Otse põhisisu juurde

Phelpsi treener Bob Bowman Budapesti MM-il ujutud maailmarekorditest: mitte väga üllatav


Kõigi aegade edukaima ujuja Michael Phelpsi treeneril Bob Bowmanil võistles Budapestis kuus sportlast, kes kõik ka korra vähemalt poodiumi kõige kõrgemale astmele astusid. 

59-aastane Bowman, kes oli lühiraja MM-il Ungari ujuja Hubert Kosi treenerina, andis enda hinnangu tänavustele maailmameistrivõistlustele, kus püstitati 30 maailmarekordit. 

Legendaarne Ameerika treener tüüris märtsikuus Arizona Maaülikooli USA üliõpilasmeistriks ning aprillikuu esimesel päeval tuli pommuudis, kus tuli teatavaks, et Bowman hakkab alates sügisest tüürima Texase Ülikooli ujumisprogrammi. 

Budapestis võistlesid Bowmani hoolealustest lisaks eelmainitud Kosile, kes suvel teenis 200m seliliujumises olümpiamängude kuldmedali, veel Regan Smith, Luke Hobson, Shaine Casas, Carson Foster, Paige Madden. 

MM oli Ameerika treeneri õpilaste jaoks edukas. Kos oli võidukas 200m seliliujumises, Smith püstitas kolm individuaalset maailmarekordit, Hobson ületas 15-aasta vanuse Paul Biedermanni 200m vabaujumise maailmarekordi ning teised sportlased jõudsid ka poodiumi kõige kõrgemale astmele. Tema kuulsaim õpilane Leon Marchand loobus viimasel hetkel MM-ist ning siirdub peagi Texasesse, et alustada ettevalmistust 2025. aasta MM-iks. 


Kiire ujumine inspireerib teisi kiiremini ujuma

Bowman sõnas peale võistlusi, et rohke maailmarekordite arv on fantastiline. "Kiire ujumine inspireerib teisi kiiremini ujuma. Kui maailmarekordid hakkavad langema, siis reeglina neid tuleb juurde. Oli mitmeid imelisi sooritusi ning väga lõbus oli seda võistlust vaadata", sõnas ameeriklane, kes juhendas Michael Phelpsi 28 olümpiamängude medalini. 

Treener lisas, et ootaski lühirajal kiireid ujumisi. "Ujujad tulid suvel 50 meetri basseinist, nad olid teinud kõva tööd ning paljud tegid seejärel pausi. Seega nad oli võrdlemisi värsked kui tulid Budapesti. Ma ei ole üllatunud kõikidest nendest maailmarekorditest ma ütleksin," märkis Bowman. 

Budapestis oli üheks suurimaks staariks ameeriklanna Gretchen Walsh, kes püstitas 11 maailmarekordit ning nendest üheksa individuaalselt. "Ta on lihtsalt imeline," kiitis treener enda kaasmaalast. "Tal on väga hea treener, ta on ilmselgelt suurepärases treeningrühmas. Ta on füüsiliselt imeline ujuja, aga tehniliselt on ta nii hea kui olla saabki."

"Gretchen on kombinatsioon kõikidest elementidest, mis sa enda ujuja puhul näha tahaksid - ta on selles vallas väga sarnane Michaelile (toim. - Phelps). Tal on head füüsilised eeldused, mentaalselt ja tehniliselt on tugev, väga hästi ujub pinge all ning tema treener Todd DeSorbo on teinud head tööd," lisas Bowman. 

Võistluse parimaks meesujujaks valitud šveitslase Noe Ponti kohta jagus ameeriklasel samuti ainult kiidusõnu. "Ta oli suurepärane. Juba MK-etappidel ta ujus väga hästi ning mulle meeldib vaadata teda ujumas. Ta on nii hea vee all ja väga tugev tehniliselt," ütles lõpetuseks kõigi aegade edukaim ujumistreener. 

POPULAARSED POSTITUSED

Kõik vajalikud lingid, et mugavalt jälgida Helsinki Swim Meet'i

Ligi 700 sportlast hüppab 20.-21. aprillini peetaval Helsinki Swim Meet'il vette. Kuue erineva riigi seas on Eesti esindatud lausa 62 ujujaga. Stardis on Eesti parim naisujuja Eneli Jefimova kui ka teised koondislased nagu Alex Ahtiainen, Maria Romanjuk ja Mark Iltšišin. 

Jürisoo jäi kahe sajandiku kaugusele 41 aastat ema nimel olevast rahvusrekordist

Helsingis peetud mõõduvõtul oli 17-aastane Miriam Jürisoo väga lähedal, et alistada enam kui 41 aastat püsinud Eesti U-18 vanuseklassi tippmark, mis kuulub Jürisoo emale. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.

Jefimova säras Eesti rekordi ja kauaoodatud barjääri langemisega, eestlastele 11 medalit

Soome pealinnas alanud Helsinki Swim Meet esimesel võistluspäeval säras Eneli Jefimova 100 meetri rinnuliujumise Eesti rekordi ja maailma hooaja kolmanda tulemusega. Eestlased teenisid avapäeval 11 medalit. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama.