Neljapäeval, 20. märtsil, valitakse Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele (ROK) uut presidenti ning seitsme võimaliku kandidaadi seas on ka endine tippujuja Kristy Coventry, kes asjatundjate sõnul omab häid võimalusi selle ametikoha saamiseks.
Hetkel ROKi juhtiva presidendi Thomas Bachi 12-aastane ametiaeg on lõpule jõudmas ning 109 ROKi liiget teevad Kreekas salajase hääletuse kaudu selgeks järgmise juhi nime.
Valimissüsteem on võrdlemisi lihtne. Üks kandidaat peab saama rohkem kui 50% häältest. Kui esimese hääletusvooru järgselt võitjat ei selgu, siis langeb kõige vähem hääli saanud kandidaat välja ning toimub uus hääletus. Seega seitsme kandidaadiga võib maksimaalselt toimuda kuus vooru.
Kui aastal 2013 valiti Bach presidendiks juba teises voorus, siis tänavu ennustatakse tasavägisemat heitlust. Üheks favoriidiks on tõusnud Zimbabwest pärit ujumise olümpiavõitja Kristy Coventry, kes 21. sajandi esimesel kümnendil valitses naiste seliliujumist.
Coventry võitis 2004. ja 2008. aasta olümpiamängudelt seitse individuaalset medalit. Mõlemal olümpial jäi ta löömatuks 200m seliliujumises. Samuti on ta endine maailmarekordiomanik 100- ja 200m seliliujumise distantsidel. Enda karjääri lõppedes oli ta kõige enam individuaalseid olümpiamedaleid võitnud naisujuja, mis nüüd on ameeriklanna Katie Ledecky poolt ületatud.
Tänasel päeval kuulub Coventry ROKi täitevkomiteesse ning on Zimbabwe noorsoo-, spordi-, kunsti- ja rekreatsiooniminister. Lisaks on ta praeguse presidendi Bachi usaldusisik ning tema sooviks näha just endist ujujat enda järeltulijana.
Suurimateks konkurentideks on 41-aastasele naisele Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu president Sebastian Coe ja Juan Antonio Samaranch, kelle isa oli ROKi president aastatel 1981-2000. Juhul kui Coventry valitakse Rahvusvahelist Olümpiakomiteed juhtima, siis oleks ta selles ametis esimene naine ja ühtlasi kõige noorem president.
Viiel olümpial osalenud Coventry, kes on ka kolmekordne maailmameister, on saanud ka kriitikat enda spordijuhtimise tõttu. Nimelt anti teada, et Pariisi olümpiamängudele saadeti 67 riigi ametnikku kuigi võistlustel osales ainult seitse sportlast. Kohaliku olümpiakomitee president on neid väiteid nimetanud valedeks ning sõnanud, et ainult 17 ametnikku saadeti Pariisi.
ROKi president valitakse kaheksaks aastaks ning selle perioodi järgselt on võimalus ametiaega pikendada veel neli aastat. Võitja selgub neljapäeva õhtupoolikul.
Kandidaadid:
1. Kirsty Coventry (Zimbabwe)
2. Faisal Al Hussein (Jordaania)3. David Lappartient (Prantsusmaa), Rahvusvahelise Jalgrattaliidu president
4. Johan Eliasch (Suurbritannia), Rahvusvahelise Suusaliidu president
5. Juan Antonio Samaranch juunior (Hispaania)
6. Sebastian Coe (Suurbritannia), Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu president
7. Morinari Watanabe (Jaapan), Rahvusvahelise Võimelemisliidu president