Otse põhisisu juurde

Denissov startis olümpiahõbeda kõrval, Jefimova konkurent näitas taas head minekut


Reedel algas Šotimaal Edinburghis kõrgetasemeline ujumisvõistlus, kus eestlastest lööb kaasa igapäevaselt Inglismaal treeniv Aleksei Denissov. Olümpiafinaalis Eneli Jefimovat edestanud britt Angharad Evans näitas põhialal taas head minekut.

16-aastane Denissov startis avapäeval 200 meetri kompleksujumises, kus sai eelujumistes kirja 2.10,96, mis andis koha C-finaalis. Päeva teises ujumises viis ta hooaja tippmargi 2:10,35 peale ja saavutas kokkuvõttes 19. koha. 

Mullu isikliku rekordi 2:08,04 ujunud Denissovi senine hooaja tippmark oli jaanuaris Luksemburgis ujutud 2:13,32. Alavõidu saavutas maailma hooaja tippmargiga Duncan Scott, kes sai tulemuseks 1:58,97. Scott on kahel viimasel olümpial sel distantsil lõpetanud teisega. 

Head hoogu näitas Pariisi olümpiamängudel 100 meetri rinnuliujumises kuuenda koha pälvinud Angaharad Evans, kes finišeeris toona Eesti parima naisujuja Eneli Jefimova ees. 

Tänavu enda põhialal juba aega 1:06,02 näidanud Evans sai Šotimaal kirja 1:06,38. Teisena lõpetas Kara Hanlon (1:07,10) ja kolmandana Anna Morgan (1:07,36). Jefimova mullu ujutud Eesti rekord on numbritega 1:06,08. 

Põnev oli avapäeval ka meeste 200m vabaujumine, kus stardis oli Pariisi olümpiamängude teine mees sel alal Matt Richard ning 2015. aasta maailmameister James Guy. Tasavägiselt möödunud ujumise võitis Richards ajaga 1:47,19 ja edestas koondiseklaaslast seitsme sajandikuga. 

Heas löögihoos oli avapäeval ka Oliver Morgan. Ta läbis 100m selili tulemusega 52,97 ning jäi vähem kui kolme kümnendiku kaugusele enda nimel olevast briti rekordist (52,70). Morgan on tänavu veelgi kiirem olnud ja läbinud seda distantsi ajaga 52,71. 

800m vabaujumise Pariisi olümpiavõitja ning 1500 meetri distantsil pronksmedali saavutanud Daniel Wiffen, kellest sai esimene Iirimaa ujuja, kes olümpiamängudel kuldmedali saavutanud, oli klass omaette 1500m vabaujumises. Ta läbis 30 basseinipikkust tulemusega 15:06,66 ning edestas kaksikvenda Nathanit ligi 30-sekundiga. 

Edinburghis peetav ujumisvõistlus kestab kuni pühapäevani!

POPULAARSED POSTITUSED

Kotsar ujus USA-s Eesti hooaja tippmargi ja möödus kõigi aegade edetabelis Jefimovast

Sügisel Texase Kristliku ülikooli (TCU) õppima ja treenima asunud Karolin Victoria Kotsaril jäi seljataha isiklikke rekorditega jardibasseini hooaeg ning nüüd on 19-aastane eestlanna jätkanud head hoogu ka tavabasseinis, kus ta ujus Eesti hooaja tippmargi.

Erkki Susi kandideerib Ujumisliidu presidendiks - kas parim valik spordiala edasiviimiseks?

9. mail võib Eesti Ujumisliit saada endale uue presidendi. Aprilli keskpaigas teatas enda kandideerimisest praegune juhatuse liige Erkki Susi. Heidame pilgu peale tema avalikule kirjale ujumisklubidele ja analüüsime, et kas tegemist oleks kasuliku valikuga või on ebaõnnestumine juba eos sisse kirjutatud. 

Surfamine, F1, vigastused ja uus eesmärk - maailma parim ujuja lõpetab pika võistluspausi

Pariisi olümpiamängudel neli kuldmedalit võitnud Leon Marchand on pärast pooleaastast võistluspausi naasmas taas võistlustulle. Maailma parimaks ujujaks peetaval 22-aastasel prantslasel on seljataga tõusude ja mõõnadega periood. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.