ja laupäeval kui nende naiskond läks vastamisi Utah Techi võistkonnaga, kelle vastu teeniti 204-148 skooriga võit. Rolli mängis selles ka eestlanna, kes lõpetas teisena 200 jardi vabaujumise (1:54,95) ning neljandana 500 vabaujumise distantsi.

Debüüdi kohta sõnab 19-aastane ujuja, et võistlus kestis kokku ainult tunni, kuid selle aja jooksul pidi ta ujuma kaks individuaalset ala ning teateujumise. "Põhimõtteliselt oled kogu aeg vees, sest peale starti lähed kohe lõdvestust ujuma ning siis taas starti ja nii lõpuni."

"Esimene võistlus oli pigem kogemuse saamine, harjumatu näha oli seda, et kõigil oli terve tund aega võistlustrikoo seljas ning mõned tegid ka soojenduse võistlustrikooga, kuid keegi ei kurtnud. Võistluste reeglid on ka teistsugused, et peale ujumist pead üle ääre veest välja tulema, mitte basseini külje pealt," lisab Aabrams.

Kuigi ülikooli ujumishooaja lõpuni ei ole enam palju jäänud, siis loodab eestlanna ära harjuda kooli, treeningute ning USA eluga üldiselt. "Kindlasti ootan ka meie konverentsi meistrivõistlusi, sest meie kool on selle võitnud 11 aastat järjest."

Enne konverentsi meistrivõistlusi läheb Põhja-Arizona ja Aabrams 1. veebruaril kodubasseinis vastamisi New Mexico naiskonnaga. Konverentsi meistrivõistlused algavad 26. veebruaril.

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.