Otse põhisisu juurde

TUBLI! Kuljus tegi USA üliõpilasmeistrivõistlustel debüüdi


Ööl vastu neljapäeva algasid Washingtonis ujumise NCAA meistrivõistlused, kus parimad ülikoolide ujujad selgitatakse välja meeste konkurentsis. Pärast kuueaastast vaheaega oli taas võistlustel esindatud eestlane ning Lars Kuljus tegi tugevas konkurentsis ka debüüdi. 

Võistluste avapäeval selgitati parimad 4x50 jardi kombineeritud teateujumises ning 4x200 jardi vabaujumises. Nendest viimasel oli võistlustules ka Lars Kuljus ning tema koduülikool Arizona. 

Kuljus koos võistkonnakaaslastega on tänavu kahel korral olnud kiiremad võistlustele kvalifitseerumise normatiivist ning veebruaris peetud konverentsi meistrivõistlustel ujuti ajaga 6:10,62 ka kooli rekord. 

NCAA meistrivõistluste debüüdil teenis eestlase meeskond 4x200 jardi vabaujumises 25. võistkonna konkurentsis 21. koha. Lisaks Kuljusele võistkonnas ujunud Ralph Daleiden, Tomas Lukminas ja Miles Bottai sepistasid nelja peale kokku ajaks 6:14,14.
 
BIG 12 NCAA
Ralph Daleiden (1:31,48) Ralph Daleiden (1:32,07)
Tomas Lukminas (1:31,24) Tomas Lukminas (1:31,91)
Haakon Naughton (1:34,30) Lars Kuljus (1:34,94)
Lars Kuljus (1:33,60) Miles Bottai (1:35,22)
 
Kolmandat vahetust ujunud Kuljuse vaheajaks märgiti 1:34,94, mis jääb tema veebruaris ujutud parimale vaheajale alla 1,34 sekundiga. Kogu võistkond oli veidi aeglasem kui eelmisel kuul peetud BIG 12 konverentsi meistrivõistlustel. Individuaalselt on eestlase parim tulemus 1:34,55, mis on ka kehtiv Eesti rekord. 

Alavõidu saavutas California Berkeley ülikooli nelik, kes esmakordselt ujus seda ala alla kuue minuti ning püstitas uue NCAA rekordi. Jack Alexy, Gabriel Jett, Destin Lasco ja Lucas Henveaux kirjutasid uuteks rekordnumbriteks 5:59,75. 

Kuljuse start ujumise NCAA meistrivõistlustel on märgiline Eesti ujumisele, sest viimati kvalifitseerusid eestlased sellele mõõduvõtule 2019. aastal, kui toona hüppasid vette Alina Kendzior ja Karl Johann Luht. 

POPULAARSED POSTITUSED

Kotsar ujus USA-s Eesti hooaja tippmargi ja möödus kõigi aegade edetabelis Jefimovast

Sügisel Texase Kristliku ülikooli (TCU) õppima ja treenima asunud Karolin Victoria Kotsaril jäi seljataha isiklikke rekorditega jardibasseini hooaeg ning nüüd on 19-aastane eestlanna jätkanud head hoogu ka tavabasseinis, kus ta ujus Eesti hooaja tippmargi.

Erkki Susi kandideerib Ujumisliidu presidendiks - kas parim valik spordiala edasiviimiseks?

9. mail võib Eesti Ujumisliit saada endale uue presidendi. Aprilli keskpaigas teatas enda kandideerimisest praegune juhatuse liige Erkki Susi. Heidame pilgu peale tema avalikule kirjale ujumisklubidele ja analüüsime, et kas tegemist oleks kasuliku valikuga või on ebaõnnestumine juba eos sisse kirjutatud. 

Surfamine, F1, vigastused ja uus eesmärk - maailma parim ujuja lõpetab pika võistluspausi

Pariisi olümpiamängudel neli kuldmedalit võitnud Leon Marchand on pärast pooleaastast võistluspausi naasmas taas võistlustulle. Maailma parimaks ujujaks peetaval 22-aastasel prantslasel on seljataga tõusude ja mõõnadega periood. 

Inglismaal raskused ületanud Denissov: enesekindlus kasvab ja tulemused paranevad

Sügisel enda ujumiskarjääris kannapöörde teinud ja Inglismaale õppima ning treenima siirdunud Aleksei Denissov tunnistab PriitSwimile antud intervjuus, et esimene poolaasta välismaal oli tõsine proovikivi. Nüüd on 16-aastane ujuja kohanenud nii füüsiliselt kui ka vaimselt ning ütleb, et tulemused ja enesekindlus kasvab, mis innustab edasi töötama. 

6 hullu fakti Eneli Jefimova ajaloolisest 50 meetri rinnuliujumise rekordist

Iga lugupeetud spordisõber teab juba, et Eneli Jefimova alistas lõpuks 50 meetri rinnuliujumises 30-sekundi piiri ja viis rahvusrekordi 29,83-ni. Naiste rinnuli sprindi maagiline piir on nüüd pihuks ja põrmuks tehtud, kuid on veel kuus hullu fakti, mis uue rekordiga kaasas käib.