Otse põhisisu juurde

Ponti ujus maailma hooaja tippmargi, McKeown ründas maailmarekordeid


Märtsis on üle kogu maailma toimumas erinevaid kõrgetasemelisi võistlusi ning mullu lühirajal superstaari staatusesse tõusnud Noe Ponti ujus Itaalias maailma hooaja tippmargi. Teisel pool maakera, Austraalias, näitas Kaylee McKeown taas miks ta on maailma parim seliliujuja. 

Itaalias Livornos peetaval ujumisvõistlusel ujus šveitslane Noe Ponti 100 meetri liblikujumises uueks maailma hooaja tippmargiks 50,67. Sellega lükkas USA ujuja Shaine Casase teiseks, kes märtsi alguses sai kodumaal kirja 50,82. Nemad on tänavu ainsad mehed, kes ujunud seda ala alla 51-sekundi. 

Ponti jaoks tähistab see karjääri paremuselt kuuendat tulemust. Isiklik rekord on mullu aprillis ujutud 50,16, kuid Pariisi olümpiamängudel jäi tema parimaks finaalis näidatud 50,55, mis jättis ta esimesena medalita. 2021. aasta Tokyo olümpiamängudel oli 23-aastane ujuja kolmas. 

Maailma edetabeli tippu ujus ka Austraalia üks kõigi aegade edukaim ujuja Kaylee McKeown, kes on viimasel kahel olümpial võidutsenud 100- ja 200 meetri seliliujumises. Ta tegi enda aasta esimesed stardid Sydneys, kus näitas väga kõrgetasemelisi sooritusi. 

200 meetri seliliujumises, alal kus ta on maailmarekordinaine tulemusega 2:03,14, sai ta kirja 2:04,57 ning ületas eelneva maailma hooaja tippmargi (2:06,54) ligi kahe sekundiga, mis kuulus hiinlanna Peng Xuwei nimele. McKeowni hooaja avatulemusest on läbi aegade kiiremad olnud lisaks temale ainult ameeriklannad Regan Smith (2:03,35) ja Missy Franklin (2:04,06). 

Mullu USA olümpiamängude katsevõistlusel ujus Regan Smith 100m seliliujumises maailmarekordi 57,13, kuid pidi Pariisi olümpiamängudel leppima Austraalia ujumistähe järel teise kohaga. McKeown, kelle isiklik tippmark on 57,33 oli Sydneys sellest tulemusest vaid neli kümnendikku aeglasem. 

Temast sai tänavu ühtlasi esimene naisujuja, kes 100m seliliujumises saanud aja alla 58-sekundi. Edetabeli esimeselt realt lükkas ta teiseks just Smithi, kes märtsi alguses näitas Chicagos aega 58,64. Ujumisajaloos on sel alal ainult viis naisujujat alistanud 58-sekundi piiri. 

POPULAARSED POSTITUSED

Kotsar ujus USA-s Eesti hooaja tippmargi ja möödus kõigi aegade edetabelis Jefimovast

Sügisel Texase Kristliku ülikooli (TCU) õppima ja treenima asunud Karolin Victoria Kotsaril jäi seljataha isiklikke rekorditega jardibasseini hooaeg ning nüüd on 19-aastane eestlanna jätkanud head hoogu ka tavabasseinis, kus ta ujus Eesti hooaja tippmargi.

Erkki Susi kandideerib Ujumisliidu presidendiks - kas parim valik spordiala edasiviimiseks?

9. mail võib Eesti Ujumisliit saada endale uue presidendi. Aprilli keskpaigas teatas enda kandideerimisest praegune juhatuse liige Erkki Susi. Heidame pilgu peale tema avalikule kirjale ujumisklubidele ja analüüsime, et kas tegemist oleks kasuliku valikuga või on ebaõnnestumine juba eos sisse kirjutatud. 

Surfamine, F1, vigastused ja uus eesmärk - maailma parim ujuja lõpetab pika võistluspausi

Pariisi olümpiamängudel neli kuldmedalit võitnud Leon Marchand on pärast pooleaastast võistluspausi naasmas taas võistlustulle. Maailma parimaks ujujaks peetaval 22-aastasel prantslasel on seljataga tõusude ja mõõnadega periood. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.